Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

mantaman

Well-Known Member
Всъщност ми трябва нещо по елементарно защото капчата я мразя. Нещо от родът коя година е създадена България и тн.
Ще го слагам на Xoops
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Иво мерси за идеята но ако разбирах какво ми написа сигурно нямаше и да питам. Къде мога да прочета повече по темата или ако някъде има подобен код да мъча да го сложа на формата за постовете
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Тия ги прегледах всичките но не съм сигурен дали точно това ми трябва, освен това моята е стара версия 1.х а гледам тия са за все по нови версии от 2.х нагоре
Освен това както написах и в първото мнение мразя фигурките на капчата, вероятно това което предложи Иво ми върши идеална работа - предполагам че трябва да се направи поле в което да се задава стойност и тази стойност да се сравнява с нещо записано в скрито поле. И ако няма съвпадение не активира бутона за потвърждаване. За хора които рабират от пхп сигурно не е проблем но на мен ще ми е трудно да го направя - най много мога да се опитам да го монтирам където трябва ако го има някъде готово
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

И понеже съм на вълна антиспам попаднах на това за УП - http://truden.truden.com/525.html
Гледам че е от преди година дали е актуално и върши работа
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Ако ще ти е статичен въпроса става най-лесно, но все пак трябва да поназнайваш, кое къде да сложиш. Пишеш въпроса пр. "100+1 напишете сбора" слагаш един инпут и при обработката на формата се прави проверка дали е въведен правилният резултат като там ще е "стойността на полето равно ли е на 101 (в случая)". Другият вариант е както си го намерил в примера за УП с бисквитка генерираш бисквитка с отговора на въпроса и после сравняваш стойността на бисквитката с отговора написан в полето за анти спам
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Да статичен въпрос искам да сложа, ако знаете някъде дайте да видя нещо примерно предполагам че ще мога да го имплантирам
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

За съжаление не съм запознат с Xoops, но ако успееш да намерите форамата на която искаш да сложиш полето.
Пишеш:
<p>Въпрос</p>
<p><input type="text" name=captform value="" /></p>

Това трябва да и сложи полето.

И вече където се случва обработката на формата пак трябва да го намериш.

if (trim($_POST["captform"]) != "otgovor") {
//Обработка на грешката в случая при неверен отговор ..
}

Но това доста би било трудно да стане без някакви поне основни познания.
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Благодаря много що годе се оправям да натъкмявам само да попитам и двете неща ли трябва да са в страницата със формата и верният отговор с който трябва да сравнява къде трябва да го напиша
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Ето какво открих:

Това трябва да е сложено във файла, който визуализира формата (.html, .tpl ...)
<tr>
<td class="row1"><span class="gen">Anti-Spam Question:</span></td>
<td class="row2">
<span style="font-size: small;">Коя година е основана България?</span><br />
<input type="text" class="post" style="width: 200px"
name="bonusq" size="25" maxlength="255" value="" />
</td>
</tr>



Това трябва да е сложено във .php файла

if(trim(strtolower($_POST['bonusq']))!='681') {
$error = TRUE;
$error_msg .= ( ( isset($error_msg) ) ? '<br />' : '' ) .
'Не отговорихте правилно...' .
'опитайте пак.';
}
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Мерси много ще го боря и това
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Понеже не успях да го инсталирам сега ми мина една умна мисъл - бота отива на определена страница за да попълни формата ако мога да променя тази страница той май няма да може да влезе и ще се наложи някой ръчно да проверява коя е навата страница
Какво мислите по въпроса
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Искам пак да те върна на първото ми предложение - пише, че ще сработи на стара версия на Xoops, без капчата :), но въпрос & отговор ще имаш.

AM Contact is a site contact module for XOOPS v2 with 4 methods of anti-spam verification. These include a question and answer, and three image captcha options - module's built in image, XOOPS built in image (for consistency with XOOPS and other modules that use it) and the third party reCaptcha.

The GD2 graphics library is required for the image verification. This is compiled in to most PHP installs, but the question & answer or reCaptcha verification methods can be used instead if the image does not work.

The module should still work on older versions of XOOPS, but requires version 2.3 for the built in image captcha. Features:


  • Uses XOOPS/Smarty templates.
  • Uses XOOPS's built in mailer, so should work regardless of OS.
  • Has optional image captcha, and Question & Answer verification to help cut down on spam submitted by "bots" - choose either method, or none.
  • Mail template can easily be changed in the preferences.
  • Maximum size of user's message can be set in preferences.
System Requirements:


  • GD2 graphics library is required for the image verification.
  • XOOPS version 2.3 is required for the built in image captcha.
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Това го пробвах и работи обаче капчата се появява само на формата за контакти - Xoopsa който мъча е с модул за обяви и в него не се появява и гадовете по часовник пускат по 4 обяви на няколко часа, до тук съм баннал 50 ИП но всеки път са различни. По нета четох че слагат и капча обаче се появява проблем че като някой сбърка кода на капчата му изтрива всички полета и трябва да почва от начало което е супер досадно
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Как се казва модула? Ще го дръпна и ще го разгледам - може и да ми хрумне нещо
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

Модула се води
Small ads Version 1.40
Срещам го и като catads
 
Аз ползвам следния вид кепча:
Картинка с 8 цифри - 4 сини, 4 червени.
Условието се мени при всяко зареждане на формуляра и гласи: "Препишете само сините цифри" или "Препишете само червените цифри".
Ботовете на разчитата условието и въвеждат всичко наред :)
За сега не е пробивана... сложил съм я в сайт с 2500+ униклани на ден.
 
От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

За същата ли система става въпрос и ти ли си го слагал
 
Re: От: Как най лесно мога да сложа елементарна CAPTCHA

За същата ли система става въпрос и ти ли си го слагал
Не, не за същата система.
Системата си е моя, кепчата също.
Но реално кепчата е само един php файл, който се използва като src на картинката... мисля, че би могла да се интегрира навсякъде.
Ще кача кода след малко.
 

Горе