Как направих първата си продажба - тема за новаци

georgelino

New Member
Здравейте, нов съм в този форум, но от доста време чета от него и реших да се включа. За осъществяването на първата ми продажба искам да благодаря на Vencislav Hristov, той ми помогна с една негова статия която се казва: Полезни съвети - ClickBank. Също искам да кажа, че не съм давал пари за хостинг и домейн. Това, което направих аз беше да си направя регистрация в блогър (платформа на гугъл), да намеря продукт за промотиране от ClickBank да сложа банери в блога ми и да копирам няколко статии, които отговарят на моята ниша, както се казва в статията на Венцислав. Другото нещо беше да си направя регистрация в пинтерест, разучих добре как работи, и използвах съветите на Венцислав - харесвах пинове на други хора, следвах ги, писах им съобщение с молба да ме поканят в техните дъски, събрах 20+ дъски и започнах да пинвам статиите, които писах. НО, това което правих е че намирах инфографики с добро качество ( забелязах, че се пинват от много повече хора отколкото просто една снимка на палачинка примерно, защото нишата ми е такава ( здравословно готвене)) и ги пинвах в тези дъски. Профила ми е само един и не използвам ботове, гледайте да не спамите много (пинвайте на всеки 30 мин.) също така следвайте минимум по 100 човека на ден. Това е от мен, ако имате въпроси ще ви отговоря с удоволствие!
 
От: Как направих първата си продажба - тема за новаци

Една продажба за колко работа като часове, заслужава ли си ръчно да се прави?
 
От: Как направих първата си продажба - тема за новаци

За 3 седмици, не пишех статии всеки ден, в началото когато си оправях дизайна на блога ми отне 2 часа. Тъй като копирах статиите, ми отнемаше много малко време, на статия по 15 мин макс. Имам 17 статии общо. Но същинската част е в промотирането, различно беше всеки ден, имаше дни в които съм седял на компа повече и съм промотирал доста, в такива дни съм правил по 100-200 човека трафик от пинтерест, имало е и дни в които не съм бил на компа и съм имал по 50 посещения, различно е. Зависи от това колко време влагаш в промотиране. За 1 месец имам общо 1500+ посещения, като 400 са от България заради гугъл+. Не знам дали си струва ръчно, но с бот е много по-лесно стига да е в нормите, защото ти спират акаунта.
 
От: Как направих първата си продажба - тема за новаци

1500 посещения за месец са супер малко, трябва да наблегнеш и на другите социални мрежи. Ръчно с нови три акаунта за два часа работа в Пинтерест, Реддит и Стумблеюпон съм стигал до 3к дневно, но конверсиите от Реддита и Стумблеюпона за банерна реклама са плачевни, виж за продажби не знам
 
От: Как направих първата си продажба - тема за новаци

Имам много малко наблюдение над редит, и ако успееш да поднесеш контента по начин, който редитърите да харесат, може да направиш някоя продажба. За цъкане на рекламки обаче си прав, само ще си изхаби ресурсите на хоста човек. Там определено хората са доста особени и на ти с Интернет и не е лесно да го подлъжеш с някой аматьорски номер.
 
От: От: Как направих първата си продажба - тема за новаци

1500 посещения за месец са супер малко, трябва да наблегнеш и на другите социални мрежи. Ръчно с нови три акаунта за два часа работа в Пинтерест, Реддит и Стумблеюпон съм стигал до 3к дневно, но конверсиите от Реддита и Стумблеюпона за банерна реклама са плачевни, виж за продажби не знам
Да знам че са малко, вече не наблягам толкова много на този сайт, от 1-2 дни не бях влизал и пак си докарвах трафик от по 20-30 човека. Смятам, че за тези, които искат да се занимават с това и имат времето, ще направят по-добри резултати.
 

Горе