Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

dmb

New Member
Имам проблем. Някой брутално клика по рекламите ми в Адсенс и се получават някакви гигантски приходи. Писах на Гугъл, от тях ни отговор, ни някаква корекция. Спирах съответния сайт, но кликовете се пренасят в следващия. Все едно някой е заредил някъде кода, а статистиката после го съотнася просто към най-горе разположения канал. Има ли някой решение на въпроса?
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

споко, те си имат система за фалшивите кликове, просто няма да ги отчетат като редовни
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

AdSense Click-Fraud Monitoring Plugin, ако трябва да сме точни..:) Има го свободен, но има и платена Premium версия, която дава някои предимства. Засега отзивите са много добри. Ще го тествам скоро.
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Поне засега не ги отчитат като фалшиви. Друг път в края на деня намаляват нещо от парите, а сега тия фалшименти си вървят. Да видим какво ще стане след месечната корекция.
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Това е едната от причините да не се занимавам с AdSense.
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Просто верифицирай твоите сайтове, ако се опасяваш, че някой е взел твоя код и го е внедрил в негов сайт и там да си цъка.
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

До колкото виждам, има доста подобни коментари, тук там в форума.

Защо не се направи 1 тема в която да се опише този проблем и неговото решение.
Ще се индексира доста добре и ще е благо за много хора.

(Аз бих я направил, но не съм достаточно компетентен )
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Аз зададох ограничение от кои сайтове да се броят приходите. Изключих тоя дето се кликаше в него. И на следващия ден кликането се появи в следващия сайт. Аз не мога да спра всички сайтове. Чудя се ако е взет само кодът без канала и си се клика някъде, това как ще се отрази в статистиката. Дали ще се впише в това дето е най-отгоре в списъка. Сега пуснах спрения сайт, и пак в него започна да се налива.
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Имаш ли сайтове, които да си ги направил да се саморефрешват през определен период от време?
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Нямам такива
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Просто верифицирай твоите сайтове, ако се опасяваш, че някой е взел твоя код и го е внедрил в негов сайт и там да си цъка.

Какво му пречи на цъкащия да си цъка на верифицираните сайтове? И защо му е да го слага на друг сайт?

Този проблем няма решение (освен отказ да се ползва AdSense и изобщо PPC). Да се правят няколко акаунта не е решение, защото атакуващия може лесно да ликвидира всички акаунти (и няма как на същия сайт да се сложат реклами от друг акаунт след като предишния е бил баннат).

Ако някой е решил да затрие нечий акаунт в AdSense ще го направи, независимо какви мерки взима жертвата. И на плъгините за Wordpress ограничаващи възможността за цъкане по рекламите като този могат много лесно да се заобиколят (няма да кажа как).
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

А защо си мислиш, че кликовете са фейк, може да са реални
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Не може сайт със 100 посещения да има над 100 клика...
 
От: Как да се преборя с фалшиви кликове. Гугъл мълчи.

Нямам такива
 

Горе