Как се печели от фейсбук страница?

geri.petrova

New Member
Създаването на страница във фейсбук – хоби или начин за печелене на пари? А защо не и двете! Преди няколко месеца създадох страница във фейсбук, подтикната от желанието да споделям интересите си с по-голяма аудитория. Страницата ми е на женска тематика и е свързана със съвети за грижа за кожата, грим, козметика, мода – теми, от които се интересува всяка жена. За около 5 месеца страницата ми събра над 1500 фена. Самомотивирам се да продължавам да трупам полезна и интересна информация и да я споделям сред потребителите ми. Но бих желала да бъда и финансово мотивирана. Моля, споделете вашия опит и знания за това как се прави бизнес от страница във фейсбук. Ще бъда много благодарна за всеки съвет!
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Тук има доста спецове които ще ти дадат насоки и съвети. Смятам, че фейсбук страница и жени-женска аудитория звучи идеалната ситуация - от там нататък си ти...
Успех!!!
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Първото нещо за което се сещам е да караш трафика от страницата във фейсбук, към твоя уеб страница на която има адсенс/афилиейт.
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Имаше една идея която собственичката, член на форума не знам до къде докара. Темата потъна из архива. Идеята беше следната: собствениците на онлайн магазини и пращат някаква мостра на продукт, тя я използва/ разглежда и споделя впечатленията си с участниците в групата. Така не се получава директната досадна реклама с линк, собственичката на страницата се сдобива с нещо дребно и страницата става наистина до някъде полезна за потребителите...

Мострата дори не е задължително да остава в администратора на страницата. Може да се споразумеете за някаква сума.

Един вид се получава на принципа на сайтовете за ревюта на мобилни телефони(не само), където се споменава от къде е взет продукта който се разглежда. Всъщност по мое мнение се получава дори по добре заради възможноста за моментна комуникация с потенциални клиенти. Надявам се сгряваш за какво говоря. Иска обаче доста повече занимавка и организация :)
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Можеш да пускаш платени линкове, но с такава малка аудитория няма смисъл, освен да си докарваш трафик към блога, който е монетизиран с афф. или др. както каза колегата.
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Много ви благодаря за идеите! Изчетох постовете за афилиейта и това, което разбрах е, че той би бил доходоносен само ако имаш голям трафик на сайта или на блога си (ако правилно съм разбрала). Въпросът ми е: ако си направя блог, как да си докарвам трафик и кога да сложа афилиейт - веднага със създаването на блога или когато започна да докарвам по-голям трафик? И запознати ли сте кои са най-добрите Beauty Affiliate Programs?
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Не бързай с афилейта. Създай качествен сайт/блог, спечели доверието на посетителите, приоритезирайки съдържанието и интересите им, след това мисли за монетизиране. В дългосрочен план ще е по-печелившо. Но 1500 фена са малко, може би добър вариант за теб ще са директни продажби, а не афилейт. Уникален продукт + добро презентиране и отношение към феновете... и стават чудеса. Успех! :)
 
От: От: Как се печели от фейсбук страница?

Това е много добра идея и се доближава до моите интереси. Аз обожавам да пробвам различни продукти и да споделям мнението си за тях. Това, което ме притеснява е, че ако аз имах онлайн магазин, бих искала да рекламирам стоката си в много посещавана страница. И пак стигаме до момента с трафика. Най-трудното за един сайт, блог и фейсбук страница е да си докарва трафик. Веднъж набереш ли скорост в това отношение, каквото и начинание в сферата на печалбата да предприемеш ще бъде успешно.
 
От: От: Как се печели от фейсбук страница?

Имаше една идея която собственичката, член на форума не знам до къде докара. Темата потъна из архива. Идеята беше следната: собствениците на онлайн магазини и пращат някаква мостра на продукт, тя я използва/ разглежда и споделя впечатленията си с участниците в групата. Така не се получава директната досадна реклама с линк, собственичката на страницата се сдобива с нещо дребно и страницата става наистина до някъде полезна за потребителите...

Мострата дори не е задължително да остава в администратора на страницата. Може да се споразумеете за някаква сума.

Един вид се получава на принципа на сайтовете за ревюта на мобилни телефони(не само), където се споменава от къде е взет продукта който се разглежда. Всъщност по мое мнение се получава дори по добре заради възможноста за моментна комуникация с потенциални клиенти. Надявам се сгряваш за какво говоря. Иска обаче доста повече занимавка и организация :)

Това е много добра идея и се доближава до моите интереси. Аз обожавам да пробвам различни продукти и да споделям мнението си за тях. Това, което ме притеснява е, че ако аз имах онлайн магазин, бих искала да рекламирам стоката си в много посещавана страница. И пак стигаме до момента с трафика. Най-трудното за един сайт, блог и фейсбук страница е да си докарва трафик. Веднъж набереш ли скорост в това отношение, каквото и начинание в сферата на печалбата да предприемеш ще бъде успешно.
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Не бързай с афилейта. Създай качествен сайт/блог, спечели доверието на посетителите, приоритезирайки съдържанието и интересите им, след това мисли за монетизиране. В дългосрочен план ще е по-печелившо. Но 1500 фена са малко, може би добър вариант за теб ще са директни продажби, а не афилейт. Уникален продукт + добро презентиране и отношение към феновете... и стават чудеса. Успех! :)

Не съм се замисляла до сега за директни продажби. Имайки предвид малкия ми трафик, май вероятността да припечелвам по нещо чрез директни продажби е по-голяма, отколкото от афилиейт. Много добра идея. Благодаря, Флойд :)
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Има в форума много хора който могат да ти докарат трафик в фб групата ти. Разрови се малко и ще намериш.
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Мога да ти дам моя съвет,влез тук aff.bg и прочети повече,аз не вярвах на такива неща но наистина си печеля добре,така че заложи на нещо такова и успех ти желая:roll:
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

Направи страницата поне 10 000 фена и тогава започни със спама
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

@geri.petrova имам три препоръки към теб:

1.Доколкото разбрах имаш само Facebook страница. Направи си блог от безплатните не е нужно да плащаш веднага за хост и т.н. и публикуваш всичко там.

2. Ликвидирай тотално идеята си за развитие на подобно нещо на БГ пазара. Насочваш всичко навън ако искаш да печелиш пари.

3. Публикациите в Facebook достигат до едва (освен ако не са го променили) 4% от хората които са ти харесали страницата (кофти нали). Правиш всичко на английски, правиш twitter акаунт и почваш там да публикуваш. В twitter с правилни хаш тагове можеш да си докараш в пъти по качествен и стойностен трафик към блога си. Почни да публикуваш и в reddit.com където ще се учудиш колко трафик ще се исипе в рамките на няколко часа след постването на линк.

Това е от мен.

Успех
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

запис в тази хубава тема :)) покрай майчинството не е зле да се обърна към алтернативни варианти за изкарване на някой лев
 
От: Как се печели от фейсбук страница?

То хубаво чужд трафик но не всички сме с английска филология
 
Последно редактирано:

Горе