Как да си скрия/променя mac адреса

WinKam

Active Member
Здравейте,

налага ми се да правя едни регистрации и от съображения за сигурност за да не ми баннат акаунта понеже ще правя няколко от един компютър, искам да питам: как мога да си скрия mac адреса за да не виждат едно и също.
За IP-то имам инсталирано vpn приложение и мога да си избирам държава ако искам, но знам че виждат и мак адреса и затова искам да променя или маскирам и него!
Имам следните питания:
1. Ако ползвам wi fi мрежа се вижда mac адреса на рутера, независимо от кое устройство влизам, или се вижда мак адреса на устройството?
2. Как мога да го променя?
3. Има ли сайт за онлайн проверка на мак адрес?

Неофициално повечето големи сайтове, които събират бисквитки складират информацията от мак адреса, не от IP-то!
 
Ако си с windows може да ползваш тази програмка, работи доста добре - https://technitium.com/tmac . Ако си зад рутер, би трябвало да виждат неговия мак адрес. Колкото до сайтовете, които ти го разпознават, не знам дали може да стане, аз преди търсех начини да разпознавам компютри по мак и не намерих решение, но може и да има някакъв вариант.
 
Мак адреса не се вижда извън твоята локална мрежа.

Сериозно?!? Това къде го видя, кой ти го каза?
"Неофициално повечето големи сайтове, които събират бисквитки складират информацията от мак адреса, не от IP-то!"
 
Не си намерил решение, щото не съществува такова, логично. Няма как да търсиш non-existing игла в купа сено.

#16

Browser-ите не expose-ват MAC адресите (дори и с вкл. Flash), ОСВЕН ако не е инсталирана Java, тя го прави. Предвид, че никой не слага такова нещо от години, сте safe.

VPN-и тип HM@/H!demyaZ/и подобни не се използват, нито препоръчват за професионални цели. Първите са malware заразени, разконспирирани преди време, вторите пазят логове и се пращат към FB!. Отделно масовите подобни услуги (леспективно IPs) са отдавна saturated/abused/overused. Не знам какви ще да са тези „регистрации“, ако са за разни форумчета прикритие или услуги за гледане на streaming/videos, region locked за опр. държави, е OK.

@AMitrev си е прав.
 
Ако се вижда мак-а на рутера, как мога да променя скрия него с програма или настроики! Намерих едно видео в YouTube където е показано как в Windows може да откриеш физическия адрес на мрежата и да го промениш но пише че не се препоръчва защото ще стане проблем с доставчика на интернета, като се промени адреса на рутера!
 
Ако се вижда мак-а на рутера, как мога да променя скрия него с програма или настроики!
Повечето провайдъри връзват по мак адрес, така че най-много да си спреш интернета.
А сайт има ли check my mac address? Да видя какво виждат за мен!
Вижда ти дедовия, казаха ти го вече.
Мак адреса не се вижда извън твоята локална мрежа.
 
Не ги слушай, взема се с js:
HTML:
console.log(get_mac_address);
Я дай скрин, на който се вижда резултата?
 
Последно редактирано:
Точно това ми беше мисълта че ако го променя ще си спра автоматично интернета! Защото при доставчика ми е вкаран адреса на рутера. Аз им го диктувах по телефона като купих рутера да променят при тях!
 
След като промяната на macAddress е толкова лесна защо му е на някой да чете тази безумна информация, дори и да я достъпи (което не знам как става). Поне сървърно php (flash, asp под win може и да се докопа до локален mac незнам). Ако има такава възможност и аз съм в голяма грешка то вече ще има и масиви от лан-карти неотстъпващи на твърдите дискове :). И в крайна сметка ще изгориш с една мрежова карта за 10 лв.
 
Pinterest дето ми блокираха няколко профила и ми баннаха url-то на сайтовете, какво виждат освен ip адреса?
Как мога да администрирам няколко профила от един компютър?
Само със смяна на ip адреса или виждат и адреса на устройството/ мрежата?
 
mac.jpg
 
Информацията може да е доста повече от един mac-address. Да ще я вземеш с javascript ама аз съм 50% под линукс и activeX не баца там. Съвкупност от няколко неща могат да те идентифицират, но само едно абсурд. А защо си мисля, че трябва и да се съгласиш за нещо такова...
Ако си дал съгласие винаги могат да намерят още инфо и пак да те баннат. Бисквитките също могат да се ползват за уникалност на потребител.

Ще чета темата може и да се образовам.
 
Е излагаш се, верно ли го пробва това?
Заради скрина, много ясно, че не работи

Информацията може да е доста повече от един mac-address.
activeX е процес, който се изпълнява локално на кома. Който е луд да разрешава такива лайна да си пати.

Бисквитките също могат да се ползват за уникалност на потребител.
Ctrl+Shift+N
 
Да, но аз говоря за съвкупност от всички и други.
100% има неща които не знам по темата. Та затова не давам някакво генерално мнение.
 

Горе