Как да сменя домейн на сайт и да запазя стария? (Wordpress)

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

В момента имам работещ сайт с около 50 статии, но искам да сменя домейна на сайта, но в същото време да запазя стария и старите му линкове да линкват към новия..
Нещо като ОЛХ.бг..

Някой може ли да помогне? Готов съм да платя някой лев, ако някой го свърши вместо мен дори, или ми дава наставления от а до я, без Downtime.

Поздрави,
Симеон
 
От: Как да сменя домейн на сайт и да запазя стария? (Wordpress)

Здравейте,

В момента имам работещ сайт с около 50 статии, но искам да сменя домейна на сайта, но в същото време да запазя стария и старите му линкове да линкват към новия..
Нещо като ОЛХ.бг..

Някой може ли да помогне? Готов съм да платя някой лев, ако някой го свърши вместо мен дори, или ми дава наставления от а до я, без Downtime.

Поздрави,
Симеон
Не разбрах. Искаш да ти е вдигнат сайта и на двата домейна ли? И да се сменят линковете да са към новия домейн?
 
От: Как да сменя домейн на сайт и да запазя стария? (Wordpress)

Не разбрах. Искаш да ти е вдигнат сайта и на двата домейна ли? И да се сменят линковете да са към новия домейн?
Искам да сменя домейна ми, с нов, но в същото време стария да си функционира.. просто 2та домейна да водят към 1 и същ сайт..
Същото като Olx.bg

1 сайт = 2 домейна(стария домейн, повече няма да го ползвам, но не искам да губя това, което вече сме индексирали)
 
От: Как да сменя домейн на сайт и да запазя стария? (Wordpress)

Искам да сменя домейна ми, с нов, но в същото време стария да си функционира.. просто 2та домейна да водят към 1 и същ сайт..
Същото като Olx.bg

1 сайт = 2 домейна(стария домейн, повече няма да го ползвам, но не искам да губя това, което вече сме индексирали)
Кой от двата вараинта искаш, пак не вдявам
1. Редирект ли искаш да направиш от стария домейн към новия
2. И на двата домейна е вдигнат един и същи сайт и вътрешните ликове да сочат към новия

ако е 1 to .htaccess

RewriteEngine on
RewriteRule (.*) http://www.nov-domain.com/$1 [R=301,L]:
 
От: Как да сменя домейн на сайт и да запазя стария? (Wordpress)

Според мен пича мисли за първия вариант. Редирект 301 мисля, че може да свърши работа.
 
От: Как да сменя домейн на сайт и да запазя стария? (Wordpress)

Ако няма да местиш самия сайт от хостинга, а смо ще си купиш нов домейн, без значение от кой доставчик, просто пренасочи само DNS- ите на новия домейн към хостинга и си готов. Ако неможеш да се справиш, молиш продавача на домейна ти и той ще ти го конфигурира. Стария домейн ти остава, новият ще отваря също този сайт-това е.

Аа не прочетох това за линковете-извинявай, няма да стане по този начин
 
От: Как да сменя домейн на сайт и да запазя стария? (Wordpress)

Torbalan Trolski ми помогна и се справихме супер! Сайта работи вече на нов домейн, и стария си редиректва. :)

Може да заключим темата.
Благодаря на всички. :)
 

Горе