Как да продаваме по няколко домейна месечно

При мен си работи нормално и без www, но съм на Bulsatcom
Свържи се със съпорта на интернет доставчика ти да видиш какво ще кажат те и дали могат да го оправят.
 
При мен също работи. Отделно в списъка с блокирани сайтове не присъства undeveloped.com

Пробвай да си изчистиш DNS кеша ("ipconfig /flushdns" на Windows в cmd или "service nscd restart" на Linux) след което пробвай пак. Ако все още се се отваря можеш да запиташ доставчика си защо блокира сайтове които не са в списъка...
 
На мен винаги ми го блоква, не получавам министерското съобщение. И аз съм на A1. Друг познат на А1 също не го отваря. Undeveloped обещаха да се свържат със сървър провайдера, но явно ние ще трябва да звъним във А1.
 
Много интересна тема. (и винаги актуална)...
И аз имам няколко домейна, и повече от които бих продал (че само разходи).
И 1 въпрос, ако може: Доколко годините на домейна влияят на цената /и все още, възрастта има ли значение за СЕО'то/
Благодаря.
ПП. Повечето ми домейни са около 10 годишни.
 
Здравейт продавам домейна info3.info 15-16 годишен е, ако някой има интерес да драсне на лс :)
 
Последните дни имам някакви проблеми с ГоДеди и не мога да си влезна в Домейн Мениджъра, някой да има подобен проблем ?

Кажи - речи целия свят го има този проблем, виж ако можеш като се логнеш в профила си в дясно има три чертички ( нещо подобно “III” ) и от там да превключиш на старата версия на сайта им, тя работи по-добре, новата има много бъгове и е пълен цирк
 
Здравейте, нов съм и все още чета без да съм купувал или продавал домейни. Имам няколко въпроса и се надявам да ми помогнете.
1. Ако има регистриран домейн или търговска марка prodesign може ли аз да регистрирам prodesigns ? Дали може да ме съдят или вземат домейна ? Също така, ако искам да регистрирам домейни като webdesign.com, webdevelop.com, fintechshop.com, goodjob.com, findjob.com
и тнт. тези отделни думи като Design, fitech, job, се използват 100% с подомни домейни или търговски марки например има developweb.com или fitechstore, fintechnews и подобни. И ако регистрирам домейн с подобни известни думи само дето има + S в края или са разменени думите или понякога не двете но едната съвпада с търговска марка или домейн дали мога да имам проблеми ? Дали могат да ми ги вземат или да ме съдят ? То е ясно, че няма да използвам думи като google, microsoft и тнт, но ако използвам общи думи и ги комбинирам например newphone, newhome, и ако има подобни търговски марки, фирми, домейни може ли да ми вземат домейна или съдят ?
2. Къде проверярвате за регистрирани търговски марки ? trademark247, uspto? други места ?
Някакви съвети и насоки към този въпрос, че да не си навляка проблеми ?

Преди малко четох, че например, ако регистрирам домейн с думата apple и ако продавам телефони ще е нарушение и може да ме съдят, но ако продавам домейн с думата apple, но вътре се продават ябълки няма да бъде нарушение. В такъв случай може ли да имам проблем с авторското право при регистрация на домейн с цел продажба тъй като аз нямам никакъв сайт на този домейн. И проблема не е ли в това как собственика на домейна ще го използва след това ? Тоест може да си регистрирам домейни без проблем естествено да не съдържат очевидни думи като google, microsoft, youtube и тнт. говоря за съчетание на думи като по-горе gaminglaptop, webdeisgn , furnitureshop и подобни. ?
@dnc @SmartBusiness @sedo и другите с опит да не изброявам всички може ли да дадете съвет ?
 
Последно редактирано:
Здравейте, нов съм и все още чета без да съм купувал или продавал домейни. Имам няколко въпроса и се надявам да ми помогнете.
1. Ако има регистриран домейн или търговска марка prodesign може ли аз да регистрирам prodesigns ? Дали може да ме съдят или вземат домейна ? Също така, ако искам да регистрирам домейни като webdesign.com, webdevelop.com, fintechshop.com, goodjob.com, findjob.com
и тнт. тези отделни думи като Design, fitech, job, се използват 100% с подомни домейни или търговски марки например има developweb.com или fitechstore, fintechnews и подобни. И ако регистрирам домейн с подобни известни думи само дето има + S в края или са разменени думите или понякога не двете но едната съвпада с търговска марка или домейн дали мога да имам проблеми ? Дали могат да ми ги вземат или да ме съдят ? То е ясно, че няма да използвам думи като google, microsoft и тнт, но ако използвам общи думи и ги комбинирам например newphone, newhome, и ако има подобни търговски марки, фирми, домейни може ли да ми вземат домейна или съдят ?
2. Къде проверярвате за регистрирани търговски марки ? trademark247, uspto? други места ?
Някакви съвети и насоки към този въпрос, че да не си навляка проблеми ?

Преди малко четох, че например, ако регистрирам домейн с думата apple и ако продавам телефони ще е нарушение и може да ме съдят, но ако продавам домейн с думата apple, но вътре се продават ябълки няма да бъде нарушение. В такъв случай може ли да имам проблем с авторското право при регистрация на домейн с цел продажба тъй като аз нямам никакъв сайт на този домейн. И проблема не е ли в това как собственика на домейна ще го използва след това ? Тоест може да си регистрирам домейни без проблем естествено да не съдържат очевидни думи като google, microsoft, youtube и тнт. говоря за съчетание на думи като по-горе gaminglaptop, webdeisgn , furnitureshop и подобни. ?
@dnc @SmartBusiness @sedo и другите с опит да не изброявам всички може ли да дадете съвет ?

Преди време тук с прости думи бях писал за търговските марки, не е много подробно, но ще добиеш представа... а относно съденето, да могат да те съдя за търговска марка стига да им се занимава
 
Има раздвижване, домейнче, което мъчих да продам от няколко месеца за 100 кинта, днес отлетя за 400. :)
 
От Namecheap ми пратиха някакво писмо за COVID19

We understand some of our customers will find themselves in a tough spot financially as a result of COVID-19. If you are having trouble keeping up with your Namecheap payments, please open a support ticket with us, and our team will see what we can do to help. I urge you not to abuse this offer, please allow it to be used by those who need it most, who are otherwise unable to pay. For transparency, we will be able to help more on products we own end to end, such as our hosted products. Domains are a much tougher proposition, since we have registries that we need to pay upfront to extend domain names. Unless we can get some registries to work with us, it will be difficult to do much in this regard. That being said, please apply respectfully.
On another front, there are always those who try to take advantage of crisis situations by carrying out acts of fraud. In response, we are actively working with authorities to both proactively prevent, and take down, any fraudulent or abusive domains or websites related to COVID19. This includes banning certain terms such as "coronavirus", "covid", and "vaccine" from our domain search tool so they cannot be purchased and used for abuse. If you have a legitimate use for a domain containing one of these terms, our support team will be available to review and register it for you manually upon your request.
It's important for everyone to do their bit in tackling this global emergency, which is why all Namecheap offices have been closed indefinitely, and our employees are now operating from the safety of their homes. We are also providing our teams with the most up-to-date information on the ever-changing situation.
Thanks to the flexibility and dedication of our customer support teams, we are able to keep on offering our renowned customer support, 24/7, so your service experience will remain unchanged. Likewise, there will be no disruption to your usual Namecheap services.
In these difficult times it's always important to look out for each other and lend a helping hand where we can. I wish you and your family good health as we navigate the road ahead.
 
Мда, стават особено чувствителни към регистрации на домейни свързани с вируса.
 
Здравейте!
Някой може ли да оцени няколко домейна, и къде могат да се продадат евентуално,освен в динадот. Регистрирани са в dynadot.

Stockfame(.)com
Fithigher(.)com
Lichevo(.)com
itechs(.)xyz
ipon(.)xyz
smartcompany(.)com

Благодаря.
 
Здравейте!
Някой може ли да оцени няколко домейна, и къде могат да се продадат евентуално,освен в динадот. Регистрирани са в dynadot.

Stockfame(.)com
Fithigher(.)com
Lichevo(.)com
itechs(.)xyz
ipon(.)xyz
smartcompany(.)com

Благодаря.

smartcompany е единственият дето трябва да си оставиш, .xyz, вече е почти умрял
 
И аз да попитам за един от домейните за който може би имам доста добро чувство, че ще мога да го продам и да си направя някаква печалба :D става въпрос за imotnik .com. Лесно запомнящ се, става за брандиране. Вашето мнение какво е?
Благодаря
 

Горе