Как работите?

Copywriter

Active Member
Една идея, която смятам, че ще е полезна и занимателна за потребителите във форума. Идеята е проста, различните потребители отговарят на 5 различни въпроси в темата или пък в личните си блогове и ще линкна към всички участници от този пост.
Въпросите са относно начина ви на работа, софтуера и хардуера, който използвате докато работите. Ще отговаря и аз на тези въпроси до няколко дни.

1.Кратко представяне. Какво работите?
2.Какъв софтуер използвате?
3.Какъв хардуер използвате?
4.Какъв би бил идеалният софтуер/хардуер, който бихте използвали?
5.Как изглежда работно ви място(снимка, описание)?
 
От: Как работите?

1. админ на сайт

2. Софтуер:
Photoshop, Paint
Notepad++, Wamp,
Mozilla но с много добавки, най много измолвам iMacros, често си правя разни JS + iMacros програми, които ми вършат по-голямата част от работата
програма за html map
С Excel и Word форматирам и подреждам всеки вид информация, за да стане удобен за работа
Flux – променя цветове на монитора и премахва главоболие, умора и червени очи. Трябва няколко дена за да свикнете с нея и после няма да искате да я махнете
ABBYY FineReader
Yodm3D – прави няколко дестопа, за да може да подреждам няколко задачи на различни дестопи, без да се обиквам от много отворен прозорци
ShockAero3D – натискам F1 и прави така: http://screenshots.fr.sftcdn.net/fr/scrn/67000/67654/shock-aero-3d-17.jpg Бързо и лесно намирам прозореца който искам да отворя
Adobe acrobat – само за да конвертирам от PDF в Word
Macromedia Adobe Paper – прави конвертира PDF във Flash който изглежда като PDF. Има дупка в системата и ако сложите PDF с парола за да не се променя, през него ще се сехва пак във PDF обаче вече ще може да се променя или конвертира в Word :mrgreen:
Cyberlink powerdirector – лесно обединява картинки и клипове и ги прави на общ клип или слайдшоу
Wondershare Flash Gallery Factory Deluxe – лесно правен на флашове (слайдшоу и галерии) с линк на разливите картинки.
CamStudio
Malwarebytes + Avast 4.8 – понякога ги включвам :)
Другите не ги помня, пускаш темата в почивен ден.

3 Хардуер
Мишка с бутони за копиране и пастиране
Обикновен настолен комп
Монитор 21 инча

4.Какъв би бил идеалният софтуер/хардуер, който бихте използвали?
Софтуер – легален
Хардуер – дъно с 2 процесора и SSD хард. На SSD-то вкъщи XP зарежда за под 10 секунди, като не е омазано, мноoo яко

5.Как изглежда работно ви място(снимка, описание)?
В точка 3 хартуер не съм описал камера :wink:
Някой ден като си направя сайт (че така и не научих как се правят) ще напиша ръководство за админите на сайтове. Поздрави за темата аз отдавна мислих да пускам таква но ми се струваше че никой няма да ми отговори
 

Горе