Как да си регистрирам VAT ID/TAX в България?

asenlevov

Member
Здравейте колеги,

Реших да намеся в кръга на вниманието ми направата на онлайн магазин и сега съм заинтересован как точно се прави, къде се плащат данъци на него ако поръчките са от различни страни? Трябва ми TAX ID/VAT номер и не съм сигурен от къде мога да си осигуря такъв в България?

Благодаря
 
От: Как да си регистрирам VAT ID/TAX в България?

Отиваш при някой счетоводител (виж в тази тема) и ще ти кажат една цена на месец колко струва счетоводното обслужване.

За търговска дейност трябва си регистрираш ЕООД (другите варианти не ги разглеждам - ЕТ, АД и т.н.). Счетоводителят, който ще наемеш ще направи каквото трябва, ти само трябва да имаш пари да му плащаш и да си гледаш бизнеса.

Обаче е добре и ти да имаш някаква представа за да контролираш счетоводителя. Или да наемеш друг да прави това вместо теб, ама сам ще се сетиш защо това не е добър вариант.

Има вариант фирмата ти да не е регистрирана в България. Примерно може да я регнеш в UK. Ще ти трябва счетоводител в UK. Казвам това, защото забелязах, че казваш "VAT ID/TAX", което е на английски език.

Ето примерна ключова фраза, с която да си намериш консултантска фирма, която да те обслужи (ако искаш фирма в UK).

Защо точно в България искаш да си регистрираш ДДС номер (VAT ID)?
 

Горе