Как да сменя краткото описание на сайт в индекса на Гугъл?

TheCrazyBastard

Well-Known Member
Здравейте,
Заглавието на темата звучи на пръв поглед глупаво, защото е много ясно, че това става с мета данни.
Имам обаче от доста време проблем с представянето им пред най-използваната търсачка...
Преди години сайтът бе добавен в dmoz, обаче в бързината съм пропуснал правописна грешка.
Работата е там, че в мета данните съм си дал собствено ново описание отдавна, използвам WP + All in One Seo Pack, и въпреки всичко Google визуализира (представя) описанието от dmoz сайта. Само по себе си то е прекалено калпаво, кратко и с правописна грешка.

Как да се преборя с този феномен, за да представям сайта си качествено?
Боря се за ключовата си фраза, на първа страница съм, но с това описание, което съм дал преди 5-6 години просто и аз не бих кликнал на линка си, честно казано...

Знам, че малко имат късмета да изкрънкат линк оттам, но път с чак такава тежест търсачката да не възприема исканото от мен описание си е наглост от нейна страна. Та въпросът ми е към SEO разбирачите, отново ще повторя, как да сменим описанието си на заглавната страница, така че да се показва както ние желаем?

За допълнение ще затретя, че в кода на страницата няма ни дума, ни ума за текста и връзката от горепосочения домейн, а единствено мои предпочитани: заглавие, описание и ключови думи.
 
От: Как да сменя краткото описание на сайт в индекса на Гугъл?

Хм, това доколкото разбирам казва на търсачките да не се съобразяват с описанието в тази директория, а евентуално да изследват следващия таг за описание..
А откъм класиране какво ви е наблюдението? Има ли ефект и какъв е - по-скоро положителен, или напротив (според зависи подбора/избора на самото описание)?
Предполагам трябва да го "изпляскам" в хедъра на темата?
+ 1 за мнението /насоката/, благодаря! :)
С мета става

<meta name=”robots” content=”noodp”>

инфо: https://www.mattcutts.com/blog/google-supports-meta-noodp-tag/
 
От: Как да сменя краткото описание на сайт в индекса на Гугъл?

Не е много по темата, но DMOZ приема ли заявки все още, защото аз се опитвам от около 2 години да впиша 1 сайт в категория диети?
 
От: Как да сменя краткото описание на сайт в индекса на Гугъл?

Не е много по темата, но DMOZ приема ли заявки все още, защото аз се опитвам от около 2 години да впиша 1 сайт в категория диети?

приемат, но трудно и бавно особен, ако категорията няма редактор
 
От: Как да сменя краткото описание на сайт в индекса на Гугъл?

Добре че повдигна темата, да проверя из кода, като съм ъпдейтвал файловете, съм заличил мета тага, та го поставих наново.
Обаче ми се струва, че действа според ключовата дума и не винаги. По фразата, която искам да залича стария текст, си стои все така грозно описание, а по търсене на основната дума, си е каквото желая.
 

Горе