Как работи свежо.нет

alabam4eto

Active Member
Здравейте колеги ще може ли някой да ми обясни как точно работи това свежо.нет. Статиите ми редовно стават с по 24-25+ гласове а сега едната пусната от вчера е с 38 гласа, но не даже в топ статиите…

Как става една статия свежа или топ – мислех си, че когато статията ти се хареса от много хора и те гласуват тя става свежа да ама не. Гледам статии с по 20 гласа пуснати преди 19ч. стават свежи а мойта статия е на 16 часа с 38 гласа, а не е.

Таз машина свежо.нет взема да ме дразни!
 
От: Как работи свежо.нет

Много важна част от алгоритъма за "популярни статии" са и посещенията.
 
От: Как работи свежо.нет

До колкото съм забелязал, всичко зависи от редакторите. Ако те ти харесат статията и видят, че тя е уникална (не си я копирал от някъде) и че си хвърлил поне малко труд, има голяма вероятност публикацията да стане популярна. Също така пропускай да правиш грешки (правописни, пунктуационни, граматически).
Успех!
 
От: Как работи свежо.нет

В свежото са много нещата от които зависи това дали статията ти ще излезе в "популярните". Зависи от гласовете, зависи от посещенията, зависи от коментарите, зависи и от времето за което статията е събрала гласовете, абе зависи от много неща и честно казано формула за успех почти няма. В повечето случаи е късмет...
 
От: Как работи свежо.нет

Тц. По мои наблюдения, нито посещенията, нито коментарите имат значение. Важни са гласовете, и много зависи от кой са :) Както каза Сегмадис по-горе, важно е и да се събират бързо.

Алгоритъма си работи сам, въпреки че, когато администратор гласува положително или отрицателно, почти е сигурно, че статията съответно ще стане или няма да стане свежа. Но те рядко гласуват. Най-голям пауър има Станислав :)

Не очаквайте да влизате един път на месец, броя на публикуваните ви статии да е равен на броя на гласуваните, и да правите свежи. Така не става. Нужно е да сте активни, да гласувате, да пишете коментари, да НЕ СЕ дразните с хората. Така е и във всяка социална мрежа впрочем. Естествено, ако сте Иво Инджев или Иван Бедров, може и без последното :D
 
От: Как работи свежо.нет

Преди време разкриха тайния алгоритъм на Дигг. Носят се слухове, че и при свежо е същия.

ето обяснение за алгоритъма на дигг: http://dancejam.com/videos/1054597335-the-secret-digg-algorithm
 
От: Как работи свежо.нет

ххахах гледал съм го това преди много време :) Не, не им е такъв алгоритъма на Свежо... Иначе публикацията "Поздрав за вагината Станислав"(Станислав е един от админите), нямаше да стане свежа, както и много други, в които чрез обиди се критикува алгоритъма, който наскоро беше значително променен. В ущърб на много хора, естествено...
 
От: Как работи свежо.нет

(4V.6Vo.2C)/t>L24

V=Посетители
Vo=Гласове
C=Коментари
L24=Средноаритметичен коефицент от последните 24 свежи статии
 

Горе