Как пращате масови мейли до потребителите си?

От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Моето скромно мнение, тъй като не разбирам от програмиране е, че сървисите като MailChimp и други подобни, дори и в безплатната си версия, са много по добри от това да си пишеш сам кодове.
Ето и причините:

1. Сигурен софтуер, готов и написан и най-вече тестван от много хора.
2. Много добри инструменти за отчетност - което за мен, като човек в маркетинга е много важно.
3. Сигурност срещу СПАМ - т.е. големите майл компании знаят, че MailChimp си проверява клиентите и за това "пропускат" майл-ите от тях.
4. Темплейти и възможност за One click unsubscribe - което в друг случай би било играчка.

В общи линии, защо да си тровя живота да пиша нещо, което мога да издъня, при положение, че мога да ползвам нещо готово.
Освен това, MailChimp има възможност да прави бюлетин от RSS и разни други малки пинизи, за които иначе трябва да се пише код.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

:) Точно такива спирам затова и му писах по-горе как да го направи. Тествано на хост с ограничение 300 мейла на час. За mailchimp си описал много показателно какви са преимуществата, но не съм съгласен с точка 6 . Пак от опит споделям, но ако домейна Ви или бранда Ви е попаднал в т. нар. content филтър писмата дори и през mailchimp влизат в SPAM и JUNK.

ако филтрират по домейн или бранд няма значение как ще влиза писмото- отива си в кофата. това с форма не съм го пробвал, изглежда практично, поне на пръв поглед
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Междудругото ...

Току що от суперхостинг ми отговориха, че при спазването на определени условия за моя акаунт мога да пращам по 1400 мейла на час.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Има и безплатни и платени, но няма смисъл от скъпи решения за неща които могат и безплатните.
biaaro за твоята работа можеш а пробваш с phplist ( има го в CPanel-a ) можеш да си го инсталираш и от там или друго добро решение което сме слагали на много клиенти е Pommo http://pommo.org инсталираш, настройваш шаблони, колко мейла на час, да има ли отписване да няма ли, импорт на клиентите ти и това е. Лесно е и ще ти свърши работа без главоболия.
Надявам, се да ви свърши работа доста хора търсят такива решения а това е такова работещо.

Поздрави
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

Едно важно нещо тук - ако си на споделен хостинг и ползваш свой скрипт, повечето хостинги спират скрипта след 10на секунди. Т.е. sleep не върши работа. Поммо изглежда добро, но ако скрипта се спира след толкова малко време, няма да стане.
Решението тук е крон + собствен скрипт + лимит на пращане при избор на мейли от БД
виж и тук
http://searchengines.bg/showthread.php?t=15184
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

С е107 на суперхостинг съм пращал над 7000 съобщения за 3-4 часа.
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

С е107 на суперхостинг съм пращал над 7000 съобщения за 3-4 часа.

После нямаше ли тоя акаунт е спрян. :lol: Аз като съм пращал много масов майл направо ми бяха блокирали домейна :-D, а това беше преди пет години сега е много по затегнато направо се чудя как си успял. :D

Иначе на впс. който ми е при тях пак нямам проблеми мога да пращам здраво.
 
От: От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

После нямаше ли тоя акаунт е спрян. :lol: Аз като съм пращал много масов майл направо ми бяха блокирали домейна :-D, а това беше преди пет години сега е много по затегнато направо се чудя как си успял. :D

Иначе на впс. който ми е при тях пак нямам проблеми мога да пращам здраво.

Даже не съм се замислял, че може да се получи нещо такова. Но съм го правил много пъти през няколко месеца и никакъв проблем. :D
 
От: Как пращате масови мейли до потребителите си?

http://www.phplist.com/

Аз ползвам тази система на няколко големи сайта и съм доволен. Може да се конфигурира лесно да спазва ограниченията на хостинга и няма проблеми с големи листи. Тествал съм я с 20 000+ на ден и за сега работи добре.
 

Горе