Как да се класираме за googleapis.com?

slavchev

Well-Known Member
Някой има ли идея как 1 сайт да се класира в googleapis.com или в новата шашма discover.google.com? Това са препоръчаните статии на мобилните устройства и ми е много интересно какъв е критерия на чичко Гошо, за да те бутне натам. По чуждите форуми има само догадки, някой от тук наясно ли е или поне да има добро предположение?

Може да метнете поглед на това - ЦЪК

http://www.prikachi.com/images.php?images/430/9427430v.jpg
 
Не можеш - показва го на база на предни ръчкания във сайтове и на AI.

Т.е. да ти го обясня нагледно. Представи си, че чета спортни новини само. И фийда ми ще е само от такива съставен. Няма как да видиш нищо по WordPress примерно.

Да обаче моя фийд е със друга тематика и днес мернах 2 много яки статии за WP. Защото материята ме интересува и АИто прецени че ще имам полза от това.
 
Добре де, но това пак по някакъв начин е свързано с фб. Примерно качвам сутринта 10 статии, няма посещения от аписа, но когато почнат да се споделят във фб и хората съответно също ги споделят, тогава се появяват и в препоръчаните. Тоест трябва да има някакъв начин да се манипулира това :)
 
Добре де, но това пак по някакъв начин е свързано с фб. Примерно качвам сутринта 10 статии, няма посещения от аписа, но когато почнат да се споделят във фб и хората съответно също ги споделят, тогава се появяват и в препоръчаните. Тоест трябва да има някакъв начин да се манипулира това :)

ти гледаш корелацията и си казваш "я глей как Гогол разчита на Фейса".

В този ред на мисли ето ти няколко подобни сравнения:
https://www.sadanduseless.com/crazy-stats/
 
Сравняваш различни неща. И още едно доказателство, което подкрепя моята теза - пускам стара публикация на 4-5 месеца във фб и веднага излиза в аписа. Как става това ако не са свързани?
 
Ми той човека ти го обясни, сега как точно да знае, като едва ли работи в гугъл.
 
Нали следите тенденциите. Аз не се интересувам, затова питам. Ако някой знае ще е добре, но като гледам и чуждите форуми, никой няма на идея как точно работи тази функция, макар да е доста полезна за трафик и монетизация. Мен идеята ми е по-скоро дали може да се манипулира по някакъв начин :)
 
Днес примерно имам към 7к от googleapis, discover.google и com.google.android, та ми е интересно какъв им е критерия, освен споделянията. Вчера имам пак към 10к...
 
Днес примерно имам към 7к от googleapis, discover.google и com.google.android, та ми е интересно какъв им е критерия, освен споделянията. Вчера имам пак към 10к...

Звучи доста добре, дано да разбереш как става номера - и на мен ми е интересно :)
 
Да съживя малко темата.
Вчера за пръв път получих посещения идващи от discover, някой дали вече е разгадал как да се класират дадени статии там и съответно да идват посещения.
 

Горе