Как се печели от facebook страница?

Busy

New Member
Привет!
Интересувам се от начините, по които могат да се изкарват средства чрез фейсбук и т.н. Виждам много теми с теми"Продавам страница" и т.н...
Благодаря!
 
От: Как се печели от facebook страница?

Привет.

  1. Можеш да продаваш рекламни линкове/публикации в страницата;
    • Да речем, че имаш страница с 5000 фенки, предимно жени между 20 и 40 години. Ако аз имам сайт, който е на женска тематика - мога да ти платя да напишеш нещо хубаво за сайта ми и да го напишеш в тяота страница. Така 5000 жени, които пряко се интересуват от това - ще го видят.
    • Може и да няма нищо написано, а просто да се сложи линк към въпросния сайт;
  2. http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=31088 - не е пряко свързано с Facebook, но е засегната и тази тема;
    • рекламираш някакъв продукт/услуга във фейсбук и печелиш от това.
  3. Можеш да продаваш самата страница;
    • Да речем, че имаш страница с 3000 души, които изработват ръчни изделия (огърлици, рисунки, дрехи...) - можеш да Я продадеш на човек, който търгува с такива стоки, или има такъв сайт. Така той плаща за 3000 'дистрибутора'.
  4. Можеш да развиваш и поддържаш вече съществуващи Facebook страници;
    • Тук първата част е малко по-сложна. Да развиеш дадена страница, ще рече да намериш фенове на тази страница по зададени критерии. Т.е. аз имам фирма за части за тунинг и ти давам задача да намериш 7000 души от България, мъже, на възраст от 20 до 30 години, които не само се интересуват от тунинг, но и активно се занимават с това. Било то като хоби или бизнес. По този начин си подсигурявам едни 7000 активни купувача на стоките, които предлагам. Въпреки, че е доста трудно да се направи и затова малко хора предлагат подобна услуга.
    • Втората част е в поддържането на тази страница - постоянно търсене на нови фенове/членов, добавяне на интересно съдържание, публикуване на снимки, стартиране на интересни дискусии/анкети. Общо-взето всичко, което ще поддържа една страница жива.
  5. Можеш да правиш страници за вграждане във Facebook (забравих им точното име);
    • Сега тук съм малко бос по темата, но съм виждал (със сигурност и ти си виждал (надявам се може на "Ти")) по-екстравагантен вид на Фейсбук страниците. Интересен дизайн, интересни функционалности като гласуване за продукти, или директна поръчка на продукти/услуги през Фейсбук. Говоря за нещо от този вид.
    • Да не забравяме и разработването на приложения/игри.

Може и да съм пропуснал нещо, но общо-взето това са вариантите... Дано съм ти бил полезен.
 
От: Как се печели от facebook страница?

Може и страницата да ти помага в развитието на сайт. Примерно сайта е твой, и със страницата можеш да си докарваш посетители в сайта.
 
От: От: Как се печели от facebook страница?

[*]Можеш да правиш страници за вграждане във Facebook (забравих им точното име);
  • Сега тук съм малко бос по темата, но съм виждал (със сигурност и ти си виждал (надявам се може на "Ти")) по-екстравагантен вид на Фейсбук страниците. Интересен дизайн, интересни функционалности като гласуване за продукти, или директна поръчка на продукти/услуги през Фейсбук. Говоря за нещо от този вид.
  • Да не забравяме и разработването на приложения/игри.

Туй по 5 точка някой има ли желание да каже как става? Безплатна екстра на Фейсбук ли е или... :?:
 

Горе