Как да се свържа през US server/proxy/ VPN... ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здрасти! Някой може лид а помогне в това да се свържа към нета но локацията ми да е все едно съм в щатите.

VPN програма ли ми трябва или какво? И ако да, коя добра.

Трябва ми това, защото сега като правя Facebook реклама от България, таргетирането е доста орязано. Много опции липсват и ми казва, че са валидни само ако акаунта ти се намира в САЩ.

*пробвал съм с акаунт на американец, който е създаден там, но от тук и пак не ги показва. Мисълта ми е че мисля, че няма значение акаунта къде е създаден, а по скоро къде се намира в момента.

Благодаря!
 
Пробвай се директно със набиване в браузъра който използваш:
Тук
Ползваш ги на собствена отговорност - сигурността не е гарантирана, все пак са безплатни :)
Хрумна ми още един безплатен вариант - използване на Tor браузър с допълнителна модификация за изходяща точка :)
 
Щом ще плащаш за реклама, защо не отделиш една малка сума на месец не си вземеш VPS в DigitalOcean (може и в други, просто при тях е доста евтино). Слагаш едни openVPN и хоп вече си хамаериканец :).
 
Пробвай се директно със набиване в браузъра който използваш:
Тук
Ползваш ги на собствена отговорност - сигурността не е гарантирана, все пак са безплатни :)
Хрумна ми още един безплатен вариант - използване на Tor браузър с допълнителна модификация за изходяща точка :)

аа какво значи с набиване в браузъра. За сефте ми се налага да правя такива джумуртълъци :)
 
ExpressVPN - има си меню от където си избираш локацията. Кеф ти България , кеф ти Сащ , или където и да е . Ако не се лъжа струваше 99 долара за година , като го подновявах последната година.
 
https://www.surfeasy.com
Имат приложения за всичко . С бонусите можеш да си докараш до 1.5-2 гб безплатно. Имат възможност да си избираш страна.

Току що го инсталирах и пробвах. Екстеншъна си бачка, избирам си държава през която да се логна, обаче опции в ФБ таргетирането не се променят. Пак ми показва тези, оито показваше и преди. А ако си в US има такива яки и добри, с които може да си подбереш аудиторията перфектно.
 

Много полезни источници, особено инфографиката, обаче никъде не се казва как да направиш така че всички опции за таргетиране да ти се покажат, когато си извън US
 
Какви точно излизат при теб и сигурен ли си, че си на English (US) language? Принципно никой advanced/expert НЕ ползва fB на български с редки изключения. Сложи screenshots и някой друг после като прегледа темата ще сложиш негови за comparison.
 
Какви точно излизат при теб и сигурен ли си, че си на English (US) language? Принципно никой advanced/expert НЕ ползва fB на български с редки изключения. Сложи screenshots и някой друг после като прегледа темата ще сложиш негови за comparison.

Ето какво излиза на мен като таргетирам хора (мъже и жени на всяка възръст от САЩ, говорещи английски)

А ето и какво излиза, когато си се логнал от САЩ.

Има и други Behaviors в случая, като например Automotive и Purchase Behavior. Мотива като цяло да пусна темата, беше че се пробвах да таргетирам американци, които имат коли и то опрделени коли, но тази опция я няма, когато си в БГ. Пробвах и с акаунта на един притятел американец, живеещ във Варна, но и с неговоя акаунт не се показаха. Значи не е от това какъв по националност е потребителя, а по-скоро къде се намира в момента.

А за това дали е на английски - то се вижда де. При мен ФБ винаги е бил.
 
А ако си в US има такива яки и добри, с които може да си подбереш аудиторията перфектно.
Пробвай с нов браузър с изчистен кеш и история.. Възможно е като си регистриран извън USA без значение от къде влизаш да ги нямаш тези възможности.
 
Пробвай с нов браузър с изчистен кеш и история.. Възможно е като си регистриран извън USA без значение от къде влизаш да ги нямаш тези възможности.
Пробвал съм и с това.

Нали написах че пробвах и с американски профил, но пак не ги показва.

А и като четох в хелпа на фб виждам че и други американци питат защо им ги няма тези опции като заминат извън щатите.
 
chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-vpn-best-cyber-se/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme

дори и в безплатната версия имат работещ сървър в щатите който върши работа
 
С EU (Non-US/BR/FR/DE/UK/AU/JP) Ad account си, нали?

Да тук съм си правил профила - в БГ.

Това от последната снимка, значи ли че ако си купя един американски профил от fiver да речем , който е създаден в САЩ (или помоля някой приятел да ми направи профил от щатите) и после се логна в нета през VPN ще стане далаверата?

Какво btw имаш предвид под mitigate risk ?
 
1 метод: Схема за 2-ри Ad account. После си даваш на себе си permission от roles.

2 метод: От секцията https://www.facebook.com/ads/manager/account_settings/information/ да се деактивира текущия и вече да се създаде/пусне нов с посочена за държава (Business Country) някоя от горните в скобите. Не е тествано, тестваш на своя отговорност (дали изобщо ще проработи).


Минимизиране / асоцииране на риск, базиран на random abused/saturated/overused IPs, преизползвани за какви ли не пъклени цели + незнанието за каква точно data се логва от такъв вид services и към кои органи се „споделя“.
 
Последно редактирано:
1 метод: Схема за 2-ри Ad account. После си даваш на себе си permission от roles.

2 метод: От секцията https://www.facebook.com/ads/manager/account_settings/information/ да се деактивира текущия и вече да се създаде/пусне нов с посочена за държава (Business Country) някоя от горните в скобите. Не е тествано, тестваш на своя отговорност (дали изобщо ще проработи).


Минимизиране / асоцииране на риск, базиран на random abused/saturated/overused IPs, преизползвани за какви ли не пъклени цели + незнанието за каква точно data се логва от такъв вид services и към кои органи се „споделя“.

Мерси. Ще ги изпробвам и ще докладвам ( :D) какво е станало.
За метод 2, направо не е ли същото да си направя нов ФБ профил от тук и после да си направя на него рекламен акаунт като посоча САЩ за Business Country. Вместо да си деактивирам моя вече съществуващ акаунт.

Ще пробвам и после метод 1, и ако не стане вече ще дам на някой отвъд океана да ми направи профил и рекламен акаунт и така....
 

Горе