Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ами вярно ли е това за Sedo, че не съм чел толкова подробно, мернах някъде че взимат 20% от продажната цена, схемата, която колегата @Georgi е пуснал, че на домейн от 100% взимаш 28$ хич не е оферта и веднага ги спирам там листвания всякакви.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Някой има ли впечатления от руския пазар на домейни? Кои са най-популярните сайтове за покупка и продажба на домейни? Какви методи за разплащане се използват най-често? Имат ли сайтове подобни на BrandBucket?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Колеги, какво ви е мнението за VR домейни, но завършващи на .co ?
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ами вярно ли е това за Sedo, че не съм чел толкова подробно, мернах някъде че взимат 20% от продажната цена, схемата, която колегата @Georgi е пуснал, че на домейн от 100% взимаш 28$ хич не е оферта и веднага ги спирам там листвания всякакви.

Oказа се, че освен като %, имат изискване и за минимална комисионна, която е $60. Т.е. домейн под $200 няма смисъл да се пуска там.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Oказа се, че освен като %, имат изискване и за минимална комисионна, която е $60. Т.е. домейн под $200 няма смисъл да се пуска там.

Ако не се лъжа, мисля че беше 57 € за търг 7 дни и гориш с тях, независимо дали имаш продажба, а ако продадеш домейна + 20% комисионна. Не си заслужава и отдавна ги зарязах!
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

А за Flippa според вас кое е най-доброто време за приключване на търгове (по наше време) ? Аз вече търгове от 1 долар няма да пусна никога при тях, остави, че наддават само хора целящи да го вземат за 5-10 долара и да излезеш на загуба, еми и 100 разправи няма ги цял месец да си платят. Директно си забивам минималната цена и така. А тая цака дето се гони при търговете с наддаване в последната минута поне при тях е доста ковти... Там, ако имаш LLLL.COM си вървят доста добре.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да, и аз стигнах до този извод в Flippa търгове от $1 само ако си сигурен, че ще скочи иначе няма смисъл.
Там преди като направиш 10-15 (не знам колко бяха точно) appraisals даваха безплатно да пуснеш аукцион. Някой знае ли дали това е валидно още понеже не го откривам?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ако някой има домейни съдържащи "България" ето какво е било продадено през последните няколко години ( това са само домейни влезнали в официалните статистики )

....от вчера - imagesfrombulgaria.com 310 USD 2016-02-17 NameJet

avalonhotel-bulgaria.com 207 USD 2016-02-13 GoDaddy

bulgariatrade.com 1,180 USD 2015-04-28 BuyDomains

vacantebulgaria.com 301 USD 2013-01-24 GoDaddy

holidaystobulgaria.com 800 USD 2008-07-07 GoDaddy

bulgariawines.com 680 USD 2007-10-17 GoDaddy
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

С идеята за навлизане на виртуалната реалност все повече и повече, какво мислите за vrbg.info, както и за дроновете - dronebulgaria.info?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Ако някой има домейни съдържащи "България" ето какво е било продадено през последните няколко години ( това са само домейни влезнали в официалните статистики )

....от вчера - imagesfrombulgaria.com 310 USD 2016-02-17 NameJet

avalonhotel-bulgaria.com 207 USD 2016-02-13 GoDaddy

bulgariatrade.com 1,180 USD 2015-04-28 BuyDomains

vacantebulgaria.com 301 USD 2013-01-24 GoDaddy

holidaystobulgaria.com 800 USD 2008-07-07 GoDaddy

bulgariawines.com 680 USD 2007-10-17 GoDaddy

Кой ги купува тези дълги домейни, вярно, че са ключови думи, явно с идеята за конкретен бизнес модел с чужденци, които търсят тези услуги или стоки.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

С идеята за навлизане на виртуалната реалност все повече и повече, какво мислите за vrbg.info, както и за дроновете - dronebulgaria.info?

Хубави са домейните, на мен ми харесват, но за съжаление цените на .info и .org са винаги доста по-ниски от тези на .com , но пък нищо не се знае :)
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

С идеята за навлизане на виртуалната реалност все повече и повече, какво мислите за vrbg.info, както и за дроновете - dronebulgaria.info?

Аз лично съм оптимист за виртуалната реалност и дроните, въпрос на време е да станат по-масови, относно горните домейни хубави са, но щеше да е още по-хубаво ако бяха СОМ...... само за протокола DroneBulgaria .com е при мен и се продава разбира се :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

и за протокола virtualreality.bg е при мен, но ще бъде развиван.:)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Успех и на двамата. Спечелихте голямото ми уважение за темата тук и съветите, които давате! :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Опа, аз пак за домейните .co да питам специалисти и познавачи, какво мислите за тези домейни, от търговска гледна точка
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Опа, аз пак за домейните .co да питам специалисти и познавачи, какво мислите за тези домейни, от търговска гледна точка

Честно казано за нямам опит с тези домейни, но гледам че напоследък има търсене за тях в неймпрос и отделно в някои фейсбук групи - по-специално домейни подходящи за китайския пазар, без буквите a, e, i, o, u and v
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Домейна за който пратих 100 мейла и според Godaddy вади премиум цена от $2480 свърши за $20 във Flippa. Нещо криза удари нещо :D.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Домейна за който пратих 100 мейла и според Godaddy вади премиум цена от $2480 свърши за $20 във Flippa. Нещо криза удари нещо :D.

надявам се не си го продал и си имал ризърв
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Не го продадох, но нещо не съм много доволен от търговете при тях. Всичко бях описал към домейна, снимки бях сложил, всеки може да си провери, че при татенцата вади цената от $2480, 100 мейла пратих и накрая имаше 40 прегледа и 2 бида. Търга го приключих в 12 вечерта наше време, което за USA си е към 6 вечерта.
 

Горе