Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

TiGeR83

New Member
Здравейте! Искам да Ви попитам дали организирането на конкурс в блога на сайта (nakiti.eu/blog)ми (естествени с награда от моя сайт) ще допринесе за научаването на сайта. И дали въобще конкурсите с награди са полезни при онлайн магазините. Ще се радвам да споделите мнението си за тази моя идея. Благодаря предварително :)
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Видях в фейсбук, как един онлайн магазин направи събитие, за спечелването на лед часовник, тези от по 25лв., и условията бяха да харесаш събието, поканиш всичките си приятели, и да напишеш на стената "ЗАПИСВАМ СЕ", и после щяло на случаен принцип да се избере победителя.. :D
Не знам, но има ~5,000 присъстващи, 10,000 Може би, и 4,000 Не, отделно още 40,000 не са отговори, та идеичка си, макар и удивително, как толкова хора са се вързали..
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Благодаря за мнението bell0w :)
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Обикновенно пишлемета се връзват на разни награди. Виж например сайтовете (игри) на този принцип. Само дечурлига. За да се привлекат хора над 18 години примерно е добре наградата да е за такива хора. Примерно някоя екстра за кола би привлякла най-вече шофьори, казвам го като пример, но с дребни джажджи определено няма да стане
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Идеята ми е да се правят редовно конкурси с награди. Първата награда ще е например на стойност 50 лв, втората на стойност 30 лв и третата - 15 лв. Като например да се направи нещо като традиция в блога (на онлайн магазина ми за бижута) и фен страницата във Facebook да се организира конкурс всеки месец или през месец. Благодаря и за твоето мнение Ivo94
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Имах в предвид, че според това какви потребители търсиш, трябва и такива награди да се дават. Това с парите ще ти наблъска всякакви навлеци. Просто трябва да се помисли малко повече за да се привлекат точните хора. А надявам се че щом искаш да привлечеш и хора за онлайн магазина се надяваш и на някакви продажби.
 
Последно редактирано:
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Дам. Май идеята не е много добра. Аз исках да се дават наградите от сайта с бижута, тоест първа награда да е бижу на стойност 50 лв например. Ще помисля още преди да предприема тази крачка. Мерси за уточнението :)
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

За 50-100 лв. не знам какво можеш да измилиш, по добре е да направиш нещо, например с всяка покупка да получват някакви кодове, талони и прочие, с които да имат шанса да спечелят, някаква екскурзийка например.., ще ти излезе към 200-300лв., но мисля че така хем ще си увелечиш продажбите на стоките ти, хем и както каза Ivo94, ще идват само сериозни хора, защото никой в възрастовата граница 10-16г. няма да се занимава, а ако са парични наградите има голяма възможност да те налазят точно тези хора, които после едвали биха купували...
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Като за начало прегледах, че сайта не ти се класира в първите три страници по "бижута" и "накити". Това означава, че освен награди трябва да наблегнеш и на SEO-то за да може и точните хора да влизат. Просто съвет, не е задължителен :)
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Като човек заровен до гуша в конкурсите :), да дам и своето мнение.

Най-много навалица има, когато е снимка или нещо си с гласуване. Например, да ти измислят рекламно послание и това с най-много гласове да спечели ваучер за бижу.

Полезно за посещенията ти може да е да дадат линк към бижу от сайта ти, което са си харесали и да напишат защо него. И пак с харесвания.

В момента има един конкурс да дадат линк към бижу от един сайт и да напишат с какво биха го носили. Този, който събере най-много гласове, ще спечели бижуто, което си е избрал.

Тия събития с покани всичките си приялите вече почнаха да втръсват и наистина събират само хора без работа, в смисъл надали ще са ти полезни. И със сигурност повечето хора не канят всичките си приятели.

Другата възможност е ако имаш страница във фейсбук, да сложиш един албум с бижута и да направиш томбола между всички, които се тагнат, коментират или харесат някоя от снимките и обявиш каква е наградата. И към такъв вид игри има интерес.

Ами май затова се сещам в момента. Дано да съм ти била полезна.
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

лично мнение - за мен 99% от конкурсите са нагласени :D
 
От: Как се отнасяте към организирането на конкурси с нагади

Има ли конкурс или игра хората се разделят винаги на 3 типа. Незаинтересовани, вярващи че конкурса е нагласен, много зарибени. Обикновенно обаче зарибените за най-много.
Само да кажа, че до колкото съм запознат, за да организираш игра на сайт не може да го хостваш на споделен хостинг.
 

Горе