Как се декларират доходи от афилиейт на сайтове за залагания и казина ?

nadalbg

New Member
Може би е време да декларирам доходи, сумите не са големи, но искам всичко да е изрядно. Чувал съм, че мога да се регистрирам като еди какво си и 30% от доходите се приспадат като разходи.
 
И на мен ще ми бъде интересно да чуя мнение по темата ... до какви суми няма проблем да не се декларират , как е най-добре да се декларират ... и въобще всичко по темата . Ако има някой с повече опит ще съч благодарен да се разяснат нещата .
 
Може би е време да декларирам доходи, сумите не са големи, но искам всичко да е изрядно. Чувал съм, че мога да се регистрирам като еди какво си и 30% от доходите се приспадат като разходи.

Принципно нещата и най-кратко са:

Еднократна ли е сумата или получавате суми периодично?

Един вариант е да се регистрирате като лице упражняващо свободна професия. В този случай се приспадат 25% нормативно признати разходи /в най-масовия случай/. Дължите осигуровки за месеците, за които осъществявате дейност. Данъкът се плаща на 3-месечие и годишно.

От къде са клиентите? Защото ако са от ЕС ще се наложи да се регистрирате по ЗДДС.

Друг вариант е регистрация на фирма.
 
То реално тия суми идват от игралните сметки ... а наистина данък за печалби от залози не се плаща ...
Все пак има ли определена суба над която би се събудило съмнение у данъчните че идват пари от игралните сметки , без почти никакви депозити ?
 
До колкото знам банките са длъжни да уведомят Данъчните когато в сметката влизат суми над 5000 лв. Затова теглиш по малко от 5 К .. ако имаш повече. Или теглиш със СКРИЛ взимаш една карта от тях.. и плащаш с картата навсякъде само няма теглиш през банкомати че взимат доста пари за такса ама може да зареждаш по бензиностанции по магазини да платиш т.н. безплатно
Така ще си спокоен
 

Горе