Как се правят игри като ...

tijaja

New Member
Като WoW, COD, TDU, NFS, GTA и т.н. на какъв език се пишат Java или С++ и много ли пари прави един програмист, който примерно работи в близард или друга голяма фирма :) ?
 
От: Как се правят игри като ...

На фторото се пишат.
Програмист, дет работи за фирма, била тя и голяма, не прави пари. Тои прави игри. А парите си ги изработва с пот на челото.
Акционерите - съсобственици на въпросната голяма фирма - е те вече правят пари.
 
От: Как се правят игри като ...

Демек 1 програмист който работи за фирма, неможе да стане милионер ? примерно
 
От: Как се правят игри като ...

бе ако си купи достатъчно количество акции в тази фирма може и да му се отвори парашута ако искарат мега яка игра...
иначе от копане няма да стане милионер
 
От: От: Как се правят игри като ...

На фторото се пишат.
Програмист, дет работи за фирма, била тя и голяма, не прави пари. Тои прави игри. А парите си ги изработва с пот на челото.
Акционерите - съсобственици на въпросната голяма фирма - е те вече правят пари.

не е точно така :) бая пари взимат основните девелопари
 
От: Как се правят игри като ...

Малко хора се виждат да станат lead developers в Близард или Рокстар Геймс примерно.
Дори в Haemimont или както беше там - трудно. А и да станеш, някакси милионите не ги виждам...
 
От: Как се правят игри като ...

Тоест онлайн бизнесът е по-сигурен начин да станеш мега богат, ако измислиш нещо генялно, пример: Mark zuckerberg. А частен програмист не е ли по-добре отколкото в някоя фирмичка ?
 
От: От: Как се правят игри като ...

Тоест онлайн бизнесът е по-сигурен начин да станеш мега богат, ако измислиш нещо генялно, пример: Mark zuckerberg. А частен програмист не е ли по-добре отколкото в някоя фирмичка ?

Супер въпроси, но да ти кажа никой от тука няма да ти даде точния отговор ( лично аз не мисля, че форумът се посещава от милионери ).
В частния програмист има плюсове има и минуси, както и да работиш за някой към дадена фирма. Много зависи от самата ти личност, умения, характер и куп други фактори. Успех :)

Най лесния начин да станеш е да се родиш в подходящото семейство - донълт тръмп :)
 
От: От: Как се правят игри като ...

Тоест онлайн бизнесът е по-сигурен начин да станеш мега богат, ако измислиш нещо генялно, пример: Mark zuckerberg. А частен програмист не е ли по-добре отколкото в някоя фирмичка ?
Реши кое ти е приоритет - милионите или програмирането.

...

Или направо напиши един нов Фейсбук и не се занимавай с глупости....
 
От: Как се правят игри като ...

Зависи до каква степен са ти развити знанията, Microsoft са давали луди пари за да вербуват топ инженери от други компании.
 
От: Как се правят игри като ...

. . . не го прави за без пари, не го прави само заради парите . . .

сори, такава тема заслужава такова мнение...
 
От: Как се правят игри като ...

Според мен, не трябва да се захващаш с нещо, ако те мотивират само парите в тази сфера. Няма смисъл да ставаш бизнесмен примерно, ако само искаш да си направиш шивашки цех и да трупаш пари. Трябва да имаш женалние да правиш еди какво си, защото мотивацията на парите е нищожно. Искаш да станеш програмист, защото печелят добре? По-добре се откажи от сега, защото в крайна сметка няма да постигнеш нищо.
 
От: Как се правят игри като ...

Ако изскарването на пари ми е приоритет, да се захвана с онлайн бизнес така ли ? Да хвана да уча (html, css, java script, php) отколкото да се захвана с по-сериозното като С++ или Java ?
 
От: От: Как се правят игри като ...

Ако изскарването на пари ми е приоритет, да се захвана с онлайн бизнес така ли ? Да хвана да уча (html, css, java script, php) отколкото да се захвана с по-сериозното като С++ или Java ?

Дам. C++ и Java имат смисъл най-вече ако искаш да работиш само по фирми. И то нещата все повече минават към уеб/cloud решения. За C++ и Java пак си има доста търсене и май са по-добре платени, по според мене търсенето ще намалява много бързо. Уеб езиците определено си заслужават, ако се чудиш кое да избереш.

За C++ най-голяма далавера в момента е ако търсиш работа като iPhone / Android developer - тия взимат бая пари и е на C++ основно.

Но пак според мене хващай уеб - PHP, JS, HTML, CSS и Mysql. Търсенето за тия е голямо и най-хубавото е че знанията можеш да си ги ползваш да си правиш собствени проекти, за разлика от C++ и Java.
 
От: Как се правят игри като ...

Ако ще го правиш само за пари, по-добре излез на магистралата, там добре плащат . . .
Без програмистко мислене до никъде няма да стигнеш! Програмирането изисква умения и усет, а едва ли ти имаш . . .
Омръзна ми от тийнейджъри, които пускат хомогенни теми за изкарване на пари. Вас ви мързи да научите 2-3 реда урок, а големи програмисти ще ми ставате . . .
 
От: Как се правят игри като ...

Чакай, чакай. Кой ти е казал, че някой го мързи да научи 2-3 урока. Просто искам да знам кое е по-лесното за изкарването на пари С++ Java или (html css java script php) .
 
От: Как се правят игри като ...

Момче, гладни програмисти няма! Ако има, сигурно пишат само на pascal :D. Програмирането не се прави само за парите. Като не разбираш структури като дървета, не можеш до известна степен да пресъздадеш работещи програми(reverse engineering), ако не ти е кеф, няма как да си програмист. Ще си човек с титла "програмист" и нон-стоп ще търсиш решения в интернет и за най-простите задачи. Не всеки може да стане програмист!
 
От: Как се правят игри като ...

Такъв който прави сайтове примерно ако направиш нещо фейсбук да не мислиш, че ще си програмист това е уеб девелопър. Програмист е да програмираш т.е да създаваш програми :).
 

Горе