Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Force

Active Member
Здравейте колеги. Случая е следният: поръчах си три телефона в три различни пратки от Али-то. На външен вид телефоните са 1:1 копие на Самсунг С5, обаче без надписи. Вчера виждам, че са задържани на митница и утре трябва да ходя да ги освобождавам. Помолих търговеца да ми изпрати реална снимка на телефоните и се оказа, че са отлични реплики на оригинала, със всички надписи и т.н. На снимката в обявата надписите ги няма. Сега се притеснявам, че утре на митницата може да ми ги конфискуват и да загубя 600$ заради грешката на китаеца, че не си е направил труда да ме предупреди. Как да избегна конфискация и ако ги ми отнемат, има ли някаква възможност да си върна парите обратно(диспут)? Благодаря!
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Здравейте колеги. Случая е следният: поръчах си три телефона в три различни пратки от Али-то. На външен вид телефоните са 1:1 копие на Самсунг С5, обаче без надписи. Вчера виждам, че са задържани на митница и утре трябва да ходя да ги освобождавам. Помолих търговеца да ми изпрати реална снимка на телефоните и се оказа, че са отлични реплики на оригинала, със всички надписи и т.н. На снимката в обявата надписите ги няма. Сега се притеснявам, че утре на митницата може да ми ги конфискуват и да загубя 600$ заради грешката на китаеца, че не си е направил труда да ме предупреди. Как да избегна конфискация и ако ги ми отнемат, има ли някаква възможност да си върна парите обратно(диспут)? Благодаря!

Защо мислиш, че ще ти ги вземат. И защо мислиш, че са толкова про, че да могат да направят разлика между оргинал и менте. По скоро се притеснявай за това, да не ти ги обмитят като оригинални...
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Защото при такова количество винаги отварят пратката, а не само да гледат разпечатките и да ми предадат кутиите, без преглед. При прегледа според мен ще разберат, че са реплики.

П.П. Един колега ме предупреди, че според новата ЕС директива всички маркови продукти, внос от страни, които не са членки на ЕС - подлежат на проверка. И освен това при съмнения се изпраща допитване до официалния вносител на марката за България. А те веднага ще констатират, че са реплики и следва конфискация. Чети тук: http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=28&t=57204&sid=2eba934d1d34d869856080ca3e0d1e1d
 
От: От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Защото при такова количество винаги отварят пратката, а не само да гледат разпечатките и да ми предадат кутиите, без преглед. При прегледа според мен ще разберат, че са реплики.
То всичко зависи от това дали ще разберат. Според мен няма. И всъщност ако ти ги конфискуват (реално ти не си го получил) според мен трябва да си търсиш парите от продавача...
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Именно затова попитах дали имам право да повдигна диспут срещу продавача. Защото реално в заглавието и описанието пише "Mobile Phone S5 Touch Screen 8MP...", а снимките си личат, че са оригинала, но със махнати надписи. Никъде в описанието не пише реплика/дубликат/имитация или нещо подобно.
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Ако никъде не пише, че получаваш Samsung и на самият телефон няма надпис, няма от какво да се притесняваш. Обаче, ако наистина на телефона има надпис, а не е описано, че получаваш маркова стока, въпреки че е реплика, ще го задържат със сигурност и подлежи на унищожение, а ти ще дремеш доста време в разпити и ще даваш обяснения, ще искат разпечатки на комуникацията ти с търговеца, евентуално допълнителни негови данни за връзка и други простотии. На мен ми сканираха чак упътването на един таблет. Общо взето схемата е да си платиш на куриерска фирма да те представляват, те там си гукат с митничарите и доверието между тях минимизира риска от подобни страхове.
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Уф и аз какви разправии съм имал с тея митничари... и по-скоро с китайците.. направо тръки да те побият..

Китаец ми изпрати посребрени бижута за по 1-2 долара бройката.. бяха към 100тина бройки, задържаха ги, изпратиха една част в Пловдив, тук пак ги задържаха и накрая ги оцениха на СРЕБЪРНИ и ме накараха да ги обмитя и платя ДДС на стойност за СРЕБЪРНИ, за да си ги взема..

А в София ме викаха да давам обяснения, заради тея тъпи бижута, и направо им ги подарих.. Добре, че се падна в София една готина митничарка, та да ме отърве от глупостите, в които ме бяха забуталите глупавите Китайци...

Накрая ми конфискуваха 90% от стоката, а за другите 10% се наложи да платя РЕАЛНО-ИЗМИСЛЕНАТА цена от митничарите в Пловдив..

А бе такава набутвация си еб*ло майката.. повече изобщо не искам да виждам никви митници и никви китайски боклуци..

В интерес на истината, китаеца ми рефъндна парите с 300 уговорки.. Искаше да ми праща пак бижута, но категорично отказах.
Поръчката беше от EBAY, и ако не ме беше рефънднал, щях да му прасна 100 негативни коментара.. тва щеше бая да му бутне рейтинга и нямаше как да не го направи..

В малко кофти ситуация си.. Търси си познат на митницата, ако имаш добър познат, може да минеш по-леко.. ако ли не .. УСПЕХ.. само това ще ти кажа ;)

Сподели после как са е развлили нещата при теб.
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Един съвет.. изкарай си чатовете, и продукта на принтирани листове, изкарай и разписка от дебитната карта, за да имаш доказателства, колко си платил.
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Продължавайте да вкарвате ментета и после задавайте тъпи въпроси тук...

Защо не си поръча китайски телефон НЕреплика, а сега се чудиш как да се измъкнеш?
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Успокой малко, това че е задържано на митницата не означава че има проблем.
Всички пратки ги задържат на митницата за обмитяване.
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

the.rampage.rado Аз ги поръчах тези телефони заради самите им характеристики, а не заради това че отгоре пише Самсунг. Дори това за надписите го научих преди няколко дена, понеже както казах нито в описанието нито на снимките имаше такива емблеми, а и китаеца не ми каза, че има лога върху тях.

Коя куриерска фирма би вършило работа да ми освобождава пратки на митницата?
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

...

Коя куриерска фирма би вършило работа да ми освобождава пратки на митницата?

Ако си с DHL те ще минат митницата с пълномощно, за другите не знам.
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Колега минал съм по същи път само че с 10 телефона реплики Нокия Карбон и Голд. Бяха в 2 пратки едната 3 телефона нея си я получих без проблем от DHL а другата пратка от 7 беше задържана на митницата , Митничарите ги отвориха и ми казаха "охооо тука имам телефони по 2 бона всеки какво ще правим сега ? ". Отговора ми беше: събрахме се 3 ма приятели и си поръчахме телефони и реалната им цена е около 100 долара всеки . Те искаха да видят от къде съм ги поръчал да им покажа сайта, отворих им сайта показах им най ниската оферта която беше около 100 долара със същата картинка на телефона ( реално съм ги плащал на 200 долара от друг продавач но това им го спестих и им показах най-евтината оферта ) . Те останаха доволни писаха ги по 100 долара всеки подготвих някакви документи от митническите агенции които са около митницата и им платих таксата не помня колко беше точно и си взех телефоните.
 
Поръчвам едни шалове от китайците. В Шотландия съм. Странното е ,че пратката се бави по 2-3 седмици, но като дойде, идва от Холандия.
Не знам китаеца кви ги върши но така нема мито.
 
От: Re: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Поръчвам едни шалове от китайците. В Шотландия съм. Странното е ,че пратката се бави по 2-3 седмици, но като дойде, идва от Холандия.
Не знам китаеца кви ги върши но така нема мито.

Най-вероятно са правили групаж по вода до Ротердам тъпчат всичко в контейнер и там техни хора ги разпределят по пощата към клиентите. Мито сигурно се плаща и ДДС, в Холандия е бел свят не е като тука... Вкарваш реплики и тоя седи и ти ги обмитява чак на по 100 долара...
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

пак ги задържаха и накрая ги оцениха на СРЕБЪРНИ и ме накараха да ги обмитя и платя ДДС на стойност за СРЕБЪРНИ, за да си ги взема..

Лесно може да се докаже, че не са сребърни. Защо не обжалва в съда?
 
От: От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

П.П. Един колега ме предупреди, че според новата ЕС директива всички маркови продукти, внос от страни, които не са членки на ЕС - подлежат на проверка.

Добре де - нали знаете че:

- Евтиното излиза скъпо..................

Защо поръчвате директно от КИТАЕЦА - завъртете поръчката към КИТАЕЦА през ЛОНДОНСКИЯТ офис на фирмата му. Тогава ЕВРОПА ви обича и няма на митницата да треперите.
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Значи първо киетаца трябва да внесе стоката в Лондон, а после българинът да си купи стоката от Лондон. Обаче китаецът не иска да дава пари за регистрация на фирма в Лондон (и да се разправя с митницата в Лондон).

Има посредници в Лондон, които купуват от Китай и препродават на българи в България. Намираш си един такъв и няма да имаш досег с българската митница.

Има вариант да поръчате стоката (директно на китаеца) да ви бъде доставена в Лондон и после посредникът да я препрати в България. Пак се спестява досега с българската митница.
 
От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

happyslacker - обясни им, че от Хонконг до Лондон транспорта е безплатен. Дори ЕКОНТ правят такива логистики и имат офис в Лондон - АКО не са го закрили след като ги намразих.
 
От: От: Как да спася поръчката си от конфискация на митницата?

Значи първо киетаца трябва да внесе стоката в Лондон, а после българинът да си купи стоката от Лондон. Обаче китаецът не иска да дава пари за регистрация на фирма в Лондон (и да се разправя с митницата в Лондон).

Има посредници в Лондон, които купуват от Китай и препродават на българи в България. Намираш си един такъв и няма да имаш досег с българската митница.

Има вариант да поръчате стоката (директно на китаеца) да ви бъде доставена в Лондон и после посредникът да я препрати в България. Пак се спестява досега с българската митница.

Да, аз ползвам услугите на GGBG.bg и съм доволен. Те ходят да ти освобождават пратки от митницата в Лондон, ако се налага и ти пращат пакета до София за 2 лв на килограм. После ако си извън София ти го пращат с куриер до вас.
 

Горе