Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Updated

Member
Здравейте, някой наясно ли е как работят сайтове за бързи кредити като кредитсимо и т.н. имате ли някаква представа колко пари ще са нужни за да се започне такъв бизнес и дали тази сфера върви добре в момента в тази криза ?
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Доколкото знам тези сайтове са "вързани" с небанкови финансови институции. Т.е трябва ти регистрация от КФН и капитала на дружеството едва ли ще е малък...
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Наскоро даваха по новините, че точно такъв тип сайтове/услуги в момента просперират най-много.
Голяма част от хората, които ги ползват се нуждаят от тях, за да погасяват битови сметки, докато дойде заплатата. КФН е едно на ръка, мисля, че имаше още доста изисквания. А и капитал определено трябва... не мога да кажа никаква ориентировъчна цифра, ама... няма да е малко със сигурност!
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Това са сайтове за рекет на отчаяни хора, защото само отчаян човек би взел пари при тази лихва.
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

45 ДниСрок на кредита
191.52 лвТакса
590.52 лвДължима крайна сума

При взети 399 лв. за 45 дни. Не знам колко отчаян трябва да си за да се съгласиш с тия условия.
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

По-интересно е как се подсигуряват? Освен със запор на работна заплата, не се сещам за друго. Но пак има вратички да ги врътнеш.
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Здравей, зад всички големи фирми за бързи кредити, седят банки в България. Вкл. и този, който си споменал има гръб френска банка.
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

а според вас едно физическо лице с капитал 30 000 може ли да стигне до там ,че да отпуска онлайн кредити до 400лв да кажем
 
Извинявай, нищо лично.

И ако ти дойдат 100 човека първите 20 дни кво правиш, почваш да отказваш кредити, или ще рефинансираш с банкови заеми, което си е оферта имайки предвид разликата в лихвите.

Та на въпроса, аз лично не смятам, че са достатъчни. За банки мисля беше 10 млн. мин. капитал, за затстрахователни и осигурителни дружества май пак над милион беше. Не казвам, че в случая се изисква подобен капитал, но може би малко повече от 30 000. Все пак да регистрираш едно АД ти искат 50 000... Може и да няма минимум, знаеш ли, те дали са онлайн или офлайн едно и също ще е изискването. Трябва да потърсиш малко в нета. Ако си намерил и не искаш да споделяш с всички, може едно лично да пишеш, че ми е любопитно, не че мисля да се захващам с подобно нещо.
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Мислех на скоро да правя сайт анти на тези фирми и дори имам все още такова желание. Сами се досещате, че имам впечатления, които са ме навели на мисълта, че са изключително големи измамници. Въпреки добрата реклама, която си правят. Да, дават пари, но ти режат главата - по лоши лихви дори и от лихварите, които полицията не прибира. Изключително малки букви в договорите, които вследствие ти разказват играта.

Всички тези впечатления, а и още куп други доказани с документи имам от опита на няколко мои близки хора.

Въпреки всичките писаници из интернет, че са измамници, то доста хора се връзват, просто защото нямат пари, а им трябват на момента. Отпускат лесно и бързо, после ти разкатават фамилията.

Колкото до въпроса - с 30 000 лева не можеш да получиш дори разрешително да процедираш с личните данни на клиентите си, които са необходими за работа с бързи кредити.
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Колкото до въпроса - с 30 000 лева не можеш да получиш дори разрешително да процедираш с личните данни на клиентите си, които са необходими за работа с бързи кредити.

Това да се регистрираш да оперираш с лични данни, въобще не е такава сумата. Всяка една що годе читава агенция за подбор на кадри има такава регистрация и да плащат 30 000 лв за това ми се струва несериозно.
 
От: От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Агенциите не знам да имат достъп до кредитната история на човек и цялата му фамилия. Да, знам че много хора ще кажат, че не е голяма работа да се разберат тези неща, но това да го правиш законово и да имаш право за това е друго.
 
Пълни глупости. За да си небанкова финансова институция не ти трябва никакво разрешение нито от БНБ нито от КФН. Регистрираш се единствено в регистъра воден от БНБ. Регистрираш обаче, не че искаш разрешение. Така че никакви лимити за капитал - трябва да си АД, което ще рече 50 хилки. Без да съм убеден предполагам че единствената рестрикция е да е внесен изцяло, а не на 75%.
 
От: Re: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Пълни глупости. За да си небанкова финансова институция не ти трябва никакво разрешение нито от БНБ нито от КФН. Регистрираш се единствено в регистъра воден от БНБ. Регистрираш обаче, не че искаш разрешение. Така че никакви лимити за капитал - трябва да си АД, което ще рече 50 хилки. Без да съм убеден предполагам че единствената рестрикция е да е внесен изцяло, а не на 75%.
а от те
Според Наредба №26 на БНБ е нужен капитал в размер на 250 000 лв. за започване на дейност като финансова институции. В момента се очаква повишаването на тази сума. В следващи брой на вестник "БАНКЕРЪ" ще има статия именно за микро кредитирането. Основна печалба от тези сайтове освен от лихвения процент идва и от неясните за потребителя права за плащането има и различни скрити такси. Никой не обявява, че като получиш парите имаш такса 10лв. дори при уж безлихвените заеми! Това обаче се оказва напълно законно да не бъде информиран потребителя.

Причината се крие в неуредици в Закона за потребителския кредит. Може би сте забелязали, че максималната сума е 399лв а не примерно 400лв. Оставям ви да се поровите.
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

45 ДниСрок на кредита
191.52 лвТакса
590.52 лвДължима крайна сума

При взети 399 лв. за 45 дни. Не знам колко отчаян трябва да си за да се съгласиш с тия условия.

Нямам думи. При взети 399 лв. за 45 дни.

Общо изплатено по кредита: 590.52 лева
Оскъпяване за срока на кредита: 48.00%
Годишен лихвен процент: 389.33%
Годишен процент на разходите (ГПР): 2304.43%
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

Не гледай само лихвата имат си и такси които оскъпяват кредита с още около 10-20лв.
И както споменах малко по-горе тези кредити не се контролират от държавата и ако искат могат да ти сложат лихва и 100% за периода на кредита и 1 000 000% за година :)
 
От: Как работят сайтове за бързи кредити (онлайн кредити)

В сравнение с тези, заложните къщи са направо благотворителни организации.
Дори Мафията не е толкова нагла и кредитира при по-ниска лихва.
 

Горе