Как е най-добре да се декларират доходи от афилиет комисионни от Американски сайт?

asmaistora

Member
Здравейте,

Имам няколко въпроса относно деклариране на онлайн доходи и ще се радвам да ми помогнете, за което предварително благодаря.

Имам сайт, които е на английски език и които таргетира Американския пазар. Получавам комисиони от продажба на афилиет продукти (не притежавам тези продукти, а само ги препоръчвам), които най-често са налични в Амазон.
Комисионните от Амазон и различни други афилиет програми получавам по банковата си сметка или в Пейпал.
Как е най-добре да декларирам такъв тип доход?
Става въпрос за суми от порядъка на около $1000 - $1500 на месец.

Отделно, как биха се декларирали доходи от продажбата на този сайт?

В момента не работя и получавам помощи от НОИ, тъй като бях съкратен от работата си преди няколко месеца.

Искам да запазя правото си да получавам помощи от НОИ, ако е възможно.

Благодаря още веднъж! :)
 
Здравей, хубаво е да намериш счетоводител и то добър. Моят съвет е да имаш фирма и да си засилиш аффилейта, така ще имаш добри пари и ще си спокоен.

Поздрави,
Станимир И
 
Здравей, хубаво е да намериш счетоводител и то добър. Моят съвет е да имаш фирма и да си засилиш аффилейта, така ще имаш добри пари и ще си спокоен.

Поздрави,
Станимир И
Мерси за отговора. Да, определено ще говоря със счетоводител и в момента се опитвам да намеря добър такъв, но исках да попитам и разбера как действат колегите тук :)
 
Действай като самоосигуряващо се лице. Ако се разрастнеш, ще си направиш фирма.
Както каза Станимир, консултирай се със счетоводители
 
Мерси за отговора. Да, определено ще говоря със счетоводител и в момента се опитвам да намеря добър такъв, но исках да попитам и разбера как действат колегите тук :)

Ако искаш добър за онлайн бизнес: https://goldenvision.bg/

Поздрави,
Станимир И
 
Според мен ме може да се водиш на помощи, с обезщетение и да имаш допълнителни доходи. Не съм на 100% сигурен. Провери и това. Не че има как да те надушат до момента. ;)

Отделен е въпросът, че си много задължително за фирма.
 
Фирма или свободна професия. Въпрос на сметки е кое е по-изгодно, зависи и какви разходи ще имаш.
Всъщност и каква перспектива гониш. ;) Малко хора в разцвета на силите си мислят и за нормална пенсия, а да не говорим, че въобще не заделят за активни, които ще им бъдат някой ден животоспасяваща част от дохода. ;)
 
Мерси Станимир.
Ползвал ли си тази фирма?
Искам някой препоръчан, защото знам, че има много измамници... :)

Привет, това е най-известиният счетоводител за онлайн бизнеси в България, да разбира се, човека е много сериозен и има екип. В България доста хора работят с него.

Поздрави,
Станимир И
 

Горе