Как се прави успешно мобилно приложение?

rtx

Member
Здравейте, тъй като наскоро направих първото си мобилно приложение искам да Ви попитам за някой неща. Как се прави мобилно приложение (успешно) и има ли почва унас. Конкретно при мен е тип Instagram (споделяне на снимки, чат, следвания и т.н.т). Интересно ми е, защото за момента няма аналог за България и не знам до колко потребителите са все още окей да ползват българско такова.

1). Сайт: има
2). Google Play: ако може някой да даде информация дали има ползва и естествено инсталирания.

Ще се радвам някой запознат да сподели мнение относно това как да го развия. Благодаря. :rolleyes:
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Покажи приложението?
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

социал.ею (с риск да ме нахейтите заради новите домейни). :D
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Не знам дали знаеш но "социал" се ползва за социалните помощи - Ходих да взема парите от социала.
Демек малко цигански ми идва и защо сваля приложението директно а не води към плай сторе?
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Принципно си прав, но хубавият домейн, който го имах го купиха. Между другото това ми беше един от въпросите някой ако може да даде статистика дали си струва в Play Store.
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Принципно си прав, но хубавият домейн, който го имах го купиха. Между другото това ми беше един от въпросите някой ако може да даде статистика дали си струва в Play Store.
Тази опция е изключена по подразбиране и аз лично не бих рискувал да инсталирам приложение извън плай сторе.
opt1465812373p.jpeg
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Това ще е следваща стъпка. Други идеи относно разпространението намират ли се. :))
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Споделете за Google Play от какво зависят свалянията и дали от там могат да потръгнат нещата. :)
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Абе, влизам като типична женска кифла да видя за какво иде реч в приложението ти. Името - не ми харесва, ама да речем, че ще го подминем.
Стигам до една лендинг страница. Изглежда готино, я да разгледам наоколо. ИЗНЕНАДА! Няма какво да видя. Кликам на смартфончето - мърда се, ама до там. Няма представяне на приложението, няма preview, има само два бутона: Контакти и Изтегли.
За какво да се свързвам с теб? Хубаво де, я да видя кой си, що си. Пак изненада! Няма информация, а само мейл. За какво да ти пиша? Не искам да си пиша с някакъв непознат.
Изтегли. Какво да тегля? На десктоп версия съм. Хубаво, натискам, може да ме прати към някаква друга страница. Отново празни надежди - директно ми сваля някакво apk на компютъра. Излизам от сайта.
Сайт имаш, обаче всъщност в него няма нищо. Няма как да ти се доверя като потребител, за да сваля приложението. Ако мога да ти се доверя, мога и да пренебрегна липсата на Google Play Store сваляне. Обаче на тоя етап за мен си някакъв безисвестен индивид, предлагащ ми приложение, което не разбирам какво е, по начин, който ме кара да си мисля, че има някаква измама.
Преди да мислиш за реклами, популяризации или каквото и да е такова - оправи си представянето на приложението в сайта.
Кой си ти? Какво ти е приложението? Как изглежда? Как се работи с него? Защо да го сваля въобще?
 
От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Абе, влизам като типична женска кифла да видя за какво иде реч в приложението ти. Името - не ми харесва, ама да речем, че ще го подминем.
Стигам до една лендинг страница. Изглежда готино, я да разгледам наоколо. ИЗНЕНАДА! Няма какво да видя. Кликам на смартфончето - мърда се, ама до там. Няма представяне на приложението, няма preview, има само два бутона: Контакти и Изтегли.
За какво да се свързвам с теб? Хубаво де, я да видя кой си, що си. Пак изненада! Няма информация, а само мейл. За какво да ти пиша? Не искам да си пиша с някакъв непознат.
Изтегли. Какво да тегля? На десктоп версия съм. Хубаво, натискам, може да ме прати към някаква друга страница. Отново празни надежди - директно ми сваля някакво apk на компютъра. Излизам от сайта.
Сайт имаш, обаче всъщност в него няма нищо. Няма как да ти се доверя като потребител, за да сваля приложението. Ако мога да ти се доверя, мога и да пренебрегна липсата на Google Play Store сваляне. Обаче на тоя етап за мен си някакъв безисвестен индивид, предлагащ ми приложение, което не разбирам какво е, по начин, който ме кара да си мисля, че има някаква измама.
Преди да мислиш за реклами, популяризации или каквото и да е такова - оправи си представянето на приложението в сайта.
Кой си ти? Какво ти е приложението? Как изглежда? Как се работи с него? Защо да го сваля въобще?

Благодаря за коментара. :) По web версията не е работено, но и това ще се промени. Ще направя представяне, но за сега чакам да го одобрят в google play. :) Който се сети да пише още. :)
 
От: От: Как се прави успешно мобилно приложение?

Благодаря за коментара. :) По web версията не е работено, но и това ще се промени. Ще направя представяне, но за сега чакам да го одобрят в google play. :) Който се сети да пише още. :)

Разбирам те, но мисля, че точно докато чакате да ви го одобрят, е моментът да разработите web версията. ;)
Така ще имате комплексен продукт, когато потребителите започнат да попадат на приложението в Google Play. Сега можете да използвате "очаквайте скоро" трика. Създавате очакване, пускате после една дисплейна ремаркетинг реклама на влизалите в уебсайта и почвате да генерирате по-бързо сваляния. ;)
 

Горе