Как изграждате линкове към сайта си?

GrigorB

New Member
Здравейте, искам да популяризирам сайтовете си и да изградя линкове, но за момента чисто финансово нямам възможност да плащам за реклама или линкове. Става въпрос за онлайн магазини (предварително се извинявам ако кажа нещо глупаво, но съм начинаещ и доста съм се оплел, защото чета безброй противоречиви неща из нета).
Където и да чета все пише нещо от сорта на "просто пишете страхотно съдържание и хората ще си сложат линкове към вас"... Повтаря се, че директориите вече нямат значение и че е важен гест блогинга, но до колкото виждам често той е платен. Имам списание, с което от време на време успявам са се класирам на някое по-високо място и оттам имам доста линкове от статии със сходна тематика на тази на магазините, но не помага особено новите линкове да са само от един домейн. В повечето от БГ директориите са пуснати магазините, че и даже по английски директории. Имам профили по социалните мрежи и редовно споделям и успявам да докарвам някакви хора от там, редовно гледам да оптимизирам нещо в самите магазини, но трудно успявам да се класирам в самите резултати и съм убеден, че в голямата си част е от липса на линкове. Какво правите ако искате да изградите линкове, но нямате достатъчно пари?
 
Какво правите ако искате да изградите линкове, но нямате достатъчно пари?
Тук е ключът от загадката, за съжаление нещата става все по-комерсиални през последните години. Хубавите линкове за скъпи, точно затова, защото помагат.
Можеш да опиташ със сателитни сайтове, имаше някъде и статия и със стари домейни как да се прави оптимизация. В общи линии като нямаш пари, компенсираш с много, ама много труд.
 
Тук е ключът от загадката, за съжаление нещата става все по-комерсиални през последните години. Хубавите линкове за скъпи, точно затова, защото помагат.
Можеш да опиташ със сателитни сайтове, имаше някъде и статия и със стари домейни как да се прави оптимизация. В общи линии като нямаш пари, компенсираш с много, ама много труд.
Труда мога да го вложа, стига да знам в какво точно. За сателитни сайтове нямам кинти да поддържам домейни. Дали блогчета в блогър, уърдпрес, тъмблър или нещо такова биха имали някакъв потенциал да са сателитни сайтове? Също, каква е стратегията при линк билдинг на сателитни сайтове ако нямаш пари?
 
Дали блогчета в блогър, уърдпрес, тъмблър или нещо такова биха имали някакъв потенциал да са сателитни сайтове?
Да точно това можеш да ползваш за сателитки. Има много теми , по-въпроса включително и в този форум.
 
Първо наблегни на он-пейдж SEO
Написал съм малко статиики в блога ми в подписа.
Ако искаш хората да споделят стоката ти, то тя трябва да се социално значима и полезна.
Помисли за Бранд, брандово търсене и специализиране на магазина. Общи приказки са това, по нататък ти трябва да си решеш по кой път да поемеш :)

в бг-мамма обсъждаха как съм снимал нощница за бременни върху МИС ТУРИЗЪМ на токчета, скъсаха ме от бъзици тогава, ама знаеш ли колко трафик ми докарва този коментар :)
 

Горе