Как да продаваме digital products онлайн?

D.Ivanov

Well-Known Member
Здравейте,

Искам да продавам няколко продукта, които да се download-ват при плащане чрез Пейпал.
Като цяло съм се ориентирал към няколко сайта, които предлагат тези услуги, а именно да съхраняват продукта и да генерират различни URL-и за всеки download. Ето на какво попаднах докато търсих из нета:

https://www.payloadz.com/
http://www.shopify.com/ecommerce-plugins/digital-downloads

Ще съм много благодарен, ако някой, който е позлвал подобна услуга сподели какво ползва и дали е доволен и естествено кой е най-добрият и сигурен вариант за подобно нещо, за да не "изтече" продукта за свободно сваляне, което със сигурност ще стане, но поне да е поносимо :).

Благодаря предварително!
 
От: Как да продаваме digital products онлайн?

Е ако ще ги продаваш само единствено използвайки paypal като начин за плащане, там има опция да си генерираш "buy now" бутон, след което да избереш линк за успешна трансакция (тоест линк за изтегляне) и линк за неуспешна трансакция (обикновено да ги върне към страницата за поръчка).

Ето стъпка по стъпка снимки: СНИМКА 1 СНИМКА 2

И за да не ти ги точат безплатно, ги забрани да се индексират в Гугъл
 
От: Как да продаваме digital products онлайн?

Е ако ще ги продаваш само единствено използвайки paypal като начин за плащане, там има опция да си генерираш "buy now" бутон, след което да избереш линк за успешна трансакция (тоест линк за изтегляне) и линк за неуспешна трансакция (обикновено да ги върне към страницата за поръчка).

Ето стъпка по стъпка снимки: СНИМКА 1 СНИМКА 2

И за да не ти ги точат безплатно, ги забрани да се индексират в Гугъл

Благодаря за съвета!
Проблема обаче с този метод, е че линка за сваляне е един и същ за всеки купувач и предтави си, че някой го постне някъде в някоя фейсбук група примерно или страница, откъдето ще го дръпнат 20-30 човека веднага.
Другият вариант е постоянно да сменям аз линковете или да ги направя с пароли за сваляне и да променям паролите, но незнам доколко това е сигурно пак.
 
От: Как да продаваме digital products онлайн?

Благодаря за съвета!
Проблема обаче с този метод, е че линка за сваляне е един и същ за всеки купувач и предтави си, че някой го постне някъде в някоя фейсбук група примерно или страница, откъдето ще го дръпнат 20-30 човека веднага.
Другият вариант е постоянно да сменям аз линковете или да ги направя с пароли за сваляне и да променям паролите, но незнам доколко това е сигурно пак.

Ами от тези другите системи как мислиш, че ще е. За всеки купувач нов линк ли ще генерира или ще го праща на имейл.

На дали някой ще се наеме да го поства тук и там и то при не таргетирани хора. Едно нещо съм разбрал относно праването на такива неща в интрент - хората винаги намират начин да ти копират съдържанието или продуктите и прочие. Просто е неизбежно. Ако е нещо толкова търсено рано или късно ще се появи по тракерите. Така, че най-добре се фокусирай да правиш нови продукти или просто да привличаш повече трафик към твоя сайт, отколкото да гледаш всичко до последната стотинка да е изрядно.

Това е моя личен опит и съвет.
 
От: Как да продаваме digital products онлайн?

Здравейте,

Искам да продавам няколко продукта, които да се download-ват при плащане чрез Пейпал.
Като цяло съм се ориентирал към няколко сайта, които предлагат тези услуги, а именно да съхраняват продукта и да генерират различни URL-и за всеки download. Ето на какво попаднах докато търсих из нета:

https://www.payloadz.com/
http://www.shopify.com/ecommerce-plugins/digital-downloads

Ще съм много благодарен, ако някой, който е позлвал подобна услуга сподели какво ползва и дали е доволен и естествено кой е най-добрият и сигурен вариант за подобно нещо, за да не "изтече" продукта за свободно сваляне, което със сигурност ще стане, но поне да е поносимо :).

Благодаря предварително!
Точно същата идея имах и аз - автоматично генериране на различен линк за теглене и си мисля че някое програмистче ще може да го направи това чудо.
 
От: Как да продаваме digital products онлайн?

Може би за начало просто ще сменям линковете на 24 часа примерно. Ако нещата потръгнат вече ще мисля за някакакъв код, който да генерира различни линкове.
 
Re: От: Как да продаваме digital products онлайн?

Ами от тези другите системи как мислиш, че ще е. За всеки купувач нов линк ли ще генерира или ще го праща на имейл.

На дали някой ще се наеме да го поства тук и там и то при не таргетирани хора. Едно нещо съм разбрал относно праването на такива неща в интрент - хората винаги намират начин да ти копират съдържанието или продуктите и прочие. Просто е неизбежно. Ако е нещо толкова търсено рано или късно ще се появи по тракерите. Така, че най-добре се фокусирай да правиш нови продукти или просто да привличаш повече трафик към твоя сайт, отколкото да гледаш всичко до последната стотинка да е изрядно.

Това е моя личен опит и съвет.

за урдпреса има шопинг картове които поддържат диготале даунлоуд и пейпал всеки път ще им генерира различни линкове просто разцъкай виждал съм опциите но е съм ги ползвал затова не мога да кажа кое да ползваш но мисля че поне два от безплатните го поддържаха
 
От: Re: От: Как да продаваме digital products онлайн?

за урдпреса има шопинг картове които поддържат диготале даунлоуд и пейпал всеки път ще им генерира различни линкове просто разцъкай виждал съм опциите но е съм ги ползвал затова не мога да кажа кое да ползваш но мисля че поне два от безплатните го поддържаха

Сайта няма да е на wordpress, това е проблема :).
 
От: Как да продаваме digital products онлайн?

Принципно всяка шопинг система има функция за продажба на дигитални продукти. Коя колко добре са справя вече е друг въпрос. Ако искаш сигурност може да ползваш и някой от големите магазини ebay, amazon като просто си линкнеш продуктите от твоя саит към тях. Със сигурност няма да пуснат файла без някои да е платил....
 
От: Как да продаваме digital products онлайн?

e-junkie.com - ползвал съм го преди години, ако правилно си спомням там имаше такава опция да ти генерира различен линк за сваляне всеки път. Но както ти казаха вече, много е лесно да се открадне и сподели безплатно.
 
От: Как да продаваме digital products онлайн?

Ми като е лесно, логично си слага парола на PDF файла или го защитава чрез DRM защита, Adobe предлагат такава, както и други компании. Ако е Portable Document, де. Ако е друг вид, то в архив и с парола, която пак може да бъде разпространено, но и за това ще се слага винаги всеки път различна парола за всеки файл. Така като изтече някой ден файл, евентуално може пак да си бъде с оригиналната парола, и от там да се проследи кой клиент го е „share“-нал в мрежата, и да се търсят правата от него. Но дълга и широка…

Никой няма застраховка принципно, дори и защитените е-книги с DRM пак са разбиваеми със специализиран софтуер, вкл. и без такъв, а чрез прости снимки на монитора с фотоапарати, после с OCR софтуера и нататък ясно.

Примирява се човек с мисъла, че загуба и leaks винаги винаги ще има в подобен род сделки и начинания, за сметка на това, че пък няма да се разправя с куриери, обаждания и прочие. Worth enough, isn't it?
 
Също и цената е важна :) Колкото повече хора имат продукта толкова по-голям е шанса да го срещнеш по нета. Колкот по слъп е продукта толкова по рядко ще го стещнеш но и по малки продажби.
Лично мнение.
 

Горе