Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

canev66

New Member
Здравейте!

Използвам един и същ темплейт за блоговете ми на английски и български език. В този , който е на английски върху Related Posts Widget съм написал "Подобни статии" и не върви това в блог на английски:) Искам да го преименувам на "Related posts", но не мога да го намеря никъде в ХТМЛ кода на темплейта.

Помогнете!
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Нещо не можах да ти хвана спатиите - " Написал съм "Подобни статии"", какъв е проблема да го смениш отново, щом един път си го сменил?
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Appearance -> Widgets

Ако си пипал по кода - търсиш в папката на плъгина.
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Нищо не разбрах.......... Блогът ми е на Блогър платформа не на Wordpress и няма Appearance- Widgets.............
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Ами то май това ти е обвързано с основният ти профил, който ползваш за всички Гугъл услуги..
От общ преглед на профила има Eзик - Основен език - български‬
Пробвай да добавиш на Други езици и виж дали ще ти излезе някакъде опция при редактиране на конкретния блог при настройките му ... Език и форматиране - дали ще се добави избор на език след това, защото сега най-вероятно няма такава опция там, освен промяна на часова зона..
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Eзикът си беше на английски. Не знам може би има някаква логика, зашото единствено надписите " Подобни статии" и "По-нова публикация", " По-стара публикация" ( отдолу под постовете)ми излизат на български. Може би трябва да се "бръкне " нещо в кода на темплейта, незнам. За блога си на английски използвах темплейта ми , който беше на български с инсталиран вече на него "Related post widget".
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

влез в шаблона на блога който искаш да бараш, намери си го с Ctrl - F и си го преиминувай, записваш и си готов
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Редактиране на HTML - едит - ctrl+F в прозореца който ти се отвори пишеш "Related Posts Widget" - така ще го намериш къде е в кода - редактираш както ти е кеф
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Да всичко това го правя ( Ctr. + F) , но никъде не мога да видя нaдписа "подобни статии" за да го променя на английски.
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Да, и това пробвах, сменях езика на български и английски, все тая. Сега е пак на английски , но пак си остава " Подобни статии".
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

постни два три скрийншота за да не гадаем
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Отиваш на layout, намираш widget-а "подобни статии" , даваш edit, сменяш title-a на какъвто искаш и си готов
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Той въобще не е там този widget. Toй е вмъкнат в HTМL кода на темплейта.
 
От: Как да премахна надписа над Related Posts Widget блогър темплейт?

Проблемът е решен, промених го. Грешката бе моя защото е трябвало курсора на мишката да го вкарам в HTML кода на самия темплейт и тогава да натисна Ctr. + F. След този гаф , го намерих много бързо и го редактирах. Благодаря ви!
 

Горе