Как да - текст в субтитри за сайт с видеоплейър?

Как може да се покаже текст от страница в сайт, ако има вграден видеоплейър?

Идеята е текста от страницата на сайта да се чете от посетителя по време на възпроизвеждане на видеоклип. Търсачките да си намират текста на страницата и да го отчитат, а посетителя на сайта да го чете само във видеото.
Така ще се получи опростена във визуално отношение страница, удобна за посетителя на сайта, без това да се отразява негативно на страницата относно SEO, ако текста е само вграден в самото видео.
Признавам си, че не съм ровил много как може да се покаже текст от страница във видеоклип и да се отчита от търсачките като присъстващ на сайта с вграден видеоплейър.
 
От: Как да - текст в субтитри за сайт с видеоплейър?

Идеята е текста от страницата на сайта да се чете от посетителя по време на възпроизвеждане на видеоклип. Търсачките да си намират текста на страницата и да го отчитат, а посетителя на сайта да го чете само във видеото.

Това може да стане с CSS.
 
От: Как да - текст в субтитри за сайт с видеоплейър?

Имам в предвид цяла статия.
 
От: Как да - текст в субтитри за сайт с видеоплейър?

Ако текста е вграден във видео файла,няма как да бъде прочетен от търсачките,ако искаш да е над плеъра става с CSS z-index
 
Последно редактирано:
От: Как да - текст в субтитри за сайт с видеоплейър?

Аз нищо не разбрах

Темата не е в УП секцията. :p

Ако текста е вграден във видео файла,няма как да бъде прочетен от търсачките,ако искаш да е над плеъра става с CSS z-index

Това няма ли да разположи целия текст върху видеото?

Понеже и други хора не са ме разбрали (признавам си, че заглавието не е от най-ясните):
Страница в сайт с видеогалерия.
Към всяко видео има статия, с произволна дължина: 300-500-800 думи . Тази статия си я има в кода на страницата, но не се показва по обичайния начин - може да се скрие със CSS. При стартиране на клипа, тя се взима от "нещо" и се изобразява под формата на субтитри в клипа.
Най-прост вариант:
Статията е разделена на кратки параграфи (могат да се представят всеки със собствено ID - 1, 2, 3...), "нещото" подава всеки параграф в клипа през 5 сек, да речем.
Тук броя на параграфите и дължината на видеото трябва да са съобразени - броя на параграфите не бива да надвишава времето на клипа, делено на 5.
P[SUB]max[/SUB]= [SUp]t[/SUp]/[SUb]5[/SUb]
Където P са броя параграфи, а t е времето на клипа в сек.
Така на всеки 5 сек във видеото се подава на порции цялата статия.

NB
Лесно мога да вкарам статията като обикновени субтитри във видеото, но губя текста от страницата. Тогава ще имам гола страница, само с видеоклипове.
 
От: Как да - текст в субтитри за сайт с видеоплейър?

Според мен видеото трябва да се вгради в background, а отгоре с джава скрипт да върви текста. Виждал съм го на доста темплейти, но не съм сигурен колко SEO френдли е този метод.
 
От: Как да - текст в субтитри за сайт с видеоплейър?

Според мен видеото трябва да се вгради в background, а отгоре с джава скрипт да върви текста. Виждал съм го на доста темплейти, но не съм сигурен колко SEO френдли е този метод.

Досега не съм чел категорични факти, че не е SEO френдли. Само общи коментари.
Ако се окаже препъни камък, текста може да се изнесе на отделна страница.

Не си ли запаметил в браузъра някой от тези темплейти? Поразрових се, но явно не питам гошо правилно.
 

Горе