Как да продаваме по няколко домейна месечно

От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз казах че имат онлайн чат отново, но очевидно става активен по някое време на деня, аз успях да се свържа с тях около 9 часа сутринта наше време.
Докато търсех някакъв домейн за регистрация се появи индикация че има онлайн чат, а по-късно видях че стои долу в левият ъгъл, когато изглежда не са онлайн на телефоните.
На godeddy това им е най-тъпото нещо, имам чувството че са ебаси мъничката аматьорска фирмичка, когато влизам с телефона си в техният сайт, мобилната им версия е толкова тъпа...аукциона им е уникално глупав и труден за администриране ...ама какво да правиш..


п/п
Има още една далавера. отивате в namepros, намирате някакъв мениджър от godaddy, Който се подвизава там и му пишете лично съобщение, човека е пич, отговаря и съдейства.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Как така някой друг пуска твой домейн за продажба. Нали след като го “продаде”, ще трябва да го прехвърли на купувача, а това няма как да стане след като домейна не е негов.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Как така някой друг пуска твой домейн за продажба. Нали след като го “продаде”, ще трябва да го прехвърли на купувача, а това няма как да стане след като домейна не е негов.

Не е продаден, домейна беше дропен наскоро и аз го взех, а брандбъкета доста бързо го обработиха и го публикуваха.
Днес сутрината от бъкета ми писаха че са видяли домейна там и това не им харесва ( такава им е политиката, щом са ти листнали домейна не искат да го има на друго място)
Търгът в GoDaddy си стой най вероятно от стария собственик.
Интересното е защо от Godaddy не са засекли че тоя томейн е дропен и да премахнат и търга, явно не ги засичат тези неща, което означава че в техния аукцион може да има доста такива фалшиви търгове.
Добре е това да се има в предвид и ако копувате нещо от там да се проверява добре.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Домейна ти трябва да няма прайвъси или да е при тях за да могат да проверят, че ти си собственика. Изтриването става до 24 часа след като влезеш в контакт с тях.

Аз имах подобен случай, ама в Namerific. А там да чаках отговор е голяма мъка...
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Току що получих това собщение Please remove the domains Favoreo.com and OFILO.com from your post in Brandbucket Experience Thread.

They belong to me.


интересно, 2 произволно избрани от мен, от моят лист с отхвърлени домейни от ББ се оказват на един човек
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Току що получих това собщение Please remove the domains Favoreo.com and OFILO.com from your post in Brandbucket Experience Thread.

They belong to me.


интересно, 2 произволно избрани от мен, от моят лист с отхвърлени домейни от ББ се оказват на един човек

А продал ли си ги, или все още са в теб ?
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Не това са домейните които са листнати в ББ от въпросния човек, те ми реджекнаха подобни - ofily.com favoryo.com - прост аз дадох за пример тези домейни съвсем произволно, а те са на един и същи човек
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Аз все още смятам, че повечето домейни в BrandBucket са на служители на фирмата и ако някой предложи подобен на техен домейн, естествено го отхвърлят.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

някой пробвал ли е да пусне домейн за одобрение от BB, но да не го е закупил, и евентуално ако му го одобрят, да го закупи ...питам за един приятел :lol:
Според мен си е напълно реална схема, която си работи, стига някой друг да не гетне домейна докато онези решат дали става или не.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

някой пробвал ли е да пусне домейн за одобрение от BB, но да не го е закупил, и евентуално ако му го одобрят, да го закупи ...питам за един приятел :lol:
Според мен си е напълно реална схема, която си работи, стига някой друг да не гетне домейна докато онези решат дали става или не.

За ББ незнам, но скоро попаднах на тема в неймпрос в която някой беше писал, че от неймрифик са били премали такива домейни, и естествено след това следваше малко хейт към хората от неймрифик който не проверявали домейните.
Съмнявам се тази схема да работи, просто много ще им падне реномето ако приемат такива домейни :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Код за отстъпка по случай деня на "Пи" в domain.com, отстъпката е 31,4%

Валиден е само днес !

Код:
PIDAY16
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

някой пробвал ли е да пусне домейн за одобрение от BB, но да не го е закупил, и евентуално ако му го одобрят, да го закупи ...питам за един приятел :lol:
Според мен си е напълно реална схема, която си работи, стига някой друг да не гетне домейна докато онези решат дали става или не.

Схемата не работи. Когато подаваш домейн за одобрение се прави автоматична проверка дали този домейн съществува. Случвало ми се по погрешка да напиша името на домейна неправилно и тогава ми излиза съобщение за грешка.
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Съпорта на Годади отговори, и най важното помогна, чак не мога да повярвам:
It appears that the domain is currently listed with one of our partners that use Go Daddy Auctions as a "feed" to sell for their clients.
It was more than likely listed by the previous owner, and never removed when ownership changed hands.
We have removed the domain from our auctions, and have notified our partner to do the same.

Междудругото днес попаднах на един сайт който листва продажбите на ББ, не знам от къде черпи информация но май е достоверна.
Има публикувани към 2000 продажби.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Съпорта на Годади отговори, и най важното помогна, чак не мога да повярвам:


Междудругото днес попаднах на един сайт който листва продажбите на ББ, не знам от къде черпи информация но май е достоверна.
Има публикувани към 2000 продажби.

и тоя пич беше пуснал тема в неймпрос сутринта, че си има проблеми с ББ
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Да от там го видях, явно от ББ не са доволни че продажбите им стават публични :)
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Знам, че комисионната на Flippa е 10 %, но ме интересува дали имат някаква минимална сума.

Ако продам домейн за 10 $, те 1 $ ли ще вземат, или имат условие 10 % но не по-малко от … ?
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Знам, че комисионната на Flippa е 10 %, но ме интересува дали имат някаква минимална сума.

Ако продам домейн за 10 $, те 1 $ ли ще вземат, или имат условие 10 % но не по-малко от … ?



Взимат само 10% от сумата за която е продаден домейна/сайта, няма минимум който искат.

All listings that are successfully sold will result in a 10% success fee.
 
От: От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Знам, че комисионната на Flippa е 10 %, но ме интересува дали имат някаква минимална сума.

Ако продам домейн за 10 $, те 1 $ ли ще вземат, или имат условие 10 % но не по-малко от … ?

Продадох домейн във Flippa за 15$ и ми взеха 1$ , не 1,50$.. незнам защо :rolleyes:
 
От: Как да продаваме по няколко домейна месечно

Добавих няколко домейна в namerific, ама ми искат 8$ да ги пусна в сайта да се виждат. Заслужава ли си там да дам по 8$ на домейн?
 

Горе