Въпреки, че в момента повечето чиляк купува крипто, може ли с две три изречения да опишете, обратния път. Как да си вземем кеша у джеба, за да отида до Била да си купя малко сирене, кашкавал и др.?
 
Въпреки, че в момента повечето чиляк купува крипто, може ли с две три изречения да опишете, обратния път. Как да си вземем кеша у джеба, за да отида до Била да си купя малко сирене, кашкавал и др.?

Няколко варианта:
- През бг борса - най-често по банков път превод (xchange.bg, bitcoinsatthemoment.com и т.н.)
- през чуждестранна борса , малко повече време отнема, но пак по същия начин - банков превод
- продаваш на човек лично (кеш, пейпал, банков превод ит.н.)

+ и - има във всеки от тези случаи
 
Въпреки, че в момента повечето чиляк купува крипто, може ли с две три изречения да опишете, обратния път. Как да си вземем кеша у джеба, за да отида до Била да си купя малко сирене, кашкавал и др.?
По обратния ред. Обръщаш криптото (каквото и да е) в лайткойни, после ги превеждаш в койнбейз (или друга борса работеща с фиат като кракен например) от там ги обръщаш в евро и ги нареждаш към евровата си сметка в револут. От там превод към бг сметка или директно харчене с физическата карта , която може да си извадиш към сметката.
 
Рано или късно ще въведат карти , които могат да използват директно криптобаланса ти от портфейла и тогава ще се изгуби нуждата да ги теглиш. Направо ще можем да си ги харчим по моментния курс.
Естевено банки и институции вият на умряло и обявават всичко за балон , защото не им е изгодно да не прибират такси от хората.
 
За форка на лайткойн кратко ръководство как да получите от новите койни.

Какво е необходимо, за да получите от новите LCC койни?
  • Имате LTC в своя ОСНОВЕН портфейл или онлайн борса
  • Имате ВТОРИ LTC портфейл (само за еднократна употреба!) - може да ползвате jaxx защото имате достъп до частния си ключ
  • Свалили сте и сте инсталирали един от портфейлите за LCC посочени тук - https://litecoinca.sh/#download
Как се осъществява процесът?
  • Трансферирате своите LTC ПРЕДИ форка в своя втори LTC портфейл
  • Изчаквате форкът да се осъществи (до следващия ден, например)
  • Трансферирате своите LTC обратно в основния си портфейл/борса
  • Отивате във втория си портфейл (който сега е празен) и правите експорт/копиране на частните си ключове
  • Създайте LCC портфейл и направете импорт на частните си ключове

Резултат:

  • Вашите LTC са в основния ви портфейл/борса
  • Вашите нови LCC койни (10х LTC) са във вашия LCC портфейл

<<<ВАЖНО! По никакъв начин не съм свързан с този проект, нито пък печеля от промотирането му. Просто ще се възползвам от възможността да взема от новите койни, пък каквото ще да става след това >>>
 
Последно редактирано:
Моите лайткойни са в Jaxx ... трябва ли да ги местя преди форка другъде за да взема лайткон кеш ? ... или ... ?

След форка, ще трябва да ги преместиш другаде, ако възнамеряваш one-time wallet-a да ти е jaxx.
 
Като цяло ги държа само в Jaxx ... идея къде мога да ги преместя след форка ? правя друг портфейл например и ги слагам там ли ? ... И след като ги преместя и взема лайткойн кеш мога ли пак да си ги върна в Jaxx ?
 
Като цяло ги държа само в Jaxx ... идея къде мога да ги преместя след форка ? правя друг портфейл например и ги слагам там ли ? ... И след като ги преместя и взема лайткойн кеш мога ли пак да си ги върна в Jaxx ?

прочети внимателно какво съм написал. Трябва ти портфейл (еднократна употреба) чийто частни ключове ще споделиш със портфейла за LCC. Ти си прецени кой да е и как да е, но накрая твоите LTC трябва ДА НЕ СА ТАМ никога повече веднъж станал форка!
 
Тъй като съм съвсем нов с търговията на виртуалната валута имам въпроси.
Вкарах малко Лайткойн от Коинбейс в Бинанс и го разпределих на 3-4 други валутки.
Въпроси:
1. Ако сега направя обратната обмяна, ще имам ли пак същото количество лайткойн? Абстрахираме се от промените цени. Въпросът ми е принципен. Има ли различни курсове (купува, продава), като при банките/чендж бюрата с валута?
2. ‎Понеже не вкарах цяло число, и сега имам остъци 0.0000123 нещо такова. Може ли да се изчистят(занулят) тези остатъци, и как?

Извинете ме за тъпите въпроси!
 
Последно редактирано:
Тъй като съм съвсем нов с търговията на виртуалната валута имам въпроси.
Вкарах малко Лайткойн от Коинбейс в Бинанс и го разпределих на 3-4 други валутки.
Въпроси:
1. Ако сега направя обратната обмяна, ще имам ли пак същото количество лайткойн? Абстрахираме се от промените цени. Въпросът ми е принципен. Има ли различни курсове (купува, продава), като при банките/чендж бюрата с валута?
2. ‎Понеже не вкарах цяло число, и сега имам остъци 0.0000123 нещо такова. Може ли да се изчистят(занулят) тези остатъци, и как?

Извинете ме за тъпите въпроси!
Същото без малката таксичка на борсата. Койбейз режат доста , по спомен мисля беше 3 евро на транзакция. В бинансе за да не ти остават остатъци , както и да ползваш намаление с 50 % от таксите , си взимаш малко от тяхната валута BNB и когато наредиш примерно 10 лайткойна , няма да ти прехвърли 9.99 заради таксата ами цяла 10ка а таксата автоматично ще си я вземе от БНБ баланса. Това е полезно защото някой монети не могат да се пращат ако не са цели и заради таксите ти остават тези малки остатъци дето не можеш да ги обърнеш в нищо , защото са прекалено малко.
 
Тъй като съм съвсем нов с търговията на виртуалната валута имам въпроси.
Вкарах малко Лайткойн от Коинбейс в Бинанс и го разпределих на 3-4 други валутки.
Въпроси:
1. Ако сега направя обратната обмяна, ще имам ли пак същото количество лайткойн? Абстрахираме се от промените цени. Въпросът ми е принципен. Има ли различни курсове (купува, продава), като при банките/чендж бюрата с валута?
2. ‎Понеже не вкарах цяло число, и сега имам остъци 0.0000123 нещо такова. Може ли да се изчистят(занулят) тези остатъци, и как?

Извинете ме за тъпите въпроси!

Малките остатъци специално в Binance не могат да се занулят, а и не виждам защо... те са някакви съвсем малко стотинки останали и няма как да се купи за тях нищо.

При обръщане от валута във валута борсата взима малка такса, тъй че не се губи много.
Някои по-малки борси взимат повече... но като цяло не е нещо значимо от цялата сума.
 
Последно редактирано:
Автора не е написал основното,а то е ,че за нас като ЕУ държава,двете най-добри ,сигурни и надеждни са Кракен и Битсамп ,който подържат SEPA трансфери.
И двете са лицензирани,в Люксембург и в УСА,и шанса някой ден да пиинете една студана вода,е сведен до възможния минимум.
Че и таксите сам им по-евтини от Coinbase
 
В Бинанс има едно USDT, то за какво е? Не мога да търгувам се него.
 
Последно редактирано:
Аха, може би е добре временно да се прехвърлят средствата към него, когато всички криптовалути падат спрямо долара, и после обратно, като тръгнат на горе?!
 
Аха, може би е добре временно да се прехвърлят средствата към него, когато всички криптовалути падат спрямо долара, и после обратно, като тръгнат на горе?!

Не! Далеч от тетера. Те само такива рибета чакат да си вкарат парите в него! Хахах
 
Аха, може би е добре временно да се прехвърлят средствата към него, когато всички криптовалути падат спрямо долара, и после обратно, като тръгнат на горе?!
Никога не съм го разбирал като криптовалута, затова и никога не съм си вземал.
 

Горе