Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

galinstefanov

Well-Known Member
Имам следният казус:
Свързах се с човек, който ми предлага стоки Х на определена цена, като работим на дроп шипинг модел. Неговите цени са много изгодни и по-ниски от всички онлайн магазини, които ги предлагат. Дори и след като си сложа надценка за мен, отново цената е по-ниска от тази в онлайн магазините. До тук окей. Цените са такива, защото вносителя на стоките за България му е приятел и ги взима на преференциални цени за него, но идва момента в който негласно има споразумение между всички онлайн магазини и продаващи да не се пада под определена цена, дори е задължително. Можеш да продаваш по-скъпо, но не и по-евтино. И там е проблема, че не можем да обявим цените, а трябва да продаваме в обявите или където и да било с цена "по договаряне", което значи много запитвания и доста по-малко продажби. Когато са обявени е ясно, поръчките летят, но нямам право да ги обявя. Търся съвет, вариант, начин с който да продавам стоките без да им обявявам цените. В момента се продават, но например на 20-30-40 запитвания 1 продажба, като от тези 40 38 са зяпачи и питачи, а хората, които са решили да купуват повечето не им се занимава да звънят да питат за цена или да пращат запитвания. Стоката си е 1 към 1 като при всички останали и е оригинална, не говоря за реплики и такива изпълнения.

Поздрави :)
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Ами на първо време може да сложиш цени които са възможно най-ниски, този минимум за който има уговорка. И по някакъв начин да добавиш отстъпка от няколко процента, която се начислява най-накрая, точно преди плащането. Може да е във вид на промо-код, който да се въвежда в поле.
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

А ти защо сам си слагаш воденичен камък на шията? Какво те грее това, кой какво бил се разбрал. Ами ако другите, всички които имат онлайн магазини и продават тази стока са се разбрали да се гръмнат след 1 месец, тогава какво, ти ще ги последваш ли?

Я си продавай стоките и си обявявай цените, ти си важния, не другите. Ако те е страх от тях - има адвокати, а не се съмнявам, че имаш и приятели, които тренират спортове, в някоя зала и може да отидете на гости на някой такъв образ, който ти се изправя.
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Ако толкова дръжиш да се движиш с другите минимални цени можеш да предложиш някакъв подарък, бонус или нещо, с което реално да подбиваш цената, но пак привличаш клиенти. Можеш да свалиш 1-2 % под другите + бонуса(подаръка) и добър маркетинг би трябвало да спечелиш повече продажби. Другия вариант е "експлозивно коледно намаление".
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

krisopk - и ти ли с удоволствие навеждаш глава пред другите и сам ще обречеш бизнеса си на неуспех?
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Ниската цена е хубаво нещо, но при не малкия ми опит понякога води до обратен ефект. БЪлгарина е особено животно и прекалено ниската цена често го отказва мислейки, че продукта е с по-ниско качество.

А и да попитам ако продажбите на цена като на другите магазини вървят ОК от какъв зор трябва да я подбиваш? Печалбата не е ли водещия фактор при търговията? Номера да се печели с оборот вместо с надценка не е толкова ефективен колкто изглежда.
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Ами защото например, когато една стока се продава във всички магазини на цена 200 лева, а качеството на стоката е 1 към 1 във всичките, защото всички ги взимат от 1 място, вече играе фактора на доверието или как да го накараш да купи от теб. А при мен печелившия фактор е, че буквално имам стоки, които струват 1000 лв, а аз давам цена 850 лв например. И ако обявя цената никой друг няма да продаде нищо. Това е проблема. Не ми позволяват да обявявам под цената на всички останали..... защото не е коректно. Тъпо но е така, няма как. Ако аз си зареждах стоката хич не ми дреме, ама я взимаме от 1 място и този, който я дава казва не може под тези цени, защото за теб цената е една, но за другите е друга и ако ти сложиш тази ниската никой няма да купи от тях, а ние защитаваме и техните интереси.
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Ами тогава действаш по друго направление - Развиваш си сайта.
Ти като взимаш на по-ниска цена, значи ще имаш по-голяма печалба и съответно ще вложиш повече пари в оптимизация на сайта и след време ще смачкаш конкуренцията. Отделно това с промо кодовете за отстъпки, които ще раздаваш из социалните мрежи.
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Добре де, като искаш да им играеш по свирката, продавай на тяхната цена. И просто обявяваш отстъпки от примерно 20-30... 50 %. Предколедна отстъпка, следколедна, предновогодишна, следновогодишна, после януарска, след това февруарска, отстъпка за първи сняг, за последен сняг ... .
Отстъпка за количество - който купи 2 броя стоки получава 30% отстъпка. И пак ще си продаваш хем на същата цена, хем и по-евтино.

А сега кажи, че и не ти позволяват да правиш промоции, игри, отстъпки?
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Ами защото например, когато една стока се продава във всички магазини на цена 200 лева, а качеството на стоката е 1 към 1 във всичките, защото всички ги взимат от 1 място, вече играе фактора на доверието или как да го накараш да купи от теб. А при мен печелившия фактор е, че буквално имам стоки, които струват 1000 лв, а аз давам цена 850 лв например. И ако обявя цената никой друг няма да продаде нищо. Това е проблема. Не ми позволяват да обявявам под цената на всички останали..... защото не е коректно. Тъпо но е така, няма как. Ако аз си зареждах стоката хич не ми дреме, ама я взимаме от 1 място и този, който я дава казва не може под тези цени, защото за теб цената е една, но за другите е друга и ако ти сложиш тази ниската никой няма да купи от тях, а ние защитаваме и техните интереси.


Давам ти пример със стока при мен 18 лв при колеги 9 лв и 14 лв. Продавам колкото двамата взети заедно с по-ниска цена от мен и зареждаме стоката от едно и също място. И по-евтино да да я намеря цената ми ще остане 18 лв защото не виждам причина да бъде намалена след каот се продава на тази цена перфектно.


Странникът ти даде добра идея давай на промоции. Въпреки, че подбиването на цената е кофти номер и не знаеш кога може да се обърне срещу теб
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

krisopk - и ти ли с удоволствие навеждаш глава пред другите и сам ще обречеш бизнеса си на неуспех?

Не те разбрах. Какво по-различно казах от твоето предложение
Странникът каза:
Добре де, като искаш да им играеш по свирката, продавай на тяхната цена. И просто обявяваш отстъпки от примерно 20-30... 50 %. Предколедна отстъпка, следколедна, предновогодишна, следновогодишна, после януарска, след това февруарска, отстъпка за първи сняг, за последен сняг .....
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

И аз като другите смятам, че би могъл да 'си измиеш ръцете' с едно процентно намаление... Като другите го продават на 10лв, а ти искаш на 8лв да го продаваш, слагаш промоция на артикулите -20% и ето ти разликата ...
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Еми човека не иска да има разлика!Тези 20% се явяват такава.От къде пък я изтупа тая тема отпреди 3месеца.
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

:shock: Лелеее, чак сега виждам, че темата е от Ноември 2013 ... Мисля, че съм я намерила от линковете долу под темите, като съм чела друга тема... ако бях забелязала, че е стара изобщо нямаше да коментирам .
Като нямате забрана за блондита във форума, ще си ни търпите ! :lol:
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

За каква стока става въпрос че дори онлайн магазините си имат един вид картелно споразумение ? Аз в една ниша работя в която има сигурно над 30 онлайн магазина и всичките до колкото могат свалят цените, дори имам чувството че ще започнат и на загуба да работят само и само да са с най-ниска цена. Може да ми драснеш едно ЛС със стоката, случайно ако се окаже от моята ниша, може да измислим нещо. :)
 
От: Как да увеличим продажбите като не обявяваме цената на стоката?

Не знам дали проблемите ти са още актуални, но бих ти предложил, щом казваш, че ти взимаш стоката на най-ниска цена от всички конкуренти, да си сложиш малък процент надценка и да я продадеш на някой на едро. Като гледам стоките са си цена - а 1000лв. с 5% надценка са си 50лв. При 10 бройки са 500 лв. Пък човека, който го вземе на едро да си слага каквато цена иска. Аз лично бе бих се съобразявал с пазара ако сдобарам евтина, вървежна стока.
 

Горе