Как да се справя с този мошеник.

alergodil

Active Member
Днес пиейки си кафето гледам някакъв кавал се гаври с сайта ми .Предполагам че прави редирект 302 към сайта ми.Това е моя сайт onlinetv-free.com и сайта на хитреца videomonitor.it.При проверка в домаинтолс като ip адрес излиза моето ip .Регистранта е от Италия.
Какво ще ме посъветвате да направя.
 
От: Как да се справя с този мошеник.

какво по-точно трябва да стане - при мене си се зарежда onlinetv-free.com и дори каналите работят

едит: извинявай не те разбрах

докато показва адсенс с твоя пуб номер можеш само да му благодариш :lol:
 
Последно редактирано:
От: Как да се справя с този мошеник.

При мен като напиша videomonitor.it се зарежда моят сайт
Оригиналният сайт е onlinetv-free.com Сиреч моя.
 
От: Как да се справя с този мошеник.

при мен двата домейна показват едно и също нещо.

всички връзки обаче от .it домейна водят към onlinetv-free.com
така че мисля, че имаш проблеми и няма за какво да се тревожиш.
 
От: Как да се справя с този мошеник.

той човекът работи за тебе

http://f.imagehost.org/0551/tup_italianec.jpg

едит: за по-ясно тоя малоумник ти е копирал целия сайт вкл и рекламите с твоя код от гугъл

можеш да уведомиш хостинг компанията му за пълната кражба (домейнът е стар но не е бил ползван до момента) и

и да пишеш на гугъл че тоя дебил ти е откраднал съдържанието барабар с рекламите и да ги питаш какво да правиш - в този случай обаче е хубаво много ясно да се изразиш точно какъв е проблема да не решат бързо да баннат издаделя на videomonitor.it който де факто в момента си ти

пп интересен случай де
 
От: Как да се справя с този мошеник.

Ще видим какво ще стане .Няма да го оставя така
 
От: Как да се справя с този мошеник.

Аз така затворих 1 педал. Пращаш до хостинг компанията емаил и докаразваш че ти си собственика на твоя домеин и отделно пишеш че се заклеваш че ти си копирайт собстеника :) и го спират :)
 
От: От: Как да се справя с този мошеник.

Хостинг компаниите това много много не ги интересува май
Има нещо вярно.Писах на хостинг компанията,но отговор няма.В моя случай интересното е че в тяхните DNS записи са използвали собствения ми IP адрес :mad:
 
От: От: От: Как да се справя с този мошеник.

Има нещо вярно.Писах на хостинг компанията,но отговор няма.В моя случай интересното е че в тяхните DNS записи са използвали собствения ми IP адрес :mad:

зависи от хостинга и от хората там. и аз съм работил в хостинг и лично съм банвал подобни сайтове и fake също така.
 
От: Как да се справя с този мошеник.

В крайна сметка никой не ми обърна внимание.Нито хостинг компанията нито домейн регистранта.Аз си реших проблема сам.
 
От: Как да се справя с този мошеник.

Някъде четох наскоро, че ако някой ти копира сайта, всъщност ти помага търсачката да го индексира по-добре. До колко е вярно не знам.
 
От: Как да се справя с този мошеник.

Той всъщност не хостваше никакъв сайт само в неговия DNS беше записал моето IP.Тариката реално си ползваше моят хостинг(без да може да прави каквито и да е промени разбира се).Аз направих DNS reverse
и от контролния ми панел редирект на неговия домейн към моя.След 2 часа всичко си отиде на мястото.

По скоро се прави с цел продажба на домейна.Не знам каква е логиката ама си прихваща ранга на другия сайт.
 
От: Как да се справя с този мошеник.

Като гледам сега е направил редирект и пак ще "прихване" ранга на твоя сайт. Реално нямаш какво да направиш, освен да забраниш реферали от този сайт.
 

Горе