Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

kom

New Member
Здравейте предприемачи,

Имам следния проблем. Преди няколко месеца си регистрирах един форум на безплатен хостинг в bulboard [точка] com. За съжаление непрекъснато има проблеми. Или форума не е видим в интернет или ако е е супер бавен. Понякога вместо кирилица излизат кльомби. Често пъти пък имат DoS атаки и форума пак пада. Ужасно.
Вложил съм време и усилия в популяризирането на форума, привличането на потребители и т.н. и не ми се иска труда ми да отива на вятъра. Искам да преместя форума на друг хостинг, но проблемът е, че имам достъп само до административната час на форума, с която мога да изтегля back-up. Нямам ftp достъп до папките и файловете на форума. :(

Някакви идеи как с най-малко поржения мога да пусна форума си на читав хостинг?

Благодаря предварително на отзовалите се!
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

На мен сайтът им не се отваря за съжаление и не мога да погледна за какво става въпрос. Тези нямат ли някакъв съпорт?
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

На мен сайтът им не се отваря за съжаление и не мога да погледна за какво става въпрос. Тези нямат ли някакъв съпорт?

В момента отново имат проблем с повечето от форумите си, включително и техния сайт. Съпортът им не отогваря на запитвания от доста време.
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

През админ частта на форума какви опции за бекъп имаш?
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

През админ частта на форума какви опции за бекъп имаш?

Може да се създаде и изтегли sql back-up. Мисля, че съдържа таблици с потребителите, постовете, темите и т.н.
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

Оправихте ли форума?
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

Теглиш си PHPBB от официалният им сайт, инсталираш го някъде и възстановяваш базата от бекъпа, който си свалил от сегашният ти форум. Единствено трябва да внимаваш да нацелиш горе долу същата версия. Ако нямаш никакъв достъп до файловете ще загубиш аватарите на потребителите и прикачените в мненията файлове, но ако ти се занимава можеш да си ги свалиш един по един (записваш всяка картинка поотделно и качваш в новият форум) или да кажеш на потребтелите ти да си обновят аватарите. В общи линии това е всичко :)
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

Там ще е и проблема,те не ползват най=новата версия и ще трябва да се инсталира по стара и после да се обнови
Теглиш си PHPBB от официалният им сайт, инсталираш го някъде и възстановяваш базата от бекъпа, който си свалил от сегашният ти форум. Единствено трябва да внимаваш да нацелиш горе долу същата версия. Ако нямаш никакъв достъп до файловете ще загубиш аватарите на потребителите и прикачените в мненията файлове, но ако ти се занимава можеш да си ги свалиш един по един (записваш всяка картинка поотделно и качваш в новият форум) или да кажеш на потребтелите ти да си обновят аватарите. В общи линии това е всичко :)
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

3.0.6 използват, но обнових версията до последната и преместих сайта. Сега чакам колегата да се появи и да каже дали всичко е ок.
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

Учуден съм че ползват тази версия,все си мислех че са по-назад
3.0.6 използват, но обнових версията до последната и преместих сайта. Сега чакам колегата да се появи и да каже дали всичко е ок.
 
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

С SQL имаш теми и мнения. Ще ти тръгне новия форум само с това. Обади се на булборд да ти дадат директориите. Папка files и avatars са ти нужни само.
 
Последно редактирано:
От: Как да си преместя phpBB3 форума на друг хост

С радост мога да кажа, че проблема е решен и SoulReaver премести успешно форума! Без него нямаше да се справя сам.
Искам да изкажа искрена благодарност за усилията които положи. С чисто сърце мога препоръчам услугите му. Няма да съжалявате и за миг!
 

Горе