Как да си направим анимиран банер

Websolut

Well-Known Member
Как да си направите сами ефектен анимиран банер без да имате никакви познания по флаш анимация?
Разбира се,ако искате нещо професионално трябва да се обърнете към професионалист от форума:),който може да потърсите тук

Има много програми за флаш анимация,но повечето според мен правят такива дървени банери,че изглеждат все едно сте ги правили с пайнт:)
SWiSH Max4 според мен е една от най-добрите за тази цел,която е толкова лесна и интуитивна за работа,че дори 5 годишно дете би се справило,разбира се тя не е безплатна,но цента и е сравнително приемлива,при това работата с нея е доста забавна и дори не е нужно да взимате някакви уроци свалете си пробната версия и потренирайте:)

[video=youtube;O4XaEq8TLJQ]http://www.youtube.com/watch?v=O4XaEq8TLJQ[/video]

Ето и резултата:

5fn.gif
 
Последно редактирано:
От: Как да си направим анимиран банер

И още нещо,каквото и да правите избягвайте прекалено ярките цветове,бързо примигване на текст,картинки и т.н.т.,защото с подобен банер може да изгоните всеки посетител на сайта,всичко трябва да се случва плавно и да не е прекалено дразнещо и натрапващо се,също така задръжте текста достатъчно за да може посетителя да го прочете,не го карайте да гони с поглед изречението:),което разбира се трябва да е кратко или да се появява на части
 
От: Как да си направим анимиран банер

Добър урок, сложих ти RSS от тубата в reader-a ми. Очаквам нови урочета - когато имаш време и идейки де :)
 
От: Как да си направим анимиран банер

Браво. Много полезно видео. Благодарство за положеното усилие и споделянето!
 
От: Как да си направим анимиран банер

Страхотна програмка за новаци :)
Давал съм пари за доста по-нескопосани изработки от възможностите на тази програма.
 
От: Как да си направим анимиран банер

Как да взема html кода когато направя банера за да го кача на сайта ? Сейфа ми го като .svi файл.
 

Горе