Как да стана интернет доставчик?

От: Как да стана интернет доставчик?

трябва да имаш доста $$$ за да инвестираш ...
Имай в предвид, че малка мрежа в населено място с 5500 жители (основно къщи) за около 250 клиента първоначално излиза около 10к лева (суичове Репотек, ФТП кабел УниФлекс и гаражни захранвания), без по-нататъчните ъпгрейди и доразвиване (тва като риселър на голям доставчик, ако шейпваш и билингосваш на място би имало смисъл при над 1000 клиента, инак мн кинти за нищо) ... така, че приготви си бая парички и гледай да си пръв инак мн трудно се избива.

Eeee, колега хайде малко уважение към труда на другите - като ползваш нещо наготово споменавай източника, т.е. че това е мой пост в hardware-bg форума, чиито линк системата не ми позволява да постна, поради малко брой постове тук!
 
От: Как да стана интернет доставчик?

Инересна тема .. къде съм била , че съм я пропуснала :)

netman, и да е твой цитата не е написано всичко необходимо за изграждането на такава мрежа......
Да не би да си ползвал нещичко "наготово" ?:)


ако ще си говорим за цитати, ето няколко хубави по въпроса::)
Голяма радост е всеки път да чета как някои малолетен пише "Как да печеля адски мноо кинти батета, ама мноо съм бос в материята" и 5 човека после подробно му обясняват каква марка суичове трябва да си купи и колко хиляди пари с точност трябва да вложи.

:oops:

Кабелите трябва да са под земята по новия закон иначе улиташ, другото е .....:wink:
Нацелил си кьоравото. Не се отказвай! :)
 
Последно редактирано:
От: От: Как да стана интернет доставчик?

Голяма радост е всеки път да чета как някои малолетен пише "Как да печеля адски мноо кинти батета, ама мноо съм бос в материята" и 5 човека после подробно му обясняват каква марка суичове трябва да си купи и колко хиляди пари с точност трябва да вложи.

:oops:

А аз най- се радвам да видя еи такъв като тебе 'умник' който мисли че разбира от материята да започне да задава отрицателна посока на някой който иска да е предприемчив... Ако не знаеш приказката за "нещото" и "нищото" вземи я прочети и дано малко да се промениш към по-добро... ама надали...
 
Re: От: От: Как да стана интернет доставчик?

А аз най- се радвам да видя еи такъв като тебе 'умник' който мисли че разбира от материята да започне да задава отрицателна посока на някой който иска да е предприемчив... Ако не знаеш приказката за "нещото" и "нищото" вземи я прочети и дано малко да се промениш към по-добро... ама надали...

галиба не ти ли направи впечатление, че темата е на почти четири години щото много от тук най се радваме да видим ей такъв като тебе дето ще изрови нещо хиперстаро от нафталина и ще го развее наоколо. Ся се размириса на мухъл, нафталин и се разфърчаха мумифицирани трупове на молци
 

Горе