Как се плащат данъци като Афилейт?

Питала съм родителите ми, но се чудех дали може да го правя от мое име или трябва да е от името на някой от родителите ми. Също така трябва ли да декларирам, че започвам някаква дейност или това може да изчака, докато спечелената сума стане по-голяма и се набива на очи?
Да, на името на родител. Като допълнителен доход. Той най-малкото не съм сигурен, че на непълнолетни ще могат да се превеждат пари, да се издават карти, банкови сметки и т.н.
 
Здравейте! Имам интерес да започна с афилиейт маркетинг, но не съм сигурна дали това би било възможно, тъй като съм непълнолетна (15). Искам да попитам дали някой има информация по този въпрос? Благодаря предварително!
Според мен е по-добре на името на родител, защото е сложно при непълнолетни и не знам дали изобщо може да ги декларираш като непълнолетно лице. Въпреки това със съгласието на родител може да си извадиш банкова сметка на твое име, но май трябва да имаш навършени 16. Аз на 16 имах банкова сметка за тийнейджъри и получавах малки суми там и не съм имал проблеми.
 
Здравейте, искам да попитам как точно се започва със affiliate marketing. Първо се подава БУЛСТАТ и след това има ли да се прави нещо? Другият ми въпрос е дали някой знае, дали непълнолетен, но има 16 г., може да декларира на свое име? Благодаря предварително!
 
Здравейте, искам да попитам как точно се започва със affiliate marketing. Първо се подава БУЛСТАТ и след това има ли да се прави нещо? Другият ми въпрос е дали някой знае, дали непълнолетен, но има 16 г., може да декларира на свое име? Благодаря предварително!

Според мен чак след като почнеш да правиш пари трябва да се регистрираш като фирма или свободна професия за да знаеш какви резулти да очакваш и дали си заслужава. Не мисля, че може като цяло непълнолетни да декларират такива доходи за това трябва от името на родител, но ако правиш по-малки суми едва ли ще имаш проблеми, ако не ги декларираш.
 

Горе