Как се оправя тъмните участъци на снимка

MartinHR

Member
Здравейте
Преди време гледах един видео урок но не се сещам мисля че беше на линда.цом незнам
Там се обясняваше как ако част от снимката е слънце а другата част сянка с нещо се правеше и това се оправя автоматично на цялата снимка. Два дни го търся това и не го намирам някой знае ли или гледал ли е това.
Дали не ставаше въпрос за използване по някакъв специален начин инструмента dooge tools незнам
ама го правеше от веднъж на цялата снимка а не на части
Вие чували ли сте за това?
Въпроса ми е как може едновременно да се затъмнят светлите участъци на снимката и да се осветлят тъмните?
 
Последно редактирано:
От: Как се оправя тъмните участъци на снимка

Имаш предвид техника на снимане или ретуш след това?
Ако е ретуш - много тулове ти дават възможност да управляваш нивото на "сенките".
Photoshop или Lightroom могат да ти свършат чудесна работа.
 
От: Как се оправя тъмните участъци на снимка

Това го гледах преди години в един видео урок
отварят снимката прави го това не знам какво беше но беше с конкретни стойности примерно това 10% другото 15 опацити 30 и т.н. и това ставаше без да се дели снимката на леаъри т.е. така може да се обработват голямо количество защото става супер бързо
защо ако имаш 200 снимки и трябва да ги делиш на леъри това ще ти отнеми седници
Сега 2 дена търся този видео урок и не мога да го намеря не беше от тези на български някъде е гугъл го бях намерил
След дълго търсене намрих това
http://www.photoshopessentials.com/photo-editing/shadow-highlight/


Това дето търся имаш подобен краен ефект даже по добър от този но не се минава през толкова неща и можеше да се преви даже и на старите версии на фотошопа в които няма shadow-highlight
 
От: Как се оправя тъмните участъци на снимка

Казах ти - отваряш с lightroom, бутваш стойността на shadow (сянка) и то се изсветлява или затъмнява. Не знам как по-просто да ти обясня.
Това, което си дал обяснява същото "Bringing Out Shadow" само, че малко по-подробно и с фотошоп.
 
От: Как се оправя тъмните участъци на снимка

отваряш с lightroom, бутваш стойността на shadow (сянка)

къде е това lightroom това програма ли е аз не съм фотограф не ги знам тези неща
 

Горе