Как най-лесно да деиндексирам опрделени страници от Google ?

lowriderzzz

Well-Known Member
Здравейте!

Някой би ли помогнал да премахна определени страници от това да се показват в резултатите на google.

Спомням си че преди се мъчех да го направя, но явно без успех, защото страницте за изтегля на книгите (тези от един от сайтовете в подписа ми) веднаха цъфват в Г. по ключова дума.

В webmaster tools-a съм им бил дал removal request, но сега гледам на повечето пише Expired:
Expired
Web page removalOct 1, 2013


Не знам как стоят нещата в robots.txt , какво трябва да напиша там?

Гледах тука някакво клипче, казва meta tag noindex да се сложило, но как става това. Сайта ми е на WP, имам обаче и 2-3 страници на html.

мерси предварително.
 
От: Как най-лесно да деиндексирам опрделени страници от Google ?

Пробвай в Webmaster Tools --> Google Index --> Remove URLs --> Create a new removal request
 
От: Как най-лесно да деиндексирам опрделени страници от Google ?

Да направих го, сега вече не се появяват в Г. по ключови думи.
Но също използвах един плъг ин за WP (SEO Ultimate) и там дадох отметките -
Meta Robots Tag:
Noindex: Tell search engines not to index this webpage.
Nofollow: Tell search engines not to spider links on this webpage

Предполагам може би и на това се дължи.

Обаче като дам в webmaster tools - Craw>robots.txt Tester - и там въведа URL ми дава ALLOWED. не знам дали трябва да е така или не.

Също има ли друг начин да се достигнат тези (блокирнани) страници от други потребители освен мен?
 
От: Как най-лесно да деиндексирам опрделени страници от Google ?

Ти сега кажи, че не само станиците са достъпни за всички, а и линковете за теглене на премиум контент са ти директни :D
 
От: Как най-лесно да деиндексирам опрделени страници от Google ?

Ти сега кажи, че не само станиците са достъпни за всички, а и линковете за теглене на премиум контент са ти директни :D

Така е - казвам го. Как мога да го оправя ?

Освен това, нещо е станало, сега сайта не ми се зарежда - "The page you are looking for is temporarily unavailable.
Please try again later." е съобщението, което ми показва, когато се опитам да ида в домейна.

Същото става и когато се пробвам да влязя в dashaboard-a чрез /wp-admin. Е това вече си е проблем.
 
Последно редактирано:

Горе