Как да продаваме по няколко домейна месечно

Какво смятате за домейните .CA, .DE и .FR на Канада, Германия и Франция. Дали си струва да се инвестира в такива?
 
Какво смятате за домейните .CA, .DE и .FR на Канада, Германия и Франция. Дали си струва да се инвестира в такива?

Специално за de и ca четох в различни форуми, че добре се продавали, особено, ако са хубави думи. Някои хора само с такива се занимават и твърдят, че им вървят добре продажбите на тези домейни.
 
Къде мога да продам домейн за висока цена.. искам да се пробвам да продам един модейн за 40-50 к.
Важното е да намериш купувач на тази цена.
Ако домейна е много добър (на прима виста се сещам за примерно 3 буквен ком домейн или 4 цифров ком домейн), постави го да кажем в Sedo за продажба.
Може да го пуснеш в Sedo на търг, но трябва да си сигурен, че домейна наистина струва подобни пари.
Може ли да видим домейна?
 
Важното е да намериш купувач на тази цена.
Ако домейна е много добър (на прима виста се сещам за примерно 3 буквен ком домейн или 4 цифров ком домейн), постави го да кажем в Sedo за продажба.
Може да го пуснеш в Sedo на търг, но трябва да си сигурен, че домейна наистина струва подобни пари.
Може ли да видим домейна?
ами незнам колко струва домейна.. може да не струва и 100 лв.. ама подобни домейни са пуснати на 30-40 К $.. аз ще пусна 15-20к $ от пробване не се губи..

bitcoinbet.io
 
Къде е най-добрия пазар за домейни?

Не съм в бизнеса, но днес докато си търсих домейн за нов проект попаднах на няколко интересни домейна, които никога не са били регистрирани и според мен не са лоши.

Мога да купя няколко, но къде да ги пусна за продажба?

Правя си следната сметка

Един домейн е 10/година. Мога да инвестирам 50/домейн и да ги обявя за примерно 80% от цената която ми е препоръчана (кой може да ми даде обективана оценка?)

Ако не мога да ги продам ще ги подаря.
 
Най-скъпите домейни се продават с брокери, но повечето брокери работят само с ултра премиум домейни, 2 буквени, 3 буквени .сом, както и една дума .сом, но думата трябва да е наистина добра ( ( smart, media ) или нещо подобно.

Добри места за продаване са namejet и sedo, но в неймджет се влиза трудно, за да станеш селър там също трябва да имате домейни над средното качество.

Пазара в момента е в стагнация и като цяло цените са надолу, но изключения винаги има....

Новорегистрирани домейни трудно се продават, оценка дори и някаква ( оценката на домейн е субективно нещо ) може да се даде единствено когато знаем домейна...

Не се подлъгвайте да стартирате аукциони, особено в седо и флипа, това са пари на вятъра в 99,9% от случайте. В седо е по-добре дд имате bin price или make offer
 
Аз съм доволен, като продадох два домейна тук. Досега не беше ми се случвало толкова бързо и на добра цена. Единствено чаках да гласуват за моите домейни да ги вкарат в аукциона. Удържаха ми за продажбата на домейните около 6-7$, но си е нормално. Ще се радвам, ако някой ползва моя реферален линк, ако иска да ги пробва.

Другото място където публикувам обяви за домейни са DigitalPoint и Namepros.
 
Имам домейн, който ми е излишен според теб струва ли си опита за продажба ? web-sale.top

Най-добре да го иставиш да се дропи, има тире, разлирението е скапано, няма шанс за продажба....
 
  • Like
Реакции: jufo
Не бях срещал темата до сега, но смятам, че мога да дам няколко полезни мнения от опита ми в продажбите за последната година:
- Няма значение къде ще си пуснете домейна за продан. Aко е хубав, ще има интерес към него, дори само ландинг пейдж да си направите.
- Най-продавани домейно са една дума, две думи, които звучат готино, запомнящо се или брандъбъли. Има и хляб за EMD, но трябва да е нещо супер семпло и топ разширение.
- Смъкнете си очакванията до минимум. Естибот може да ви оцени домейна на 2000 долара, вие да го продадете за 20. Това го виждам постоянно в namepros. Продават домейни на търг оценени на няколко хиляди. По-ниски надежди, по-малко нерви.

Купувачъ винаги е от значение. Трябва да е точния и да си е харесал вашия домейн.
 
Здравейте, от известно време чета форума и по-специално темите за домейните, искам да попитам за bgcart.ком дали има смисъл да го продавам в чуждестранни сайтове или да го запазя за по- късни времена? Благодаря предварително и поздравления за информативната тема и отзивите на участниците.
 
Здравейте, от известно време чета форума и по-специално темите за домейните, искам да попитам за bgcart.ком дали има смисъл да го продавам в чуждестранни сайтове или да го запазя за по- късни времена? Благодаря предварително и поздравления за информативната тема и отзивите на участниците.
А защо да го продаваш изобщо в чуждестранни?
 
Най-добре да го иставиш да се дропи, има тире, разлирението е скапано, няма шанс за продажба....
:( Мислех да го правя платформа за продажба на домейни и сайтове. НО финансите ми се стопиха на други места и така си остана домейнчето :(
П.П. Какво значи да се дропи, на вие съм със чуждиците, извинявай за тъпия въпрос, но....Дроп от английски ми е ясно - спада / пада / изпуска... Искаш да кажеш демек да го зарежа ?!
 
:( Мислех да го правя платформа за продажба на домейни и сайтове. НО финансите ми се стопиха на други места и така си остана домейнчето :(
П.П. Какво значи да се дропи, на вие съм със чуждиците, извинявай за тъпия въпрос, но....Дроп от английски ми е ясно - спада / пада / изпуска... Искаш да кажеш демек да го зарежа ?!

Направо си уцелил с превода на думата. Да се дропне, ще рече да го зарежеш. Не знам кои ти го е препоръчал това, но домейна не е лош. Даже, е доста хубавичък за някой магазин. Кратък и лесен за запомняне. Пробвай се да го продадеш тук или в групата за домейни във фейсбук. Все ще се намери някой купувач ( че за какви смотани домейни съм виждал да продават!)
 
Направо си уцелил с превода на думата. Да се дропне, ще рече да го зарежеш. Не знам кои ти го е препоръчал това, но домейна не е лош. Даже, е доста хубавичък за някой магазин. Кратък и лесен за запомняне. Пробвай се да го продадеш тук или в групата за домейни във фейсбук. Все ще се намери някой купувач ( че за какви смотани домейни съм виждал да продават!)
Никой не го е препоръчвал, исках просто да направя платформа, то не аз де, ДА МИ направят платформа ( да се израз правилно ) за аукцион и директна продажба за домейни и сайтчета. Това беше идеята на купуването му. Казваха ми тогава, че е е лош за СЕО, но аз с времето просто се отказах идеята, че заминаха парите за нея към друго. Ще опитам. П.П. Къде е тая група във фейсбук ?
 
Просто напиши "Домейни" - не мога да дам линк. Иначе този домейн баш за продажба на други - не! Нещо от сорта на магазин свързан с коли, колички, части, нещо онлайн да, но не и да продаваш домейни. За блог също става, свързан с пазара на всекидневния човечец, друго не се сещам.
 
Трудно ще се намери купувач с това разширение... хората са доста предубедени към новите разширения..
Е, ако беше BITCOIN.TOP веднага щеше да се продаде :)
Аз си имам 2 домейна .xyz и мисля упорито да си ги подновявам, пък да видим какво ще стане в бъдеще :)
 
Трудно ще се намери купувач с това разширение... хората са доста предубедени към новите разширения..
Е, ако беше BITCOIN.TOP веднага щеше да се продаде :)
Аз си имам 2 домейна .xyz и мисля упорито да си ги подновявам, пък да видим какво ще стане в бъдеще :)
Ясно.. П.П. hyz е също до колкото знам network domain като top, но някак си ...... не е яко разширение според мен :)
 
Съгласен съм с колегата. Това xyz от къде се появи, за какво се ползва, пък да не говорим колко грозно изглежда!

Дано стане нещо от него, че чувството на дропения домейн не е готино :D
 

Горе