Как да продавам скриптове?

momcheto

Well-Known Member
Здравейте, колеги!
Разработвам разни php скриптове. За сега съм се съсредоточил в един по-сериозен проект.

Въпросът ми каква платформа да използвам за разплащане. PAYPAL и WORDPRESS мисля аз... има възможност за PAY PER DOWNLOAD плъгини. Чудя се дали не е по-продаваемо, ако ползвам някаква система с електронна количка, в стил електронен магазин. Как да образувам цена на продукт? Или според своята оценка?

Също така ми е интересно някакви директории, форуми, сайтове, в които да включа сайта на продукта. Въобще предложете как да разпространя подобен продукт... реклама къде ? Готов съм на вложение.

И как е по-добре да се предлагат множество продукти в един сайт или всеки продукт с отделен домейн.

Въобще как виждате подобен вид бизнес?

Ще се радвам да се получи една интересна, полезна и задълбочена дискусия:wink:
 
От: Как да продавам скриптове?

Защото ще трябва да ми се правиш и на seo, че да имаш някакви посетители в тоя сайт, докато codecanyon си е име и 70 процента от хората отиват и търсят В НЕГО, а не търсят в гугъл.
 
От: Как да продавам скриптове?

Защото ще трябва да ми се правиш и на seo, че да имаш някакви посетители в тоя сайт, докато codecanyon си е име и 70 процента от хората отиват и търсят В НЕГО, а не търсят в гугъл.

Не мисля така. Има доста продукти, които от години съществуват, което доказва, че все пак е възможна.
А що се отнася до codecanyon 50% печалба, тоест все едно да поведа рекламна кампания в гугъл в размер на 50%, които каньона взима ... Мисля, че си струва да се опита.

Ще се радвам и на други коментари ;)
 
От: Как да продавам скриптове?

Най-добре и двете според мен. Направи си собствен сайт, отделно продавай и на други места и готово.
 
От: Как да продавам скриптове?

Аз бих ти предложил да посетиш warriorforum . com

Там може да предложиш продукта си.

Също така подкрепям и AlanFort използвай CodeCanyon, защото ако търгнеш да си правиш сайт ще мине време докато се индексираш добре за дадена дума и съответно продажбите ще започнат по-късна.

Първо започни с CodeCanyon след това си направи и твой сайт.http://www.warriorforum.com/
 
От: Как да продавам скриптове?

Пробвай e-junkie. Има плъгин за уордпрес. Дори има 60 дневен пробен период. Потърси в нета за купона. Ползвам го за собствен продукт и съм доволен. Може да слагаш купон за отстъпки, да задаваш за какъв период да е валиден линка за сваляне, колко пъти. Да създаваш собствена "thank you page" и т.н. След този период месечния абонамент е 5 долара на месец. Продукта се хоства при тях.

Относно цената. Виж подобни продукти на какви цени вървят. Но, за да продаваш ти трябва добро сейл копи. И трафик. Таргетиран. Но пробвай...Не се отказвай. Иначе няма да разбереш дали твоята идея ще работи. Бъди глух. И недей плаща данък "обществено мнение".
 

Горе