Как да си направя калкулатор?

fifi

Well-Known Member
Здравейте, имам следния въпрос.

Как да си направя калкулатор, който на база въведени данни да изчислява резултатите?

Искам да си направя по-скоро приложение за андроид или уеб-базирано.

Целта е да може да се въведе координатна система. Да се добавят вектори на някакво разстояние един от друг, да се избира големина на ъгли между тях. Да могат да се намират сили (F) по предварително зададени формули, в зависимост от избраните параметри.

И в зависимост от въведените данни да се изчертават нещата графично.

Пример: изтеглен файл.jpeg

Тези данни да могат да се въвеждат, да се изчертават и да се изчисляват резултати при положение, че като заначало имаме само една координатна система?

Какъв код трябва да науча и използвам, кой език и т.н.?
 
Ползвай PHP, за WEB. И Java за Android, но ще ти трябва добра математика.

ps: https://github.com/mikelduke/phpGPS

Благодаря. В какъв смисъл ще ми трябва добра математика?

Имам представа горе-долу как трябва да се смятат резултатите. Въпроса е какъв код трябва да използвам за да направя полета за въвеждане на параметри и оттам да се изчертават визуално нещата. Също така как да представя дадена формула чрез програмен код. Това се чудя.

Примерно "n1+n2=..."

Където n са променливи, a плюса примерно е избран от бутон. На негово място може да е минус. Или пък как се представя интеграл чрез код и т.н.

Примерно има задача с някакво условие.

F1=5N
F2=10N
R=?

И потребителя си избира калкулатор за намиране на R, въвежда F1 и F2 и автоматично му се изчислява резултата.

А пък формулата, която не вижда той, но тя се използва е примерно R=sqrt(F1^2+F2^2).

И т.н. И евентуално дадена някаква координатна система, в която визуално си избира векторите, тоест силите в кой квадрант са и на база това автоматично се преценя дали знака на стойността е - или +.

Ето един малък пример за това какво точно ми трябва.

Но не знам като теория какво трябва да търся точно, за да напиша такъв код.
 
Последно редактирано:
Виж ако си на ясно с някой език за програмиране почвай го. Всеки един език поддържа това което искаш да направиш. Моето мнение е, че с PHP ше ти е по-лесно да изградиш и оформиш нещата (аз съм пристрастен към PHP). За графиките ползвай: https://google-developers.appspot.com/chart/interactive/docs/gallery Относно това за математиката стори ми се, че ще правиш нещо тежко наслагване на кординати и др.
 
Това може да се направи и с Javascript и изчисленията да стават в браузъра, а резултата да се показва в един Canvas.
 

Горе