Как избрахте името на Бизнесът си или реално/виртуалното прозвище.

myselfmonev

New Member
Привет на всички.

От около 2 седмици кроя върли планове задавайки си куп въпроси на които не намирам правилните отговори.
Един от тях ще опитам да поставя (надявам се на правилното място във форума) като дискусия, за да намеря ориентир и правилен подход.

Как Вие избрахте ник-неймът си в мрежата/реалността?
Как Вие избрахте името на бизнес проектите си (идеите си)?


Търся подход който води до уникалност и представителност. Всеки пример, идея или патило би ми било от полза.

Благодаря, Поздрави


Послепис:
Стремя се към ново начало в социалните мрежи.
Представителен и-мейл адрес за личните нужди.
Име на блог. Нов подпис и др.
 
От: Как избрахте името на Бизнесът си или реално/виртуалното прозвище.

Името на бизнеса за мен лично няма значение и затова като регистрирах фирма просто използвах възможността да си защитя чрез нейното име един .bg домейн. На съвсем други неща обръщам голяма част от вниманието си. Името е на последните места по значение лично за мен. Никнеймът ми във форума също може да се види колко е "оригинален".
 
От: Как избрахте името на Бизнесът си или реално/виртуалното прозвище.

Трябва да е нещо, което се запомня лесно и привлича вниманието. Не е нужно да се свързва с бизнеса ти, виж например Аpple.

Името наистина се мисли трудно, но ако тръгнеш да го мислиш специално името как ще е, ще загубиш време и нищо няма да постигнеш. Името идва ей така изведнъж, поне при мен така става. Вместо това се занимаваи с другите важни неща и когато ти хрумне идея бум, готово.
 
От: Как избрахте името на Бизнесът си или реално/виртуалното прозвище.

Името е каквото ми хрумне. Примерно тук се подвизавам с redrum (=> murder) от "The Shining" (Ст. Кинг).
 
От: Как избрахте името на Бизнесът си или реално/виртуалното прозвище.

бали го. моя никнейм навсякъде е различен, тук е testkiwi щото сайта ми беше киви.бг

иначе за бизнес пак не знам, до сега имах 4 фирми с тъпи имена, в последната която участвам има "венъм" в името щото нищо не измислихме умно :D
 
От: Как избрахте името на Бизнесът си или реално/виртуалното прозвище.

Ако преследваш брандинг, единственото задължително е да е що-годе уникално. Добре е да буди (позитивни) асоциации с продукта/услугата. Добре е да е кратко. Но колкото по-кратко, толкова по-трудно да е уникално.

Брандингът обаче се гради основно около посланието към потребителите, не около самото име на фирмата. Примерно ако логото е името на бизнеса, слоганът/tagline-ът е посланието.

Никът ми във форума е измислен за секунди, няма нищо общо с каквото и да било свързано с мен или работите ми. Кратко, уникално и безсмислено.

ПС: Ако искаш да градиш бизнес имидж, добре е да научиш кога се ползват пълен и непълен член в българския език. Ценна инвестиция, отнема минути.
 
От: Как избрахте името на Бизнесът си или реално/виртуалното прозвище.

Ако преследваш брандинг, единственото задължително е да е що-годе уникално. Добре е да буди (позитивни) асоциации с продукта/услугата. Добре е да е кратко. Но колкото по-кратко, толкова по-трудно да е уникално.

Брандингът обаче се гради основно около посланието към потребителите, не около самото име на фирмата. Примерно ако логото е името на бизнеса, слоганът/tagline-ът е посланието.

Никът ми във форума е измислен за секунди, няма нищо общо с каквото и да било свързано с мен или работите ми. Кратко, уникално и безсмислено.

ПС: Ако искаш да градиш бизнес имидж, добре е да научиш кога се ползват пълен и непълен член в българския език. Ценна инвестиция, отнема минути.

Приемам критиката. Намерих грешката.
Винаги съм харесвал как говориш ! Приемам и съвета.

Караш ме да се замисля...
... хубаво е човек да си припомня някои малки нещица от културата и живота... къде остана началното училище и уроците по "Майчиният" език. :oops:
 
От: Как избрахте името на Бизнесът си или реално/виртуалното прозвище.

След последните изгъзици на пингвина реших да направя един онлайн магазин който да не е с ключови думи в името а да го мъча като бранд - съответно се съсредоточих да търся някакво звукосъчетание което да звучи добре да не е много дълго и като тръгнеш да го пишеш в Г търсачката да не ти го предлага.
Оказа се много трудна задача на ЕН това е почти невъзможно сигурно за звукосъчетания с по малко от пет - шест букви - та се наложи да вкарам и тире.

Според мен за в бъдеще Г. ще дава все повече предимства на брандингите за сметка на ключовите домейни
 

Горе