Как да се намали CPU hosting usage при платформа PrestaShop?

От: Как да се намали CPU hosting usage при платформа PrestaShop?

И аз имах същия проблем с престашоп,както каза колегата по-горе от статистиката е.Махнах я и спряха да ми идват съобщения .
 
От: От: Как да се намали CPU hosting usage при платформа PrestaShop?

Здравейте, при мен се получи абсолютно същото. За съжаление мога да кажа, че не е от статистиките, защото работеше перфектно с всички включени статистики. За коледа добавих много "коледни модули" - снежинки и т.н. и пак работеше супер. От януари изведнъж стана много бавен при зареждане. Изключих всички модули почти, дори ги деинсталирах и нищо. От hostbulgaria ми казаха, че използвам до 280 cpu при разрешено 40 0.о Големия трафик идва от cart.php - във файла има само препратка към config.inc.php Трафикът ми към сайта не е голям - по около 300-400 души на ден. Опитах се да ъпдейтна престата, но ми даде грешка и се наложи от хоста да ми върнат старата база. Вече незнам какво да правя, а аз лично не бих чакала да ми зарежда сайта, ако съм клиент!
 
Емилия, направила си някои грешни заключения.

Статистиката не става проблем от ден нула. Статистиката се трупа с времето и колкото повече време, толкова по-бавно работи. В един момент обема на данните минава разни лимити по базата и изведнъж заявките стават в пъти (понякога десетки) по-бавни.
 
От: Как да се намали CPU hosting usage при платформа PrestaShop?

mlazarov - мерси за разяснението :)

Аз сега да се похваля

това ми е статистиката от tools.pingdom.com
Tested Load Time Page Size Requests Page Speed
March 20 14:35:28 3.44 s 903.5 kB 69 86
March 20 11:34:18 12.02 s 967.6 kB 75 80
February 22 12:15:17 18.25 s 1.0 MB 88 80
February 5 19:41:56 14.76 s 1.0 MB 85 80

Днес направих три препоръки - главно относно кеша, от висок и среден приоритет от developers.google.com , като също така махнах менюто горе 2.0menu се казваше - модул добавен допълнително показващ се под логото. И паднах на 3.44сек за зареждане :)
 

Горе