Как да хоствам 2 сайта на 1 PC ?

CnapKu

New Member
Здравейте, как мога да хоствам 2 сайта на 1 pc, ОС - Windows Server 2008 R2.
Благодаря предварително!
 
От: Как да хоствам 2 сайта на 1 PC ?

//offtopic
Като видя думичките Windows + сървър в едно изречение и се изприщвам.
 
От: Как да хоствам 2 сайта на 1 PC ?

Едно съветче от мен: тъй като видях, че сървъра ти е на Windows, пробвай WAMP Server - това е програмка, която се инсталира с няколко клика и получаваш Apache Web Server, PHP, MySQL, phpMyAdmin. Е, конфигурацията се извършва пак чрез conf файлове - подобно на Linux, но поне няма да ти се налага да задълбаваш в друга ОС, а само в по-различния сървър. За тях поне има много информация в Интернет.


П.С. И аз "се изприщвам" като чуя за сървър на Windows. Преди време пусках CMS Made Simple на такова говедо (не знам какво беше, ако не се лъжа IIS+PHP) и ми даваше някакво съобщение за грешка.

П.С. 2: Нали някои хора ползват уинбоз, защото им е по-лесно с GUI, отколкото с команден интерфейс и конфигурационни файлове. Ако един човек не може да си настрои виртуален хост или нещо друго с няколко клика (още повече, че ОС се казва "нещо си server"), ползването на уинбоз се обезсмисля според мен :D :roll: :twisted:
 
От: Как да хоствам 2 сайта на 1 PC ?

За по-лесно пак не съм съгласен. Пет команди в шела и всичко заспива, няма да търсиш софтуер, няма да се чудиш легален ли е, коне/магарета има ли в него, кой порт е запушен и тнт.
 
От: Как да хоствам 2 сайта на 1 PC ?

Имах някакъв проблем с настройките на нета от доставчика с linux-a , за това съм с Windows Server.
 
От: Как да хоствам 2 сайта на 1 PC ?

Обаждаш се на някой приятел, който разбира от Linux и проблема е решен :)
 
От: Как да хоствам 2 сайта на 1 PC ?

Virtual hosts, в г00гле има пре достатъчно информация :)
 

Горе