Как да продавам собствен продукт?

Bricksn

Member
Здравейте!

Продуктите, които искам да продавам са около 100-200 файлчета (да ги наречем, че са e-books за по-просто). Да уточня, че е различно от някакви книжки с resell rights - продуктите са уникални.
И естествено това, което искам е да разбера по какъв начин мога да ги продавам. Търсех доста в гугъл, но изглежда даже и ключовите думи не мога да подбера добре, тъй като нищо смислено не излезе.
Предполагам, че ми трябва магазин с shopping cart, и някаква система за разплащане. С пейпал - лесно, но има ли някакъв начин да мога да приемам и кредитни карти при положение, че нямам фирма?
Другото което трябва да измисля е начин, по който да предоставям достъп до файловете. Главното което питам е има ли някакъв утвърден начин, по който да се развие цялата тази работа, или без да прибегна до услугите на уеб девелопър няма да стане?
 
От: Как да продавам собствен продукт?

Здравейте!
С пейпал - лесно, но има ли някакъв начин да мога да приемам и кредитни карти при положение, че нямам фирма?
QUOTE]


Здрасти. Неюо бъркаш нещата или не са ти много ясни. Или аз не съм те разбрал. PayPal си приемат какви ли не кредитни карти. Реално плащането си е с кредитни карти. За книги и еднотипни неща - Пейпал е идеално
 
Ами бях се заблудил, че пейпал изисква регистрация за да може човек да плаща чрез тях. Обаче все пак да приемам кредитни карти без да ползвам услугите на пейпал дава credibility. (не можах да измисля бг дума)
Иначе се ориентирам към OSCommerce засега, понеже и добър темплейт намерих, а и магазина ще е част от контент сайт.
 
Последно редактирано:
еми ос комерс мисля че ще ти е най-удобно като за начало
 
От: Как да продавам собствен продукт?

А защо не ги пуснеш в ebay? Гледам доста хора продават разни е-книги.
 
Ами главно защото мисля да направя сайт с форум, а съм напипал и добра ниша, с малка конкуренция по търсачките.
Самата ниша е такава, че има крещяща нужда от комюнити, а такива почти няма (камо ли оптимизирани) и мисля да се възползвам от това. :) А продуктите ще са само единият начин за монетизация на сайта.
Така или иначе по-скоро не ми е ясна реализацията и главно как ще осигурявам достъп до файлчетата срещу заплащането. А и ми се иска да е автоматизиран процес т.е. от мен да се иска само да одобря поръчката.
 
От: Как да продавам собствен продукт?

е нама как да не кажа че последното е най-логичното, но човека по-скоро пита за това как да си направи сайта

моя съвет е само с пейпал

а за трафика от афилиейт програма ако не си го измислил
 
От: Re: Как да продавам собствен продукт?

Ами бях се заблудил, че пейпал изисква регистрация за да може човек да плаща чрез тях. Обаче все пак да приемам кредитни карти без да ползвам услугите на пейпал дава credibility. (не можах да измисля бг дума)
Иначе се ориентирам към OSCommerce засега, понеже и добър темплейт намерих, а и магазина ще е част от контент сайт.


Просто си за ПейПал. Другото ще ти усложни живота. За твоя тип продукти пейпал е идеално. Да не говорим ако се знае че си от БГ....
 
Трафика е ясен, иначе наистина ПейПал е най-разумното решение.
А като нацеля добрата конверсия, тогава ще му мисля за афилиейт.

Иначе наистина по-големият проблем е с осигуряване на достъпа до файловете. Едно файлче ще е около 10 мб, а според мен хората ще поръчват повече от едно. С трафика (на данни) нямам проблеми. Предполагам, че единственият начин е да пратя по пощата директен линк към файла. Но тегавото е, че след това трябва да сменям пътя на файловете след всяка поръчка, понеже иначе някой може да пусне линка във форум и... Та главно ми трябва автоматизирано решение на тоя проблем. :)
 
Последно редактирано:
От: Как да продавам собствен продукт?

ето една идея за проста версия

http://www.wilsonweb.com/ecommerce/wilson-digital-sales.htm



Pay Pal Download Manager
- точно за твоята цел но е непроверен намерих го през Гугъл все пак го разгледаи и потърси повече инфо :)


Caribou CMS?! маи може да се пригоди за целта скъп безплатният е за първите 100 клиента
 
От: Как да продавам собствен продукт?

Toва PayPal Download Manager ще го пробвам като крайна мярка... дизайна куца доста. :wink:
Иначе един пич ползва ОСКомерс с някакви плъгини за да продава негови си песни, и сега му писах по мейла.
После ще постна решението за да се знае. :)
А Caribou май не е удобна за продаване на парче. Особено с тези акаунти, дето пак някой може да си каже данните в някой форум и/или сайт и тогава... :)
 
От: Как да продавам собствен продукт?

а защо не ги пращаш по пощата не с линк а прикачач файла и си го свалят а те така или иначе ако иска някой като го свали и в торент може да качи книгата :)
 
Защото файловете ще са от порядъка на 20-30 мб. А и поне ще си избия овърселнатия трафик от хостгейтър. :)
Иначе пича никакъв не се обажда.

За торентите си прав, обаче колкото по-малко начини има да го смъкнат на аванта, толкова по-малко хора ще го смъкнат на аванта.
А и тези, които положат усилия да го намерят безплатно обикновено не биха си го купили така или иначе, според мен. :)
 
Последно редактирано:
От: Как да продавам собствен продукт?

Здравей! :)

Ако това може да те открехне към някаква идея за ограничаване на достъпа, ще ти дам един интересен за мен пример:

В една моя система исках да оторизирам чужд сайт така, че да получи достъп до защитени с парола функции, т.е. потребител след като се регистрира и логне в моя сайт (перманентен логин), чуждите сайтове да могат да ровят в неговите лични данни (да речем виртуална банкова сметка).

Та след като влезе в моя сайт, логина става перманентен с помощта на едногодишно cookie, обаче чуждите сайтове не могат да го прочетат (защита в браузърите). За да преодолея това ограничение, в чуждия сайт поставям IFRAME, в който се зарежда moqtsait.com/verify_login.php

Последния взима данните от перманентното cookie, генерира временен ключ и пренасочва IFRAME-а да зареди 4ujdsait.com/loginOK.php?key=временния_ключ


Страницата 4ujdsait.com/loginOK.php създава сесийно cookie за чуждия сайт, в което записва временния ключ, след което заменя IFRAME-а с DIV, в който от този момент нататък съдържанието се сменя с AJAX (loginOK е от същия хост, на който е чуждия сайт, затова има право да променя parent страницата - тази, в която е поставен IFRAME-а).

Така всички страници от чуждия сайт си взимат ключа за временен логин от своето cookie и ползват безпроблемно информация от профила на съответния потребител :)


Разбира се, аз разрешавам достъп само до точно определена функция на сайта ми, а не пълен достъп до данните на потребителя!!! Т.е. преди да се изпълни даден PHP скрипт, който дава достъп до лични данни на потребителя, функция is_loged() проверява дали има права.

За целта имам 3 is_loged() функции - една за нормалния логин, другата за проверка на перманентния логин (преди да се генерира ключа за достъп на чуждия сайт) и третата - която проверява дали ключа за достъп е валиден. С третата функция is_loged() оторизирам достъпа САМО до тези скриптове и данни, до които имат достъп чуждите сайтове - никъде другаде не я ползвам!!!
 
Последно редактирано:
От: Как да продавам собствен продукт?

Малко със закъснение пиша...
@voic4e, мерси за подробното обяснение, обаче се оказа, че оскомерс поддържа продажба на дигитални продукти. :)
Остава да го изтествам, но си има всичко, което е нужно.
Използва се само някакъв допълнителен плъгин, който да измести подаването на линка след checkout-a, понеже по някаква причина по default е преди. :)
 
Последно редактирано:
От: Как да продавам собствен продукт?

Идеята ми е подобна на тази за ebay, но все пак да спомена, че има доста добри специализирани сайтове за продажба на дигитални продукти... като http://tradebit.com/ например.
Аз правя подобен сайт (allebookshare.com)... досега поствах само книги за които имам права, но скоро ще го отворя хората да могат да продават през него... просто нямам време да качвам хилядите книги, които имам.
А я кажи как така имаш толкова много уникални книги? Ти ли си ги писал или как?
Спомени 1-2 заглавия?
Относно download-a - при мен генерирам виртуални линкове (не е директен линк към файла, а файла се изплюва от скрипт), които изтичат след някакво време.
Можеш да дублираш и с cookie, защото дори и да сподели човека линка, ако другия човек го няма cookite-то няма как да свали.
Ама за torrent или rapidshare едва ли има някаква защита. :)
 
От: Как да продавам собствен продукт?

Здравей, работя в фирма която изгражда модули за интернет плащане и онлайн продуктови каталози, имаме доста клиенти и портфолио което мага да ти покажа и съм сигурен че можем да изготвим каквото ти трябва, пиши ми имейл за да ти представя брошури и предложения тел- 0894 792999
 
От: Как да продавам собствен продукт?

с friendsdesignstudio .ком и ще си много доволен и от цената и от изграденият им модул и то специално за теб. системата работи с Борика и за сигурност с [FONT=&quot]3-D Secure което я прави много добра за ползване и цените са ауникални, при това можеш да си поръчаш продуктов каталог и да си вградиш продуктите с опция за порачка и директно плащане. Аз мисля че това е най-доброто за теб
[/FONT]
 
От: Как да продавам собствен продукт?

Някъде бях попадал на нещо подобно... мисля че сайта беше ejunkey на който спокойно можеш да качиш файлове и след ауторизация от paypal да предоставя по 1 копие от избрания файл... огледай се за този сайт - надявам се да съм помогнал... ако нещо не се справиш, пиши да потърся къде съм виждал подробно обяснение за този сайт..
 

Горе