Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Radost

Active Member
Здравейте,
как се векторизира вече готова картинка във Фотошоп?

Гледам това клипче и не мога да намеря Tracing:
https://www.youtube.com/watch?v=48_YWccD3Z4

Интересува ме само Photoshop.
Благодаря предварително :)
 
От: Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Той го е показал - запазва файла от Ps, отваря го в Illustrator и го trace-ва от там.
Иначе мисля, че ще стане номера с pen tool във фотошопа, ама... абе по-добре в Ai.
 
От: Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Той го е показал - запазва файла от Ps, отваря го в Illustrator и го trace-ва от там.
Иначе мисля, че ще стане номера с pen tool във фотошопа, ама... абе по-добре в Ai.

Тя и да го нарисува с пентула пак няма да го векторизира, зависи за какво и трябва всъшност, може би има в предвид да изглежда само като вектор.
 
От: Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Нямах идея, че с ФШ не става.

За печат ми трябва, по контури - демек щанца.

Имате ли идея от къде мога да изтегля безплатна програма?
 
От: Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Мъка, мъка... :D

Няма нищо свестно за вектори, сложи нещо, което ще ти върши работа и като изкараш 2 хиляди от работата ти си я купи. Просто и честно, както за теб, клиентите ти и разработчиците на програмата.
 
От: Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Или така, да...

За единичен месец ще ти стъпи на 70 лева обаче, това което е горе е цена на месец с договор за година...
 
От: Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Bitmap трейсъра на Inkscape е перфектен за подобни нужди. Няма кой-знае колко настройки и лесно се овладява. От години го ползвам и в доста случаи го предпочитам пред този на Ai.
 
От: Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Безплатен е! Има официална портабъл версия, така че винаги ми е под ръка, дори да не работя на машина с админ права. Елементарен за работа и лесни настройки, което не му пречи да задаваш висока прецизност на трасиране.
 
От: От: Как се прави векторно изображение на PhotoShop 6

Безплатен е! Има официална портабъл версия, така че винаги ми е под ръка, дори да не работя на машина с админ права. Елементарен за работа и лесни настройки, което не му пречи да задаваш висока прецизност на трасиране.

Благодаря, точно се преборих с тези векторни истории с ФШ+ Ai
 

Горе