Как се правят пари в YouTube?

divelop

New Member
Някой има ли опит по тази тема за това как се правят пари в YouTube?
Не виждам никъде в предприемач.ком секция/дискусия за YouTube...
Може да съм я пропуснал...
Или YT не става за правене на бизнес... ???
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Може би като си направиш профил, и качваш интересни клипове и събираш хора които да се абонират за теб.. след това пускаш рекламно клипче и всички абонирали се го гледат.. и трупаш трафик..?
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Някой има ли опит по тази тема за това как се правят пари в YouTube?
Не виждам никъде в предприемач.ком секция/дискусия за YouTube...
Може да съм я пропуснал...
Или YT не става за правене на бизнес... ???
Щом има хора, има и бизнес..
качваш клипове, доказваш се като ъплоудър, в края/началото на всеки клип пускаш реклами от рекламодатели..$$
ех каква глава за бизнес имам бе :)
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Значи несъм много сигорен, но съм чувал и аз за правене на пари от YouTube и до колкото знам е нещо като афилиейт програма.Избираш си примерно някъв продукт да речем, GSM Nokia и правиш видео клип, демек правиш един вид ревю на този телефон колко е добър, колко е ефтин, колко много екстри има и т.н. и го качваш в профила си и ако има много гледания и има купени GSM от твоя профил печелиш някакъв процент + продукта който рекламираш остава за теб.Немога да ти кажа истина ли е или не, така съм чувал, че много хора правели пари в YouTube.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Така е схемата - както haro каза. Проблемът е, че трябва наистина добри клипчета да направиш + да се котират добре от търсачката.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Основният метод за печелене на пари е партньорската програма на YouTube. При нея се плаща доста добре на хората, които качват популярни клипове. Плаща се добра сума на всеки 1000 преглеждания. Проблемът е, че програмата все още не е достъпна за българи, но имам информация, че това скоро ще се промени.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Още един въпрос-
От къде може да се научи нещо за SEO за YouTube?
 
От: Как се правят пари в YouTube?

В този сайт е пълно с информация.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

В youtube много трудно се събира гледаемост. Авторските права трябва да са твои за да се включиш в афилиейт програмата им. И ако въобще искаш да станеш известен там трябва да правиш собствени клипове с високо качество.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Благодаря на всички за мненията и препоръките.
Днес започнах един експеримент.
Качих 2 видео (за един и същи афилиейт линк).
Ето статистиката в края на деня:
40 посещения за http://www.youtube.com/watch?v=Gd8unGnPRo4
59 посещения за http://www.youtube.com/watch?v=g7a47KNJKAw
Общо 99. (не успях да ги закръгля на 100 :-(
Чудя се това малко ли е или е добре за един ден ???
Утре продължавам. :)
 
От: Как се правят пари в YouTube?

И ако въобще искаш да станеш известен там трябва да правиш собствени клипове с високо качество.
Не е баш така. Failblog са с един от най-популярните канали, а просто качват чужди клипове с коментар към тях. Освен това вадят пари и от собствения си сайт. Ray William Johnson също работи с чужди материали, но поне се показва лично да ги коментира. Въпросът с авторските права все още не е изяснен напълно и е тъмна Индия.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Собствен канал може да се маркетира без да се качва дори и само едно лично видео. Достатъчно е върху този "празен" канал да се направи добра колекция от плейлисти с чужди видео. В този вариант със сигурност няма нарушаване на авторските права съгласно Youtube. Генерирането на трафик към така създадения канал може да се използва за насочване на част от този трафик към DoFollow линкове.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

На 10-ия ден от създаването на канала резултатите са:
посещения на канала- 498,
приятели- 493

видео 1- 178
видео 2- 274

т.е. средно дневно по 50 посещения и 50 нови приятели.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Youtube не е за мен трудно е дакараш хората да си купят телефон само като гледат клипче ...
 
От: Как се правят пари в YouTube?

да не правя нова тема, ще събудя една доста стара тема в форума от 2011 година
-------------
2013 година

Да попитам има ли тук хора които се занимават с печелене на пари youtube, ако има такива може да споделят мнения
- например за 1000 гледания = колко евро цента се изкарват.

Благодадя!
 
От: Как се правят пари в YouTube?

2 са начините за печелене на пари от YT

1. Партньор - рънват се реклами в канала ти, във видеото ти (в началото, вкрая му и след 10-тата секунда)
2. Правене на ревюта на различни продукти и продаването им през афилиейт схеми

След няколко дни може да предложа за продан един партньорски канал за продан.
Ще пиша ако се сдобия с такъв. Там ще можете да си линкнете директно адсенс акаунта си и от гледания и кликания върху рекламите във видеата ви да чепелите пари - така както е със сайтовете.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

А някои наясно ли е от 1000 гледания на един видеоклип колко се печели

и има ли смисъл от цялото занимание да правиш видео да го конвертираш и т.н
 
От: Как се правят пари в YouTube?

Gangnam style за един милиард преглеждания е донесъл около 8 милиона долара, но варира доста заплащането на 1 000 импресии. По принцип това е тайна, както другите печалби от Адсенз. Издателите нямат право да казват колко точно печелят, а и Google не дава ясни тарифи. Ако клипът има английско заглавие и етикети ще показва по-доходоносни реклами. Ако е на български приходите ще са много по-малки.
 
От: Как се правят пари в YouTube?

@venci

същото е както със сайтовете - зависи от коя локация е преглежданео, каква е тематиката.
youtube слага реклами според тематиката на видеото - определя я по видео описанието и разни други фактори.
Пак казвам - принципа на показване на рекламата е същия както в нормален web site и цената на клик е същата
Просто видовете реклама са малко по-разнообразни

в началото на видеото могат да ти сложат кратка реклама, преди да започне твоята част
по време на видеото след 10-тата секунда има реклама долу в центъра
в края има също реклама след като свърши видеото.

Няма нищо сложно и магично - просто трябва да се докопош до монетизиран акаунт и да започнеш да правиш видеа които се гледат.
Аз очаквам да се сдобия с един монетизиран акаунт скоро и ще пиша когато ми го дадат
 
От: Как се правят пари в YouTube?

kuzmanin - благодаря за отговорите ..., но

какво имаш в предвид "монетизиран акаунт", как може да го сдобиеш, т.е какви са условията или как се кандитатства за него
 

Горе