Как се намират пазари?

Здравейте, от известно време ме мъчи, въпроса, какво е точно “маркетингово/пазарно проучване” ? Мен интересува как точно се търси пазар за дадена стока. Например, според европа, сектора металообработка е приоритетен за развитие, има остра нужда от такива предприятия. Добре. Аз съм металург, да кажем, разбирам на машиноте и имам капитал за да стартирам подобно начинание, НО как ще намеря пазара? Нуждаещите се от това? Същия пример и за земеделието, пак от разни доклади, дефицит на лешници, мляко, мед. Добре, започвам да ги произвеждам тези неща, е как да намеря пазар, дефицитни стоки, уж пазара има нужда от тях, но как да го намериш този пазар? Както в България, така и в Европа ?
 
Ами това цялото нещо "маркетингово/пазарно проучване(клиенти).
-
Ако говорим за това с земеделието,леници,мляко,мед?

Функционална гледна точка съвкупност от функциите, които се извършват при реализацията на отделните земеделски продукти..

- Качество
- Материял
- Как са гледани тези животни
- Комуникация
- Реклами
- Репутация
- Отношение

И много още за изброяване неща който трябва да се спазват, смисъл ти няма как буквално да го грабнеш с раце пазара..
 
потърси в Гоогъл теми от новинарски сайтове за маркетинг агенции
или търси диретно маркетинг агенции и съответно техните домейни

почни да търсиш перо по перо в гоогъл и ще намериш каквото ти трябва, но първо трябва да ти узрее цялостния модел на твоята икономическа дейност
поздрави
 
Тия въпросните земеделски продукти, като мед, лешници, гъби и тн не влизат в никакви статистики в БГ, защото се произвеждат в малки количества, от достатъчен брой като цяло за регионалното търсене производители и са в сивия сектор, продават се по пазарите обикновено и съответно ако ще произвеждаш нещо подобно, отиваш на пазара, питаш търговци и производители и така си правиш проучването.
 
Тия въпросните земеделски продукти, като мед, лешници, гъби и тн не влизат в никакви статистики в БГ, защото се произвеждат в малки количества, от достатъчен брой като цяло за регионалното търсене производители и са в сивия сектор, продават се по пазарите обикновено и съответно ако ще произвеждаш нещо подобно, отиваш на пазара, питаш търговци и производители и така си правиш проучването.
Относно меда и гъбите си в грешка, голяма част от меда ни се изнася, а при гъбите още повече, трюфелите които са си гъби - 100% се изнасят, главно за Италия. И именно това ми е чудно, как изкупвачите тук, са си намерили тези пазари в Италия, как са си уредили търговските отношения ?
 
За гъбите може, но за меда не съм в грешка със сигурност, питай на лс защо. Изняся се, защото големите производители продават на едро на ниски цени, но на местните пазари има достатъчно предлагане, търсенето е постоянно, но не е никак високо. А не е никак лесно да си пчелар с голям брой кошери и да си на светло, съответно да предлагаш продукцията в магазините. Питай на лс ако те интересува за мед, освен със сайтове, се занимавам с пчеларство и си продавам на местния пазар в пазарни дни продукцията.
 

Горе