Как пращате масови мейли до потребителите си?

biaaro

Well-Known Member
Не става въпрос за спам, а за пращане на бюлетини и новости до потребителите на сайта. На 2-3 дена искам да пращам по мейл до 3000 мейла. Как да стане по най простия начин?
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Не става въпрос за спам, а за пращане на бюлетини и новости до потребителите на сайта. На 2-3 дена искам да пращам по мейл до 3000 мейла. Как да стане по най простия начин?

С пхп скрипт и крон задача. :) Само, че зависи на какъв сървър си, защото при суперхостинг на споделения мисля че мейлинга беше ограничен до 250 на час или нещо такова не знам по другите как е. А ако си на впс не би трябвало да е проблем.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Няма ли някое добро опънсоурс скриптче за тази цел, и на ме ни се е налагало...?
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Е защо не използвате MailChimp? Супер е и имаш пълен контрол върху това какво се случва с емайла!
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Е защо не използвате MailChimp? Супер е и имаш пълен контрол върху това какво се случва с емайла!

Защото е платена услуга :D затова не го ползват. Примерно:
Как да стане по най простия начин?
да се чете "по най-безплатния начин"
добро опънсоурс скриптче за тази цел
да се разбира "безплатно и да не изисква инсталация и съпорт от някой, който ще иска заплащане"
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Бях ти написал друго, но го изтрих, защото ти прехвърлих мненията и ми се видя интелигентно момче. Кажи защо първия смотан пост точно в моята тема реши да го пуснеш? Софтуер за мейлинг мога да си купя когато поискам, ако искам ще си купя всичко, което се предлага на пазара. Въпроса е трябвали да си купувам базука за да убия комар!

Заслужи си червеното ...



Защото е платена услуга :D затова не го ползват. Примерно:
да се чете "по най-безплатния начин"
да се разбира "безплатно и да не изисква инсталация и съпорт от някой, който ще иска заплащане"
 
Последно редактирано:
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Mailshimp, Mailingengine , etc са услуги (в частност SaaS), не софтуер за мейлинг. Там можеш да си прецениш обема на изпратени мейли и съответно бюджета, който е необходим. Не знам защо си решил, че поста е смотан, просто не съответства на твоето мнение, моя гледна точка. Най-лесния алгоритъм:
1. един html темплейт на писмото
2. база данни с 3-4 таблици: users_unsend , user_draft, users_sent евентуално users_errors
3. php скрипт, който да прехвърля определен брой записи от едната таблица в другата и да ползва mail() функцията
4. cronjob който да стартира php скрипта през определен интервал.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Mailshimp, Mailingengine , etc са услуги (в частност SaaS), не софтуер за мейлинг. Там можеш да си прецениш обема на изпратени мейли и съответно бюджета, който е необходим. Не знам защо си решил, че поста е смотан, просто не съответства на твоето мнение, моя гледна точка. Най-лесния алгоритъм:
1. един html темплейт на писмото
2. база данни с 3-4 таблици: users_unsend , user_draft, users_sent евентуално users_errors
3. php скрипт, който да прехвърля определен брой записи от едната таблица в другата и да ползва mail() функцията
4. cronjob който да стартира php скрипта през определен интервал.

Смотан, заради това ->>> да се чете "по най-безплатния начин". Аз проверих кой си, що си, какво си писал и съобразих отговора си към теб с това. Ти обаче без грам да се съобразяваш реши, че аз търся безплатни неща и почна да превеждаш какво съм искал да кажа. Не е коректно и не ми харесва някой да ми намеква, че съм кокошкар търсещ само безплатното. Достатъчно хора от форума ме познават за да потвърдят обратното.

Иначе мерси за отговора.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

На готова система ли ти е сайта? Имам предвид wp или нещо подобно.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Е чак пък кой съм и що съм едва ли си проверил. Много лично ги приемаш нещата. Докъде стигна с попълването на кода в алгоритъма....? Забравил съм да пиша, че е задължилтено с php да се описват всички възможни хедъри, че половината public_mail services като Gmail, Yahoo Hotmail и т.н. те маркират като bulk_sender_bot
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Не. Не е...

PHP:
$sql = $mysql->query("select * from users ");

$from = "info@ниакоисаит.info";
$i=0;
while($result = mysqli_fetch_array($sql)){
               $i++;     
                $message = nl2br("

                Здравей {$result['username']},
                 Съобщение
                ");
                $headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n"; 
                $headers .= 'Content-type: text/html; charset=windows-1251' . "\r\n"; 
                $headers .='From:'.$from . "\r\n" . 'Reply-To:$from' . "\r\n" . 'X-Mailer: PHP/' . phpversion();
                @mail($result['email'], "Тема", $message, $headers);
}
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Е чак пък кой съм и що съм едва ли си проверил. Много лично ги приемаш нещата. Докъде стигна с попълването на кода в алгоритъма....? Забравил съм да пиша, че е задължилтено с php да се описват всички възможни хедъри, че половината public_mail services като Gmail, Yahoo Hotmail и т.н. те маркират като bulk_sender_bot


Кой си що си в рамките на форума естествено:) До никъде ... смятам да говоря с програмист да видим един модул за масс майлинг как ще стане... Периода когато сам си правих работите мина преди няколко години.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

MailChimp

1. възможност за къстъм изглед
2. различни шаблони
3. добра статистика
4. уведомяване по мейла за нови потребители
5. писмата им не попадат в спам папката, поне досега не ми с е еслучвало някой да се оплаче
6. имат си ънсъбскрайб линк т.е. няма ядове за оплаквания от спам

екстри - има и безплатен план, който е отличен за тестове или за относително малки проекти

безплатния план включва до 2000 потребителя в листа и до 12 000 мейла месечно , простичко казано съвсем спокойно може да се праща седмичен бюлетин за неголеми листове

цените са съвсем прилични дори за платените пакети http://mailchimp.com/pricing/
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Като ако не минава през cronjob може да се направи и примерно съобщението ти с някой htmleditor да се поства през форма и тем подобни това е примерно ако го пускаш през крон задача. :)
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

със скрипт и крон е твърде рисковано - броят изходящи мейли обикновено се наблюдава и е възможно от хоста да ви спрат или скрипта или целия сайт.

случвало ми се е - не развивам теории, но който има бол време и мерак нека си пробва с крон и скриптове
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

със скрипт и крон е твърде рисковано - броят изходящи мейли обикновено се наблюдава и е възможно от хоста да ви спрат или скрипта или целия сайт.

случвало ми се е - не развивам теории, но който има бол време и мерак нека си пробва с крон и скриптове

На мен също. За това най-добре с формичка и ограничаваш да кажем колко мейла искаш да пратиш и да кажем през час само пускаш пак през формата и вече скрипта само да селектва от кой до кой номер е минал и да праща. :)
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

със скрипт и крон е твърде рисковано - броят изходящи мейли обикновено се наблюдава и е възможно от хоста да ви спрат или скрипта или целия сайт.

случвало ми се е - не развивам теории, но който има бол време и мерак нека си пробва с крон и скриптове

:) Точно такива спирам затова и му писах по-горе как да го направи. Тествано на хост с ограничение 300 мейла на час. За mailchimp си описал много показателно какви са преимуществата, но не съм съгласен с точка 6 . Пак от опит споделям, но ако домейна Ви или бранда Ви е попаднал в т. нар. content филтър писмата дори и през mailchimp влизат в SPAM и JUNK.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Между другото сега ми дойде идея и за крона, като се пусне нека да е пак масово всичко само да му се изчисли на колко да му се сложи sleep(30); функция след всеки мейл. :D По този начин скрипта ще праща пимерно мейл на всеки 30 секунди и може да се предотврати наказанието от хостинга.
 

Горе