Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

Това, че не си ги получил е по независещи от мен причини. Виждаш, че съм ти ги пратил десет минути след като ти казах на мейла, че ще ти ги пратя.
Това, че твой приятел е изгорял с няколко хиляди е нормално. Стават такива неща в България (всъщност защо да е само в България).
Както и да е. След като си изяснихме нещата бих искал да изтриеш онази статия в блога, защото не отговаря на истината.
ilianskim; каза:
@Койчев кофти ще се почуства всеки платил 6 месеца или година на някой и след месец сайта да е продаден и никой да няма за нужно да ти прати поне имейл с предложение за компенсация, всеки се поставя на мястото на Бикс и затова го защитаваме. Оправете си сметките и всеки по пътя си.
Това, че не съм уведомил веднага всички, които рекламират при мен е моя грешка, признах я и се извиних.
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

Аз предлагам вместо да правим списък със некоректни търговци да направим списък със коректни :) Аз ще започна с Радев :) Купи линкове при мен (2 линка) и ми "докара" негов клиент, който купи още 3 линка :)
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

30 са налични по сметката. Разликата идва от тук:

- Договорено беше на 15.06 да му изпратя банера. Банера не беше готов и не съм му изпращал нищо.

- На 7-ми август му писах първият емайл "vidiah che prodavash sms4e.net . Pisah ti na skype, no qvno ne go polzvash. V takiva sluchai e redno da se svarjesh s tezi, koito sa ti platili i da gi uvedomish ... "

- На 21-07-2008, 01:16 PM koychev : "Месец след като пуснах тази тема, искам да я ъпна, тъй като отново се освободиха рекламните позиции. Цените от първия пост още са валидни."

- На 29-07-2008, 05:11 PM koychev : "Тези дни реших да продам единия от сайтовете ми. Става въпрос за sms4e.net Предполагам няма смисъл да ти давам инфо за ПР, посещения и т.н, тъй като и да ти дам съм сигурен ... ". Двата цитата са от http://www.webmasterbg.org/ форума.

------------------
"Връщам ти 30 лв, защото от 11,06 до 11,08 са минали 2 месеца през които рекламната позиция беше запазена за теб."
-----------------
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

bics защо винаги извърташ нещата в твоя полза не мога да те разбера и спестяваш част от истината.
Банера за който бяхме говорили трябваше да стои в ротатор с 30% показване, т.е. с още два банера Ако случайно това ти се губи в хронологията на скайпа мога да го постна и да ти припомня, че това беше много добре уточнено. Това, че търся рекламодатели за останалите две позиции не мога да разбера тебе кво те бърка. Или и за това трябваше незабавно да те уведомя. Ако искаш мога да ти пращам и мейл всеки път когато ходя до тоалетната ... Мога даже и снимка да ти правя!!!!!!!!!

Пич света не се върти около теб и приеми, че не за всичко си прав и, че не всичко е така както ти си го мислиш.
Също така престани да се самонавиваш и да си втълпяваш, че някой иска да те измами или прецака.
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

схванахме идеята за некоректното обслужване...:( ама то стана епохално с тези шотове от icq, скайп, епей, и т.н. използвайте ЛС по често...
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

Koychev, харесва ми поучителния ти тон.

Нещата са ясни и няма нищо за въртене / прочети 1-то ми мнение /. За припомнянето и уточняването да не говорим, че дори не се сети за какво ставаше дума в началото на т.н. "изясняване" . Естествено, че зная и ПОМНЯ какво сме се разбрали / ротацията + това, което се наложи да ти припомня /. Уточнението е за да е ясно от къде идва разликата в парите.

Сърдечно благодаря за пояснението, че не всичко е така както си го мисля. Жалко, че това го разбрах на по-късен етап от "работата" ми с теб.

П.С. Ако нещо желаеш да добавиш - чувствай се свободен да ми се обадиш и по телефона. GSM-а ми съм ти го изпратил.
П.П.С. Варна е хубав град, самият аз съм от Варна - ако търсиш препоръки ми пиши.
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

@biks @koychev мисля, че е краино време да спрете!
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

Специално за "пича" съм написал това

"Ако нещо желаеш да добавиш - чувствай се свободен да ми се обадиш и по телефона. Gsm-а ми съм ти го изпратил."
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

koychev се извини и смятам, че постъпи мъжки в ситуацията.
Ако имате да се изяснявате - направете го на лични или най-добре се срещнете лично. Някои проблеми не могат да се оправят по телефона или чатове...
 
От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

bics защо винаги извърташ нещата в твоя полза не мога да те разбера и спестяваш част от истината.
Банера за който бяхме говорили трябваше да стои в ротатор с 30% показване, т.е. с още два банера Ако случайно това ти се губи в хронологията на скайпа мога да го постна и да ти припомня, че това беше много добре уточнено. Това, че търся рекламодатели за останалите две позиции не мога да разбера тебе кво те бърка. Или и за това трябваше незабавно да те уведомя. Ако искаш мога да ти пращам и мейл всеки път когато ходя до тоалетната ... Мога даже и снимка да ти правя!!!!!!!!!

Пич света не се върти около теб и приеми, че не за всичко си прав и, че не всичко е така както ти си го мислиш.
Също така престани да се самонавиваш и да си втълпяваш, че някой иска да те измами или прецака.

Истинската бизнес етика говори, че всяко частно или юридическо лице е длъжно да компенсира клиента си без значение какви технически причини са се появили по движението на парите в сделката. Освен ако горепосочените проблеми не са уточнени в споразумението.

Ще запазя неутрално мнение - кой прав, кой крив. Пиша този пост, защото съм бил в твоята позиция и искам да ти кажа, че когато продаваш нещо, ти си един робот, една услуга и си длъжен да служиш на хората. Т.е. или компенсираш загубите на клиента си, или приемаш лошата репутация, получена от тази сделка.

Истината е, че е абсурдно да правиш нещо за пари и да очакваш разбирателство от страна на клиента или който и да било. Оплескало се е нещо, а това означава, че ти носиш отговорност.

Ако ти платя Х сума за да ми посееш слънчоглед и стане ядрена зима и няма слънце десет години, ти гориш и аз - клиента - трябва да си получа компенсация в най-лошия случай. Ако не ти отърва - отварям тема като тази.

Надявам се си правиш правилен извод от думите ми. Нищо лично - просто за да имаш добра репутация трябва да се бръкваш понякога.

п.п. Накратко - върни му парите по банков път или пощенски запис и проблема се решава. Ако не ти харесва идеята ще трябва да приемеш факта, че за този човек ти си тарикат.
 
От: От: Как прави бизнес Станимир Койчев Атанасов ?

Истинската бизнес етика говори, че всяко частно или юридическо лице е длъжно да компенсира клиента си без значение какви технически причини са се появили по движението на парите в сделката. Освен ако горепосочените проблеми не са уточнени в споразумението.

Ще запазя неутрално мнение - кой прав, кой крив. Пиша този пост, защото съм бил в твоята позиция и искам да ти кажа, че когато продаваш нещо, ти си един робот, една услуга и си длъжен да служиш на хората. Т.е. или компенсираш загубите на клиента си, или приемаш лошата репутация, получена от тази сделка.

Истината е, че е абсурдно да правиш нещо за пари и да очакваш разбирателство от страна на клиента или който и да било. Оплескало се е нещо, а това означава, че ти носиш отговорност.

Ако ти платя Х сума за да ми посееш слънчоглед и стане ядрена зима и няма слънце десет години, ти гориш и аз - клиента - трябва да си получа компенсация в най-лошия случай. Ако не ти отърва - отварям тема като тази.

Надявам се си правиш правилен извод от думите ми. Нищо лично - просто за да имаш добра репутация трябва да се бръкваш понякога.

п.п. Накратко - върни му парите по банков път или пощенски запис и проблема се решава. Ако не ти харесва идеята ще трябва да приемеш факта, че за този човек ти си тарикат.
И аз съм съгласен с теб. Истината обаче, е че на господина му бях върнал парите още преди да пусне тая тема. Разбрахме се по мейлите, че ще му върна парите, след десет минути направих превода и на същият ден или следващият (не помня вече - минаха няколко месеца) той пуска тая тема тук, във webmasterbg и в още един блог. В крайна сметка губя естествено аз, защото миналата седмица един колега ми каза на първа страница в гугъл при търсене на моето име излиза тази тема. Смятам, че тук има доста несправедливи обвинения към мен и на пръв поглед който прочете само първият пост от темата ще си извади доста категорично отрицателно мнение за мен. А при положение, че част от доходите ми идват от работа на фрийланс ... сам прецени кой нормален клиент, който пропадне тук ще се обърне към мен. Въпреки, че в крайна сметка смятам, че постъпих правилно в ситуацията.
Освен да направя още една тема "Коректен партньор ли съм аз" и да кажа на всички клиенти, с които съм работил да напишат по два реда. Така новата тема сигурно ще измести старата в резултатите на гугъл и малко или много ще си оправя репутацията :) .... но не смятам, че даден форум е мястото за реклама или антиреклама на нещо, затова сигурно ще се откажа.

jenskipazar-kirkov.predpriemach.com
Наистина малко на така се получи, но постави се на моето място. Нападат ме - отбранявам се. Ако бях останал пас щях да излеза ще по-виновен.
 

Горе