Как да се предпазим от излъчването на телефона

happyslacker

New Member
Решението е елементарно - като се ползват слушалки (с кабел) с цел антената да е далеч от мозъка. Друго решение е да се ползва високоговорител (обаче някои телефони се пускат много трудно в режим "високоговорител" - трябва да се извършват няколко натискания на бутони и вглеждане в менюто вместо нормалното едно натискане без да се гледа екрана).



Интензитетът на електромагнитното поле зависи (обратнопропорционално) от квадрата на разстоянието. Например при увеличаване на разстоянието от антената до мозъка от 1 см на 30 см (30 пъти), интензитетът намалява 900 пъти (30 на втора степен) или от 100% на 0.11%.
 
Последно редактирано:
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

Добре де толкоз ли е страшно прословутото излъчване от телефона ?
Разбира се, че няма да е полезно, но да каква степен вреди ?
Онова с пържените яйца - дано някой не вярва в него.
 
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

Имаш репутация от мен за тази дивотия. Прав си има излъчване от мобилния телефон но едва ли това ще ме накара да ползвам такава слушалка - едно кабелно хендсфри ще свърши същата работа

снимката обаче просто кърти паважа
 
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

Онова с пържените яйца - дано някой не вярва в него.
Alexer, кое е това за пържените яйца?
 
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

хубав мод, но малко старомодно :)
а не че не може някой да тръгне с него и по улицата или в колата ..
представяте ли си ..от носталгия по старите телефони :)
 
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

Тази тема я пуснах главно на шега - заради шантавата картинка :) (формулата обаче е приблизително вярна - ако трябва да сме точни трябва да имаме предвид, че интензитетът на полето не е еднакво разпределено във всички направления - представете си вместо антената една луминисцентна тръба - в зависимост от ъгъла под който я наблюдавате площта, която наблюдавате ще е различна и от там интензитетът на светлината ще е различен).

Онова с пържените яйца беше груба шега. Шегаджиите бяха снимали клип, на който показват как пържат яйце между два работещи телефона, но без да се вижда как под бюрото работи разглобена микровълнова печка*...

* Не правете това у дома! Излъчването от микровълновата печка може да изпържи и вас!

Иначе и аз си търсих слушалки за телефона, но ми казаха че няма за този телефон... И се налага да превключвам на високоговорител, което много ме дразни - отнема няколко секунди да избера от менюто включване на високоговорителя (а на други телефони не е така - там става само с един бутон).

И аз съм навит да си направя такава слушалка, но не мога да намеря спецификация на интерфейса...
 
Последно редактирано:
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

да не се опитвате да ми родадете лепенки за защита бре
 
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

Тези лепенки не предпазват - обясненията за действието им са псевдонаучни глупости. Направени са за да лъжат хората и да им взимат парите.
 
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

Де да бяха мобилните апарати проблемът на човечеството...
Със сигурност оказват някакво влияние, но едва ли е толкова фатално. Предполага се също, че с напредването на технологиите ще намалят и "облъчването" на хората.
 
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

Е добре де, а тия хендс фриита с блутут не стават ли? И те ли вредят?
 
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

Излъчването на безжичните устройства за свободни ръце (известни като хендс фри, хендсфри, hands-free headset, handsfree или hands free) е много по-малко от това на телефона (мощността на излъчване на устройство за свободни ръце Bluetooth е между 0.25 и 2.5mW). А жичните устройства за свободни ръце ("слушали с кабел") излъчват още по-малко (няма как да не излъчват нищо, защото където има протичане на ток има и електромагнитно поле).
 
Последно редактирано:
От: Как да се предпазим от излъчването на телефона

То колко вредни неща има, само телефоните да бяха.
 

Горе